[A] Oryginalne reflektory ksenonowe

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
krzysiekłódź

#16 Post autor: krzysiekłódź »

martin78 pisze:Panowie nie wiem czy to dobre miejsce ale czytam coś o ksenonach itp... i miałbym kilka pytań odnośnie moich ksenonów tj. mam wrażenie że prawe światło świeci słabiej ( czyżby żarnik, przetwornica ? ) i nie mam pewności czy poziomowanie działa prawidłowo a właściwie czy działa w ogóle. Mam Zafirę A i chciałbym sprawdzić czujnik poziomowania ale nie wiem jak wygląda, jest ponoć gdzieś z tyłu na belce tylko ciężko mi to zlokalizować... będę zobowiązany za wszelkie porady a jeśli pomyliłem wątki proszę o przekierowanie mnie na odpowiednie tory pozdrawiam m. ;-)
witam z tym słabszym świeceniem może być kilka powodów- zamienić żarnik z lewego na prawy i spr czy nadal jest tak samo, może być też zabrudzona soczewka od wewnątrz.
czujnik w zafirze a jest z tyłu na belce prawie po środku jedyna rzecz która łączy belkę z nadwoziem, można zrobić nastawienie op-com tylko auto musi być postawione na wypoziomowanej powierzchni pozdrawiam

martin78

#17 Post autor: martin78 »

Postaram się zamienić żarniki gdyż to raczej nie soczewka gdyż wymieniłem lampy i w starych i w nowych ta lampa daje takie samo słabe światło, dzięki za poradę namierzyłem czujnik i chyba muszę go rozebrać i poczyścić bo mam wrażenie że nie działa jak powinien mam nadzieję, że uda mi się to ogarnąć samemu i nic nie popsuję... dzięki za pomoc...

Odnośnie nawigacji komputera i radyjka to w mojej Zafirze z 2003 roku mam zamontowane radio NCDR 110 jest nawigacja i komputer a sterowanie tym wszystkim odbywa się nie manetką tylko jak pisał kolega wyżej pokrętłami radia lub przyciskami w kierownicy czyli rozpoznawanie komputera po sterowaniu w manetce wycieraczek może być złudne pozdrawiam m.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2014, 20:32 przez martin78, łącznie zmieniany 1 raz.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#18 Post autor: Maćku »

Pany, a ja mam pytanie z innej beczki czy te lampy z soczewkami idzie wsadzić zwykłą halogenówkę? no nie wiem H1 H4 H7?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”