[B]Opinie:LPG a silniki 1,6, 1.8, 2,0T i 2.2 direct

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#91 Post autor: cns80 »

Jako że to bardzo ważna kwestia, a poprawny montaż to 90% sukcesu to jednak trzeba się poświęcić i pojechać do tego Wrocławia, albo albo wziąć 2-3 dni urlopu spakować rodzinę i pojechać nawet do Konina :)
Obrazek

miesiek-m3

#92 Post autor: miesiek-m3 »

cns80 pisze:wziąć 2-3 dni urlopu spakować rodzinę i pojechać nawet do Konina :)
to mnie przekonałeś :mrgreen: jak dojadę umieszczę fotki ;)

grzegorz1973

#93 Post autor: grzegorz1973 »

witajcie, temat był aktualny w 2013 roku, rozpoczął go Kolega poszukujący informacji na temat zafiry z silnikiem 1,6. Napiszę coś od siebie: użytkuję takie auto od listopada 2013 roku. Do tej pory przejechałem niewiele bo 6 tysięcy. Pokonuję każdego miesiąca około 1000 km w tym połowa na trasie, średnia prędkość w mieście to 50, poza miastem 80 (dużo radarów straży miejskiej), jest włączona klimatyzacja, jedziemy we czworo z bagażem, średnie spalanie wynosi 7,8 litra lub 7,9 litra. Silnik przy włączonej klimatyzacji nie ma ochoty na start, ale kiedy już rozrusza się nie narzekam. Decyzję o zakupie podjąłem po tym jak przekonałem się o wyposażeniu, silnik 1,6 wybrałem ze względu na spalanie i fakt, że poruszam się po mieście (głównie), a trasy za miasto to niewielkie odległości + dwa razy do roku coś dalej jak wakacje. generalnie nie narzekam, na 1,8 nie było mnie stać, a diesel odstraszył filtrem cząstek stałych, pozdrawiam

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#94 Post autor: cns80 »

grzegorz1973 pisze:średnie spalanie wynosi 7,8 litra lub 7,9 litra.
To na LPG ?
Obrazek

grzegorz1973

#95 Post autor: grzegorz1973 »

na benzynie bez gazu, pozdrawiam

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#96 Post autor: lawless »

grzegorz1973 pisze:generalnie nie narzekam, na 1,8 nie było mnie stać, a diesel odstraszył filtrem cząstek stałych, pozdrawiam
A dlaczego na 1.8 cie nie stać przecież on może spalić mniej niż 1.6 mam 1.8 i tankuje podobnie jak miałem Vectrę 1.6 piszę podobnie no bo jest może troszkę wiecej wiadomo gabaryty auta i masa musi się odbić na spalaniu :)
Ps tak już myślę o większym silniczku :lol:
Myśl samodzielnie!

grzegorz1973

#97 Post autor: grzegorz1973 »

różnica w zakupie wynosiła prawie 7 tysięcy, dla kogoś to na pewno nie jest argument koronny, dla mnie wartość nie do przeskoczenia, ponadto na 1,8 musiałbym czekać cztery tygodnie dłużej, w związku z tym zakup miałbym w nowym roku - nikt nie gwarantował ceny z 2013 roku, a wyposażenie 1,6 jest całkiem przyzwoite, a co zaważyło na zakupie najbardziej to cena za jaką oddałem poprzednie auto sprzedawcy - w nowym roku nie miałbym już takich korzyści, w sumie widzisz, jest wiele do napisania co za a co przeciw, pozdrawiam

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#98 Post autor: lawless »

Przepraszam ale czy mowa o nowym aucie z salonu ?? Jeśli to całkiem inna sprawa :piwo:
Myśl samodzielnie!

grzegorz1973

#99 Post autor: grzegorz1973 »

tak chodzi o nowe auto, ja też jestem tu nowy i nie ukrywam, ale dzięki temu FORUM i Kolegom, których mogłem poczytać zdecydowałem się z rodziną na zakup Zafiry, dla mojej rodziny ten wybór jest optymalny, ;)

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#100 Post autor: lawless »

Jeśli miałem racje i potwierdzasz że to nowe auto to urywany dyskusje nie będziemy z forum sobie czatu robili jak by co to można pogadać na PW
Pozdrawiam :piwo: ;)
Myśl samodzielnie!

grzegorz1973

#101 Post autor: grzegorz1973 »

przepraszam i pozdrawiam

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#102 Post autor: cns80 »

grzegorz1973 pisze:na benzynie bez gazu, pozdrawiam
A tytuł tematu brzmi:
Opinie:LPG a silniki 1,6, 1.8, 2,0T i 2.2 direct
;)
Obrazek

grzegorz1973

#103 Post autor: grzegorz1973 »

no więc jeżeli na benzynie spala 7,8 litra to czy jest sens zakładać gaz?
czy teraz widzisz zasadność mojej wypowiedzi?

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#104 Post autor: cns80 »

grzegorz1973 pisze:no więc jeżeli na benzynie spala 7,8 litra to czy jest sens zakładać gaz?
czy teraz widzisz zasadność mojej wypowiedzi?
Shell Warszawa:
7,8 x 5,59 zł = 43,60 zł/100 km
(7,8 +20%) x 2,56 zł = 23,96 zł/100 km
Różnica 19,64 zł/100 km
Instalacja 3600 zł
Zwrot po 18300 km (dokładając droższe nadanie techniczne i koszta wymiany filtrów, świec czy regulacji niech będzie że po 20 tys się zwróci).

Oczywiście można inaczej wyregulować instalację (optimum to jakieś 15%) i założyc sporo tańszą (STAG + Zawoli + Hana to jakieś maks 3000, a w innych regionach pewnie taniej) więc zwróci się po 12-15 tys.

Wszystko zależy od tego jak długo zajmie Ci przejechanie tego dystansu i jak długo zamierzasz mieć ten samochód. Dopiero wtedy można odpowiedzieć na pytanie czy gaz ma sens.
Trzeba też pamiętać o tym że benzyna będzie coraz szybciej drożała, a gaz dopóki nie podniosą akcyzy będzie drożał wolniej.

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#105 Post autor: Jacek2308 »

cns80 pisze:Wszystko zależy od tego jak długo zajmie Ci przejechanie tego dystansu i jak długo zamierzasz mieć ten samochód. Dopiero wtedy można odpowiedzieć na pytanie czy gaz ma sens.
Trzeba też pamiętać o tym że benzyna będzie coraz szybciej drożała, a gaz dopóki nie podniosą akcyzy będzie drożał wolniej.
Pięknie powiedziane ale i tak część ludzi nie może tego zrozumieć :?: ale to ja się cieszę i ich nie przekonuję :P dobrze, że są tacy co wolą jeździć na Pb :) dzięki temu ciągle wł. gaz drożeje wolniej a Pb szybciej. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”