Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
djwesti

#106 Post autor: djwesti »

Witam Panowie, mam problem w swojej zafirze .. a mianowicie , Centralny zamek. Pierwszy objaw jaki był to nie zamykał mi z Kluczyka .. otworzyć mogłem .. no a teraz to wogóle kicha jest ani nie zmyka anie nie otwiera z kluczyka ? jaki może być powód ? diodka na kluczyku mruga , bateria jest sprawna w 100 % ?
Ostatnio zmieniony 20 gru 2010, 20:40 przez djwesti, łącznie zmieniany 1 raz.

boogoo

#107 Post autor: boogoo »

Sprawdź styki przy centralce sterującej.Często lubią fiksowac.

djwesti

#108 Post autor: djwesti »

Aha .. czyli sugerujesz ze mogły ulec upaleniu ??

Jacko

#109 Post autor: Jacko »

djwesti pisze:diodka na kluczyku mruga , bateria jest sprawna w 100 %
Próbujesz sterować radiowo czy kluczykiem w zamku?

boogoo

#110 Post autor: boogoo »

djwesti pisze:bateria jest sprawna w 100 % ?
Przypominam sobie,że ja miałem ten sam problem przecież.Mimo,że dioda mrugała to nie sterował.Mianowicie odlutowała się stopka od baterii i miała słaby styk.Po przelutowaniu dalej nic.Dopiero po wymianie baterii mogłem wogóle zaprogramowac od nowa klucz i działa jak natura chciała. 8)

marianek

#111 Post autor: marianek »

Czy próbowałes uzyć drugiego kompletu? To Ci wskaże, czy problem jest w kluczyku, czy w zamku w aucie

djwesti

#112 Post autor: djwesti »

Jacko pisze:
djwesti pisze:diodka na kluczyku mruga , bateria jest sprawna w 100 %
Próbujesz sterować radiowo czy kluczykiem w zamku?
próbuje sterować radiowo , bylem przed chwila w samochodzie z drugim kluczykiem i dalej nic ..


moze kluczyk mi sie rozprogramował ? jak zaprogramować ? aa i powiedzcie jak wyciągnąc baterie z pilota ?

Jacko

#113 Post autor: Jacko »

No to musisz zaprogramować kluczyki. Poszukaj, chyba było na forum.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#114 Post autor: MieHor »

Sposób działania podany jest m.in. tutaj w 2 poście: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ie++pilota

arni251

#115 Post autor: arni251 »

Witam sorki ze sie podłączam pod temamt ale ja mam podobny problem tylko u mnie nie działa centralny w tylnych drzwiach, przód jest ok atył nic nawet jak zamykam poprzez przekręcenie kluczykiem. Prosze o porady.

Jacko

#116 Post autor: Jacko »

Prawdopodobnie przerwa na przewodach, najczęściej na połączeniu słupków z drzwiami.

djwesti

#117 Post autor: djwesti »

MieHor pisze:Sposób działania podany jest m.in. tutaj w 2 poście: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ie++pilota
Dzięki kolego , Jutro sprawdzę czy zda to egzamin .

a powiedzcie mi jak Wyciągnać baterie z pilota ? bo w zapasowym ledwo ledwo mi diodka mruga więc przy okazji wymienię :)

pozdrawiam !!

Todek

#118 Post autor: Todek »

Podepnę się pod temat. Mam taki mały problemik z szybą w tylnych lewych drzwiach.
Nie działa sterowanie tą szyba za pomocą przełącznika w tylnych drzwiach, ale za pomocą przełącznika w drzwiach kierowcy mogę bez problemu opuścić i podnieść tą szybę.
Wygląda to tak jakby do tego przełącznika wogóle nie dochodził prąd, wszystkie pozostałe przełączniki są ładnie podświetlone, a ten nie.
Zamieniałem miejscami przełączniki z tylnych drzwi, i nic bez zmian tylna lewa szyba nie chodzi, a więc przełącznik jest OK.
Czy to jest tak, że idą oddzielne przewody do silniczka szyby od sterownika w drzwiach kierowcy, i oddzielne od tego włącznika w tylnych drzwiach?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#119 Post autor: MieHor »

Kolego - w tym temacie już było wiele porad.
Musisz dostać się do wiązki przewodów wychodzących ze słupka do drzwi, najczęściej są przerwane przewody w tej osłonie gumowej - harmonijkowej, wystarczy je polutować i dobrze zaizolować.

kris

#120 Post autor: kris »

Dziś po raz drugi (ostatnio jakoś miesiąc temu) pojawiło się dziwne zachowanie CZ no i w sumie alarmu też, podczas otwierania z pilota.
Gdy mam zamknięty (powiedzmy najpierw bez włączonego alarmu) - otwieram z pilota, i przy otwarciu drzwi zamki z powrotem się zamykają i otwierają od razu. Sprawdzając głębiej (nie zależnie które drzwi) zauważyłem ,że jak wcisnę przycisk w słupku (ten do kontroli otwarcia drzwi) to dzieje się jeszcze raz to samo i tak mogę kilka razy próbować. Słyszalne jest wtedy też przełączanie się przekaźnika gdzieś za skrzynką bezpieczników - pewnie w centralce alarmu.
Gdy np. zamykałem auto z alarmem to przy otwieraniu pika mi 4 razy i z diody sygnalizuje włamanie przez drzwi - czyli znów związane z czujnikiem otwarcia drzwi. Usterka jest bardzo nieregularna, mam podejrzenie że może to spowodowane jest jak jest mokro ale też nie zawsze tak było - zważywszy że ostatnio często było mokro. Wychodzi tak jakby coś centralka wariowała...
Ma ktoś pomysł na diagnozę tego problemu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”