Stan oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: SD72 »

janekW67 pisze:Jak będzie jeździł na krótkich odcinkach z dużymi przerwami,to będzie chodził na ssaniu.
Mamy te same silniki wiec to"ssanie"jest wyczuwalne (w moim przypadku)przez pierwsze max 3min a potem jest ok

wiec zeby jezdzic na ssanu trzeba ruszyc ponownie ostudzidzc silnik i zaczac od poczatku :mysli:

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: Czesław »

janekW67 pisze:Jak będzie jeździł na krótkich odcinkach z dużymi przerwami,to będzie chodził na ssaniu.
Oczywiście zimny silnik dostaje większą dawkę paliwa (kiedyś to się nazywało ssanie cięgno albo bimetal) dzisiaj to komputer ustala dawkę zawsze jak silnik jest zimny ,nadmiar nie spalonej benzyny ścieka do miski dlatego przybywa oleju . :|
czesiek_ze

rossboojnik

#33 Post autor: rossboojnik »

poziom oleju zaczął się podnosić jak zrobiło się zimno, Żona zawozi dzieci do przedszkola, odpala silnik i odrazu rusza, ale byliśmy na Święta u teściów (400 km tam i z powrotem) i poziom oleju się podniósł, chociaż samochód stał i nie jeździł jak dojechaliśmy na miejsce. W pewnym artykule na necie przeczytałem, że to wina wtrysku paliwa, ponieważ olej bardzo ściemniał. Wymieniłem olej wczoraj. Dziś sprawdzę stan i jego kolor. Jeśli macie jakieś sugestie to napiszcie.Z góry pozdrawiam. Dziękuję

sexi1888

#34 Post autor: sexi1888 »

Ja też mam pytanie kumpel mechanik doradzał mi olej valvorine 5v50 a mam teraz Castrol 5v50 i przejechanie mam 167tyś chłopaki dobry olej ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”