Stan oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jedrus7718

#16 Post autor: jedrus7718 »

To ten mineralny wymienić jak najszybciej? Poprzedni właściciel jezdził napewno na mineralnym.

janu40

#17 Post autor: janu40 »

ja bym osobiscie z pełnego syntetyku na pół syntetyk nie przechodził,wydaje mi się że pełny syntetyk jest lepszy

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#18 Post autor: QRZOL »

jest lepszy na nowe fury z salonu , każdy ma swoje swoje zdanie.... :)
radzili posłuchałem.....może dobrze zrobiłem , a może źle.... :)
Obrazek

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#19 Post autor: firek »

janu40, tylko jeśli autko ci zjada np:2 litry tego pełnego syntetyku to może lepiej zalac mu troszkę gęstszy olej i niech mniej zajada :)
Sam przebieg to nie jest wyznacznik jaki olej powinien byc w silniku sam znam auta z przebiegiem 300 tys i jezdzą na syntetyku , a z drugiej strony mozna postawic takie które maja 150 tys i są na minerale.
Ja osobiście jeśli nie wiemy co było zalane to proponowałbym olej półsyntetyczny bo w silnikach z hydrauliczną reg. zaworów gestszych olejów nie powinno sie stosowac. Pozdro ;)

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#20 Post autor: timi68 »

Jaki olej, syntetyk czy półsyntyk jest wiele opini i każdy ma swoje racje, ja kupiłem na półsyntetyku i takim zalewam ELF 10W40.
Jeśli chodzi o poziom oleju to powinien być po środku nie zalecam dolnej ani górnej granicy bezpiecznego uzytkowania silnika.

jacek78

#21 Post autor: jacek78 »

Ja jeżdżę na półsyntetyku ORYGINALNY TOTAL 10W40 bo mam dostęp przebieg ma 181 500km. Jeździłem też na pełnym syntetyku ale wydawało mi się że zaczęła moja zafka go podjadać więc przeszłem na połówkę i można powiedzieć że spokój. Jeśli chodzi o komunikat o poziomie oleju to też mi wyskakuje ale jak już przejadę 15 000km na oleju. Każdy olej ma swoje właściwości i po przejechaniu pewnego przebiegu je po prostu traci. Z tego co wiem czujniki w zafkach reagują również na lepkość oleju i nieraz stąd te komunikaty. Jeśli u mnie wyskakuje ten komunikat po 15 000km to tylko sprawdzam na miarce i dojeżdżam do 20 000km i wymiana. A ja robię tyle kilosów że mam wymianę prawie co 4 - 5 miesięcy.

d.marco

#22 Post autor: d.marco »

Witam
apropo oleju to własnie jestem po regeneracji pompy wtryskowej i turbo sprężarki i warsztat który mi to naprawiał zalał mi Zoske olejem Valvoline 15W40 minerałem gdzie byłem bardzo zdziwiony gdyż jeździłem na półsyntetyku powiedzieli mi, ze po przebiegu 165 tys powinienem przejść właśnie na minerał - co wy na to jaka jest Wasza opinia na ten temat.

olo018

#23 Post autor: olo018 »

Jeśli silnik ma hydrauliczne popychacze to nie powinno się stosować mineralnego oleju.

jacek78

#24 Post autor: jacek78 »

Popieram olo018 jeśli mamy hydraulicznie regulowane zawory nie należy stosować minerala co najwyżej półsyntetyk.

bondzo001

#25 Post autor: bondzo001 »

Ja w VB do 300 tys stosowałem półsynsetyk,i było od wymiany, do wymiany wszystko ok,i stan. :driver:
A powracajac do tematu,to wymieniam olej,na bagnecie 3 kreska,lecz po jakims czasie, olej jest na 5 kresce.Czy ktos u siebie tez to zauwazył :?:

rossboojnik

#26 Post autor: rossboojnik »

Zauważyłem w mojej Zafirce, że zwiększył się poziom oleju i śmierdzi benzyną. Co może być przyczyną? Czy muszę natychmiast wymienić olej? Poziom zwiększył się do maksymalnego. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: miodzik »

moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: janekW67 »

rossboojnik pisze:Zauważyłem w mojej Zafirce, że zwiększył się poziom oleju i śmierdzi benzyną. Co może być przyczyną? Czy muszę natychmiast wymienić olej? Poziom zwiększył się do maksymalnego. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach,silnik jest niedogrzany,pracuje na ssaniu(bogata mieszanka),to nadmiar paliwa spływa do miski i rozrzedza olej,jednocześnie podnosząc jego poziom.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: SD72 »

janekW67 pisze:
rossboojnik pisze:Zauważyłem w mojej Zafirce, że zwiększył się poziom oleju i śmierdzi benzyną. Co może być przyczyną? Czy muszę natychmiast wymienić olej? Poziom zwiększył się do maksymalnego. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach,silnik jest niedogrzany,pracuje na ssaniu(bogata mieszanka),to nadmiar paliwa spływa do miski i rozrzedza olej,jednocześnie podnosząc jego poziom.
Jaku jaki ssanie po ruszeniu z miejsca :?:

Lekko wieksze spalanie bo silnik niedogrzany i tyle :mysli:

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: janekW67 »

Jak będzie jeździł na krótkich odcinkach z dużymi przerwami,to będzie chodził na ssaniu.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”