Centralny zamek - problemy związane z poprawnym działaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zafiromaniak
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:55
Lokalizacja: J-ów [TJE]
Model:

#106 Post autor: Zafiromaniak »

Już zrobione u znajomego elektryka/mechanika za 3 dyszki :)
2 pęknięte kabelki ( głośnik,zamek)

mariuszas5

#107 Post autor: mariuszas5 »

Witam mam dalej problem z centralnym. Okazało się że w lewych przednich drzwiach od kierowcy jest uszkodzony silniczek w kasecie zamka. Na allegro jest cała kaseta ale czy mozna kupić sam silniczek . Zamek ten występuje także w astrze h nr QF13210748. Dzieki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#108 Post autor: Bodek »

mariuszas5 pisze:Witam mam dalej problem z centralnym. Okazało się że w lewych przednich drzwiach od kierowcy jest uszkodzony silniczek w kasecie zamka. Na allegro jest cała kaseta ale czy mozna kupić sam silniczek . Zamek ten występuje także w astrze h nr QF13210748. Dzieki za odpowiedź
Sprawdzę wieczorkiem w katalogu, a temat z częściami masz TUTAJ
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

mariuszas5

#109 Post autor: mariuszas5 »

Problem z centralnym powoli sie naprawił , okazało się że mam spalone 4 zamki , silniczczki w kasetach zamków, kupiłem ju z dwa przedbie jeszcze mam do kupienia 2 tylne . Na tylnych jest oznaczenie PU i PW , czy sa zamienniki , i czy pasuja z anglików. Na rynku jest dużo tych zamków ( używane około 100-150) ale mają oznaczenia QF ZP i itp. mam ZB 2007 1,9 DT Szukam zamków do tyłu Li P . Czy miał ktoś podobny problem bo słyszałem że to bardzo żadkie żeby 4 się spaliły

Awatar użytkownika
Daniel243
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 10:18
Imię: Daniel
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#110 Post autor: Daniel243 »

Cześć
Miałem kiedyś podobny problem zaraz po kupnie Zośki przestał działać centralny z pilota a zamykając ze środka zamykały się wszystkie drzwi prócz lewych tylnych okazało się w serwisie opla że zepsuty był zamek w drzwiach (co w obecnej chwili daję pod wątpliwość i żałuję że nie zabrałem zepsutego zamka) oraz do naprawy wiązka przewodów. Naprawili i wszystko działało do niedawna ale tym razem centralny z pilota działał tylko niezamykały się drzwi ponownie lewe tylnie. Tym razem wymieniłem całą wtyczke z wiązka przewodów które pracują w drzwiach i jest ok. Koszty wtyczka z 30 cm przewodów na szrocie z przesyłką 60 zł robota 80 zł tylko dlatego że nie mam warunków bo pewnie spróbował bym sam :) Nawiasem mówiąc wiązka przewodów naprawiana w sewisie opla była połatana na izolacji a w dodatku rozcieli mi gumowy kołnierz chroniący wiązke i ją też owineli izolacją, totalna partanina, jak zwróciłem im na to uwagę to powiedzieli że inaczej się nie dało. Brak słów

gregus65

#111 Post autor: gregus65 »

Gigi u mnie jest dokładnie to samo co u Ciebie.Narazie próbuje z klemą i zobaczymy co z tego wyjdzie

[ Dodano: Sro Kwi 17, 2013 10:28 ]
no i lipa :evil: nadal nie działa

[ Dodano: Sro Kwi 17, 2013 12:37 ]
I juz działa.Przez swoją nieuwagę zapomniałem podłączyć kabelek od masy.Robiłem nagrzewnice i miałem trochę rozkręcania.Przy składaniu zapomniałem o jednym kablu od masy,który okazał się sprawcą całego zamieszania z centralnym zamkiem.

nynek11

#112 Post autor: nynek11 »

Witam! A problem związany jest z instalacją drzwi. Kłopot zaczął się gdy otwierałem tylne lewe drzwi , zrobiło się zwarcie na przewodach w drzwiach spalił się bezpiecznik wymieniłem na nowy. Sprawdziłem kable w drzwiach były przerwane więc za poradą forum wymieniłem część wiązki. Wstawiłem 15 cm nowej i wszystko zlutowałem. I teraz działa centralny ale brak kontrolki otwartych drzwi. Co może być tego powodem. Który przewód jest odpowiedzialny za kontrolkę lub co jeszcze sprawdzić?

Keko

#113 Post autor: Keko »

Gigi miałem to samo co się dzieje u Ciebie i też tylko klemy pomagały ale tylko na raz góra dwa, autko było u kilku elektryków i żaden z nich nie miał pojęcia co się stało.
W końcu znajomy elektryk wybadał temat i winowajczynią była uszkodzona skrzynka REC.
Trzeba było poszukać nową skrzynkę, rozkodować ją w serwisie póżniej znowu zaprogramować i tak chyba ze trzy razy bo dwie skrzynki które zamawiałem też były uszkodzone.
Kosztowało mnie to wszystko ok 500 zł, sporo nerwów i miesiąc bez zośki.

