zafira 1.6 16v problem odpala i zaraz gaśnie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

zafira 1.6 16v problem odpala i zaraz gaśnie

#1 Post autor: wamka18 »

Witam, mam problem z zośką ojca silnik 1.6 byłe cng od dwuch lat lpg. Ze względu na to że auto jeżdziło na ciągle na jakimś gazi zaczeło kulawo chodzić na paliwie po wyczyszczeniu zbiornika i zmianie filtra paliwa i pompki bez zmian nie wkręcała się na obroty. Po przejechaniu paru kilometrów na paliwie i ciśnieciu do oporu poprawa ale nie było idealnie przez to padła decyzja wymiana wtryskiwaczy paliwa.
Po zdemontowaniu listwy końcówki wtryskiwaczy były brudne jakby czymś obklejone ale zostały zmienione na inne używane ale w lepszym stanie. po złożeniu samochód odpalił pochodził około 10-15 sekund wmiare normalnie poczym zaczoł nierówno chodzić, kulawo i zgasł. I od tego momentu każda próba odpalenia kończyła się tym że auto zapala i odrazu gaśnie.
Próbowałęm przekłądek na stare wtryski ciągle to samo. Podczas przekładki nie było zbyt wiele odpinane- odkręcone osłony dolot powietrza wtryski gazu lpg(mocowanie ale nie odpinane węże) oraz czyjnik stukowy i same wtryski. Po pod pięciu pod kompa program OP-COM żadnych błędów .

Co może być przyczyną takiego zachowania? Może któryś z czujników tylko który?
Proszę o podpowiedzi i pomoc.[/b]

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

Jeśli odpala i zaraz gaśnie,to może być walnięty czujnik położenia wałka rozrządu.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: SD72 »


Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#4 Post autor: wamka18 »

Raczej będzie to związane z elektronika bo po wyjęciu przekaźnika pompy i próbie na plaka auto nie chciało zapalić tylko próbowało, a co do czujnika wałków z tego co wiem powinien zapalić ale nie da się wkręcić na pełen zakres obrotów tak miałem w astrze f 1.8 16v. W weekend sprobuje ściągnąć kumpla astra G z tym samym silnikiem i sprobuje poprzekladac parę czujników a jak nie uda się to w poniedziałek zaciagne ja do warsztatu.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#5 Post autor: wamka18 »

Jest postęp. jednak związane z czujnikiem wałków. Czujnik napewno sprawny bo w drugim aucie chodził normalnie tylko że jak jest odłączony (w tym co jest problem) to samochód zapala i chodzi ale wkręca się do 3200 obr. i zapala się kontrolka serwisowa. kable sprawdzałem bo były zaizolowane taśmą przez gazownika raczej nie znalazłem uszkodzeń ale dokładniej obejże je jutro przy normalnym świetle a nie przy lampie. jak nic nie znajde to chociaż samo dojedzie do elektryka chyba że ktoś ma jeszcze jakąś propozycje co można by jeszcze sprawdzić .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”