[A] termostat - problemy z nagrzewaniem silnika i wnętrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dejna

#211 Post autor: dejna »

temat zamykam gdyż tak jak napisał kris, jest to temat b. popularny

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#212 Post autor: sobit »

KRIS sam piszesz, że masz benzynę. Wydaje mi się, że porównywanie diesla z benzyną pod tym kontem jest bezsensowne... Źle to tam ująłem. Normalnie włączam ogrzewanie na 1 lub 2, gdy wskaźnik zaczyna się podnosić i wtedy jeszcze spokojnie uzyskuje normalną temperaturę. Jednak przy 3 i 4 stopniu nawiewu musiałbym ją chyba ciągle kręcić około 3 tyś. lub wyżej.

Bary

#213 Post autor: Bary »

Witam ja już jestem po wymianie oringów a teraz muszę uporać się z mokrymi dywanami.Wymiana oringów kosztowała mnie 180zł+37zł zestaw naprawczy.

ZAKROPIOLO

#214 Post autor: ZAKROPIOLO »

:shock: :shock:
Bary pisze:Wymiana oringów kosztowała mnie 180zł+37zł zestaw naprawczy.

Łomatko, a nie szło samemu zrobić? Ja zapłaciłem za o-ringi 12 zł i trochę wolnego czasu. NIe jest to takie nie wiadomo co.....

Bary

#215 Post autor: Bary »

Pewnie,że idzie samemu zrobić ale pod warunkiem,że masz gdzie to zrobić.

ZAKROPIOLO

#216 Post autor: ZAKROPIOLO »

....No fakt, "na chodniku przed blokiem" nie da rady, sorry o tym nie pomyślałem.
Zwracam honor w takim razie.....poza tym pogoda nie zachęca do takich szaleństw.

condilodz

#217 Post autor: condilodz »

W poniedziałek wymieniłem wkład termostatu razem z uszczelkami za wymianę i wkład zapłaciłem 120 zł. Naprawdę warto !!!

Bary

#218 Post autor: Bary »

Siemanko wszystkim ja chyba sprzedam swoją Zośkę i kupie Vectre C z 2002 lub 2003r w benzynie.Zośka jest ok ale zobaczę jak Vectra się spisze.

arkadiusz0

#219 Post autor: arkadiusz0 »

Witam proszę o informację na temat wymiany termostatu, silnik 2,0DI.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 08:56 przez arkadiusz0, łącznie zmieniany 1 raz.

dejna

#220 Post autor: dejna »

witam. trzeba użyć opcji: Szukaj - wszystko będzie jasne - temat zamykam

radek haga

#221 Post autor: radek haga »

Witam.Ja tez nie mam ogrzewania,a jak przekręce pokrętłem ciepło-zimno w stronę ciepła to zaczyna coś terkotać.Zna ktoś przyczynę???

Marekww33

#222 Post autor: Marekww33 »

Wymieniał już ktoś wkład termostatu???
Pytam dlatego bo na allegro można znaleźć dwa rodzaje wkładu do tego samego silnika Y20DTH różnią się wizualnie i nie mam pewności czy ten z lewej strony będzie pasował??? Ten po lewo ma taki zaokrąglony daszek jak "grzybek" a mój wyjęty z obudowy tak jak ten po prawo ma tą część płaską.


Obrazek

Obrazek

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#223 Post autor: jacek76 »

Bierz tego z lewej , z tym grzybkiem. Jest lepszy.
Wymieniałem sobie i koledze na na właśnie te z grzybkiem.

Marekww33

#224 Post autor: Marekww33 »

Ale ty masz chyba benzyne?

Koleś w warsztacie powiedział mi, że założył z benzyny do diesla i podobno się nie nadawał bo silnik się nie dogrzewał. Mój stary otwierał się przy 92 stopniach, wiec jeśli te też otwiera się przy tej samej temperaturze to powinno być OK?

A oryginalny miałeś taki jak ja, ten płaski co jest po prawej???

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#225 Post autor: jacek76 »

Marekww33 pisze:Ale ty masz chyba benzyne?

Koleś w warsztacie powiedział mi, że założył z benzyny do diesla i podobno się nie nadawał bo silnik się nie dogrzewał. Mój stary otwierał się przy 92 stopniach, wiec jeśli te też otwiera się przy tej samej temperaturze to powinno być OK?

A oryginalny miałeś taki jak ja, ten płaski co jest po prawej???
Oryginalny miałem płaski i wyrobiła się od niego obudowa i puszczał , przez co silnik się nie dogrzewał.

Silnik benzynowy jak i diesla ma taką samą temperaturę roboczą czyli ~90 st. więc raczej nie powinno być różnicy . Być może u innych marek jest , tego nie wiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”