To tak gdyby ktoś kiedyś szukał rozwiązania do problemu z centralnym.

kriis

#114 Post autor: kriis »

nynek11 pisze:Witam! A problem związany jest z instalacją drzwi. Kłopot zaczął się gdy otwierałem tylne lewe drzwi , zrobiło się zwarcie na przewodach w drzwiach spalił się bezpiecznik wymieniłem na nowy. Sprawdziłem kable w drzwiach były przerwane więc za poradą forum wymieniłem część wiązki. Wstawiłem 15 cm nowej i wszystko zlutowałem. I teraz działa centralny ale brak kontrolki otwartych drzwi. Co może być tego powodem. Który przewód jest odpowiedzialny za kontrolkę lub co jeszcze sprawdzić?
Podpinam się pod posta kolegi - u mnie to samo, po naprawie nie działa oświetlenie po otwarciu drzwi, ktoś ma jakieś konstruktywne sugestie?

Awatar użytkownika
Tomek-77
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 12 lut 2009, 10:43
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#115 Post autor: Tomek-77 »

A u mnie od pewnego czasu jest oto taki objaw: gdy zamykam/otwieram drzwi z pilota, lewe tylne drzwi zamykają/otwierają się z lekkim opóźnieniem (może max 1 sekunda). Gdy czynność powtórzę 2-3 razy bez otwierania fizycznie drzwi (tylko zabawa pilotem), wszystkie rygle zamykają w tym samym czasie. Po jakimś czasie znów tylne lewe drzwi działają z opóźnieniem a po treningu "przyśpieszają".

O co chodzi????

Dodam, że miałem sfatygowane przewody i wymieniłem wtyczkę drzwi z 15 cm kabelkami na idealną.

Awatar użytkownika
cewa007
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2013, 12:00
Imię: Cezary
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#116 Post autor: cewa007 »

Przepraszam, że odświeżam ale mam dokładnie taki sam problem jak cytowany poniżej, a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na tak opisany problem.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
mkobo pisze:Witam
Mam podobny problem z tylnymi lewymi drzwiami co przedmówca.
Nie zamykają się za pierwszym razem muszę otworzyć auto i ponownie zamknąć za drugim lub trzecim razem centralny dopiero zarygluje tylne drzwi. Co dziwne, że jak pociągnę za klamkę tych drzwi to się otwierają wszystkie co oznacza, ze chyba prąd do nich dochodzi. Już dwa razy rozbierałem auto, żeby dostać się do wiązki raz tylko z gumowej osłonki a wczoraj łącznie ze zdemontowaniem listew w progach przeglądałem wszystkie kabelki i są całe nie widać żadnych przetarć a tym bardziej pęknięć.
Jak zamykam auto to słychać za każdym razem że, centralny w tylnych lewych chodzi tylko nie za każdym razem rygluje te drzwi.
Dodam że nie mam problemów również z głośnikiem w tych drzwiach czy el. szyb.
Podpowiedzcie co robić? czy możliwe że to awaria samego mechanizmu centralnego zamka?

Rafalm82
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2012, 09:36
Lokalizacja: Sulęcin
Model:

#117 Post autor: Rafalm82 »

u mnie centralny nie zamyka drzwi. Po odłączeniu klemy i ponownym podłączeniu centralny działa. Ale tylko do momentu włożenia kluczyka do stacyjki. Po jego wyjęciu. Centralny nie działa znów. Mechanik powiedział, że padł moduł CIM.
Po wyjęciu kluczyk ze stacyjki, komputer cały czas myśli że jest on włożony, powiedział mechanik.
Moduł w ASO ok 500zł, założenie i skodowanie ok 200zł.
W piątek jestem umówiony na wymianę.

organista15

#118 Post autor: organista15 »

A ja mam jeszcze inny problem. Ostatnio zauważyłem, że auto samo mi się zamyka. Na szczęście mam 3 działające klucze od auta, ale gdyby ich nie było to pewnie bym musiał tłuc szyby. Czemu mi się czasami sam zamyka ? Zauważyłem to ostatnio, jednak wcześniej odkąd mam auto (od kwietnia br.) takiego przypadku nie było.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#119 Post autor: SD72 »

organista15 pisze:A ja mam jeszcze inny problem. Ostatnio zauważyłem, że auto samo mi się zamyka. Na szczęście mam 3 działające klucze od auta, ale gdyby ich nie było to pewnie bym musiał tłuc szyby. Czemu mi się czasami sam zamyka ? Zauważyłem to ostatnio, jednak wcześniej odkąd mam auto (od kwietnia br.) takiego przypadku nie było.
Moze jakies zwarcie na kablach :mysli:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=105

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#120 Post autor: drahe »

organista15 pisze:A ja mam jeszcze inny problem. Ostatnio zauważyłem, że auto samo mi się zamyka.
W jakich sytuacjach się samo zamyka?
Bo jak otworzysz auto z pilota i nie otworzysz drzwi to centralny zamek po kilku minutach zamknie wszystkie drzwi.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”