Nie otwierające sie drzwi tylne prawe.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 323

#16 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

piokraz pisze:Witam
Mnie spotkał podobny problem nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi. Ani od zewnątrz ani od wewnątrz. Klamki działają bez żadnego oporu, bolec nie reaguje na pilota ani na wymuszone działania. Drzwi były odblokowane ( można je było otworzyć od wewnątrz) :evil: :evil:
Jak sobie koledzy poradziliście z tym problemem ?
Jak się do tych drzwi dobrać aby je otworzyć. :evil2:
Nie wiem czy przy zamkniętych drzwiach da się ściągnąć tapicerkę drzwi ?

Witam,
poradził sobie ktoś z tym problemem? Nie mam pojęcia jak otworzyć drzwi. Ktoś znajdzie ten opis jak ściągnąć tapicerkę przy zblokowanych drzwiach?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piokraz
Przeglądacz
Posty: 57
Rejestracja: 22 maja 2010, 20:07
Imię: Piotr
Lokalizacja: Gdańsk-Kościerzyna
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI 120 km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19dth

#17 Post autor: piokraz »

Trzeba sprawdzić wtyczkę, i gniazdo w drzwiach. Najprawdopodobniej ukręcił się przewód. Jak poruszasz to może załapie centralny zamek i uda się otworzyć. Później sprawdzić wszystkie przewody i je naprawić. Wtyczka jest masakryczne zrobiona mnóstwo części sprężynek i podkładek jakby tego nie można było zrobić prościej. :lol:
Jak nie to trzeba się dobrać się do tapicerki drzwi. inaczej nie da rady. Poszukać trzeba wszelakich śrub ukrytych między innymi w popielniczce. Część trzyma się na zatrzaskach. :x

pablo2374

#18 Post autor: pablo2374 »

Panowie w końcu poradził ktoś sobie z demontażem tapicerki przy zamkniętych drzwiach? Bo i mnie dzisiaj dopadł ten temat :/

Skasowany użytkownik 6483

#19 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No i mnie dopadła ta nieprzyjemna sprawa , u mnie akurat zaryglowały sie tylne lewe drzwi , za kierowcą. Blokada nie reaguje na pilota , ten dynks wogóle nie daje sie ręcznie podciągnąć . Wrażenie jest takie jakby go ktoś od wewnatrz trzymał. Mam jedynie nadzieję ,że to przez te mrozy tak sie stalo bo wczoraj auto stało w ogrzewanym garażu bo całe było oblodzone. Wtedy to po paru godzinach udało mi sie otworzyć wszystkie drzwi a dziś...juz tylko troje drzwi, masakra bo w piatek jadę do Świnoujścia z całą rodzinką.. :(

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: miodzik »

jarecki69, Jarek jestem pewien na 100% że Ci przymarzł zamek.

Ja miałem dokładnie to samo po postoju w weekend przed domem. Akurat się złożyło, że jak postawiłem auto w sobotę to odpaliłem dopiero w poniedziałek jadąc do pracy i dokładnie te same drzwi mi przymarzły. Co prawda bolcem otworzyłem od środka ale z małymi oporami. Po lekkim nagrzaniu auta i pojeżdżeniu trochę wszystko puściło.

Postaw auto jak masz gdzie, do jakiegoś garażu nawet podziemnego w hipermarkecie jak masz takowy gdzieś pod ręką. Jestem pewien, że to pomoże.

I szerokiej i bezpiecznej drogi! <- do tego świnoujscia oczywiście ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

pablo2374

#21 Post autor: pablo2374 »

Mi na szczęście drzwi puściły, także również zamek mi przymarzł. A już miałem "ciepło" bo jak zdjąć tapicerkę z zablokowanych drzwi - blokada rodzicielska. Również jak Marcinowi zamek sam mi puścił po paru dniach :P

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#22 Post autor: firek »

Pnowie ja bym jednak nie ściągał tapicerki tylko próbował naprawic kable-przy zamkniętych drzwiach da się ta wtyczke spokojnie wyjąć przynajmniej w A- może dostęp do kabelków nie będzie super ale troszke poświęcenia i tapicerka będzie cała:)

Chyba sam zaopatrzę się w dodatkowa wiązke(im dłuższa tym lepiej) na jakimś szrocie coby była na ewentualną możliwość otwarcia na krótko, przez wpięcie się w progu...

