[B] Zafira 1.8 - regulacja sprzęgła

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
piotraspl
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2014, 20:42
Lokalizacja: Warszawa
Model:

[B] Zafira 1.8 - regulacja sprzęgła

#1 Post autor: piotraspl »

Cześć,

Czasami lekko "chrupie" mi skrzynia gdy wrzucam wsteczny co wskazuje na zużywające się sprzęgło. W poprzednim Oplu (astra I) można było jeszcze podkręcić trochę linkę na sprzęgle co przedłużało czas eksploatacji, to samo chciałem zrobić tutaj tylko, że na szybko przejrzałem forum i chyba nie ma takiej możliwości bo jest jakaś hydraulika?

Może ktoś potwierdzić? Czy mimo wszystko da się to jakoś wyregulować czy trzeba umawiać się na wymianę?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 22:17 przez piotraspl, łącznie zmieniany 1 raz.

cieniassss

#2 Post autor: cieniassss »

nie ma regulacji, to że czasem chrupnie wsteczny to norma, wg instrukcji żeby włączyć wsteczny, trzeba wcisnąć sprzęgło i poczekać ok 5 sekund, chrupiący wsteczny to nie objaw zużytego sprzęgła

piotraspl
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2014, 20:42
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#3 Post autor: piotraspl »

Dzięki za expresową odpowiedź chociaż dopiero dzisiaj przeczytałem :) Sprawdzę z tymi 5 sekundami

l3cho
Przeglądacz
Posty: 57
Rejestracja: 26 maja 2016, 00:13
Imię: Marcin
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#4 Post autor: l3cho »

Witam
Odswieze troszke temat, kestem po kompletnej wymiane sprzegla wraz z lozyskiem oraz pompka sprzegla i mam to samo ze wstecznym. Wszystko nowe a przy wrzucaniu wstecznego zdarzy sie ze zagrzyta! Na innym forum napisali ze konieczna regulaca i odpowietrzenie. Odpowietdzenie rozumie ale jak to jest z ta regulacja skoro piszecie ze nw Zafirze 1.8 nie ma?

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#5 Post autor: grzes »

Jeżeli dobrze zrozumiałem Twój dylemat to chodzi o regulację linek mechanizmu zmiany biegów. A regulacji na sprzęgle nie ma.
Popatrz tu
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... c&start=45

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”