Skasowany użytkownik 6483

#23 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Panowie, jednak okazało sie ,że to od mrozu mi przymarzł zamek . Dzis jak auto postało w ciepłym garażu parę godzinek, wszystko wróciło do normy :piwo: . I całe szczęści bo jakoś pogoda nie zachęca do majsterkowania :lol:

roman0027
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2013, 14:58
Lokalizacja: z net
Model:

#24 Post autor: roman0027 »

mi tak sie tsalo zaryglowaly sie tylnie dzrwi nie pomagalo otwarcie kluczykiem ani z srodka wtedy nalezy zciagnac zgarniacz zakrzywic drut w krztalcie "L" taki 40na 2 cm i wloyc go tak okolo 30 cm do srodka przez ta tylni otwor kolo malej szybki przekrecic tym mniejszym koncem do wewnatrz auta i podnosci do gory az lekko sie przyblokuje potem powinno sie otworzyc klamka. powodem tego blokowania jest spadajaca sprezynka na zamku drzwi (nalezy jak troszke naciagnac by drzwignia otwierania klamki zewnetrznej nie opadala przy ryglowaniu drzwi) moge pomoc wiecej na zafira13@wp.pl

RedWood

#25 Post autor: RedWood »

Witam...czytajcie i ratujcie...na początku blokował się tylko czasami centralny zamek w drzwiach prawych tylnich, jednak gdy nie chciał się otworzyć z centrala wystarczyło podnieść ręcznie dzyngiel i drzwi sie otwierały...jednak nadszedł dzień że nie dość że central w tych drzwiach nadal nie działa to teraz nawet po podniesieniu dzyngla dżwi nadal nie da się otworzyć(zamknięte na amen)...pomóżcie jak je otworzyć żeby móc sie dobrać do środka i poszukać przyczyny?
Dodam że wyżej opisywane szarpanie za klamki nic nie pomogło...
Pytanie nr2. W żadnych z drzwi z tyłu nie grają głośniki...czy to możliwe żeby przerwały się gdzieś dwie wiązki jednocześnie, czy może w któryś drzwiach jest wiązka z której idą kolejne kable do drugich drzwi?

vojti

#26 Post autor: vojti »

Często mi się zamek tylnych drzwi blokuje na mrozie ale też dwa razy trzeba było reperować przewody elektryczne a raz musiałem udać się na szrot po cały zamek. Tak sobie teraz myślę, że to druga pod względem częstotliwości usterka w mojej Zosi (zaraz po copółrocznym czyszczeniu przepustnicy).

RedWood

#27 Post autor: RedWood »

kolego roman0027, czy mógłbyś wrzucic jakąś fotkę gdzie dokładniej wsunąć ten drut? Szarpanie drzwiami niestety w moim przypadku nic nie pomaga... :cry:

PabloDG

#28 Post autor: PabloDG »

Witam
Podepne sie pod temat. Macie może rozpiske kolorów w tej wiązce? W sobotę chce naprawić oboje tylnych drzwi i chce na początek miernikiem sprawdzić bo nie otwierają się / nie grają / szyby nie działają :)
Thx

PabloDG

#29 Post autor: PabloDG »

Witam ponownie. Nie moge edytować swojego postu. Uporałem się dziś z jednymi z jednymi drzwiami. Przetarte były przewody:
- czerwony
- brązowy
- cienki czarno-czerwony

Drzwi działają, ale niestety szyba i głośniki nie. Próbowałem przełącznikiem blokady przejechać, ale nic. Wiecie które przewody odpowiadają za głośniki i szyby?
Dzięlki
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 18:40 przez PabloDG, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#30 Post autor: Janus »

Ostatni post masz wklejone schematy:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3831&start=195
Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”