Problemy z kluczykami - programowanie, kodowanie, dorabianie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
wiesio81

#91 Post autor: wiesio81 »

witam wszystkich zośkowiczów. Panowie mam takie pytanie.... powiedzmy że robie tak - kupuje używany kluczyk na alegro, zakładam nowy transporder, zakładam nowy i docięty grot, programuje op-comem immobilajzer, czyli już wiem że zośka mi odpala, tylko teraz bardzo prosze powiedzie mi jak zaprogramować pilota żeby działał centralny zamek???

Mihó

#92 Post autor: Mihó »

REC

wiesio81

#93 Post autor: wiesio81 »

TZN ???temat przeczytałem i nic na temat nie znalazłem

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#94 Post autor: Bodek »

wiesio81 pisze:TZN ???temat przeczytałem i nic na temat nie znalazłem
OP-C_Funkcje
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

beeing

#95 Post autor: beeing »

Witam.
Na Allegro znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/nowy-pilot-kluczyk-op ... 51185.html
Czy któryś z Kolegów z Warszawy, posiadający Op-Coma byłby tak miły i pomógł, programując mi kluczyk? Niestety z Belgii przyjechał tylko jeden i w dodatku ledwo działa, boję się że padnie wkrótce całkiem.
Dodatkowo nie mam ID Card ale na kluczyku który posiadam są wygrawerowane 4 cyfry. Czy może być to interesujący mnie Security Code?
Pozdr.

Paolo

#96 Post autor: Paolo »

Jeśli nie masz kodów, mogą Ci je odczytać np. w ASO (niestety za opłatą, zdaje się jakieś 150 do 200 PLN). Te cyferki na kluczyku to nie jest security code - to numer modelu kluczyka.

beeing

#97 Post autor: beeing »

Dzięki wielkie, zajmę się tym po majówce.
Chwilowo, przeczyściłem kluczyk i wymieniłem baterię. Działa 8)

zbigpuch

#98 Post autor: zbigpuch »

Właśnie dzisiaj dorabiałem kluczyk do mojej zośki .Nie potrzebowałem car passu , fachowiec jest w stanie zaprogramować klucz bez karty kodów.Wszystko działa idealnie

Mirox68
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2013, 17:12
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XTR
Gender:

#99 Post autor: Mirox68 »

Witam serdecznie. Mam Zafirkę B z września 2005. 1,8 benzyna 140 kM dopiero 3 miesiące. Z przerażeniem stwierdziłem, że w przypadku awarii pilota nie mogę zamknąć auta. Wygląda to tak. Jak chcę auto otworzyć kluczykiem to otwierają się tylko te drzwi od kierowy. W momencie pociągnięcia za klamkę centralny sam otwiera resztę drzwi i do teraz wszytko jest ok. Problem polega na tym, że gdy zamykam kluczykiem to zamykają się tylko drzwi od kierowcy a reszta pozostaje otwarta. No i tu pytanie zasadnicze czy tak ma być czy coś jest nie tak ?. Trochę to prymityw jeżeli tak ma być.

[ Dodano: Sob Maj 04, 2013 10:10 ]
No sorry doczytałem się w instrukcji, że należy zamknąć drzwi od kierowcy i wtedy otworzyć od pasażera nacisnąć przycisk centralnego zamka na desce i zamknąć. Zobaczę jak autko wróci po południu do domu, czy zadziała. Cholera miałem przedtem stare auto z 1991 i teraz nie mogę się na tej technice połapać. He He He

[ Dodano: Wto Maj 07, 2013 21:13 ]
Potwierdzam działa.
Pozdrawiam Mirosław

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#100 Post autor: rhaaziel »

Koledzy, historia zatoczyła koło gdyż jako jeden z pierwszych pisałem w tym wątku o problemach z zamykaniem auta z pilota wbudowanego w składany kluczyk, przez tych kilka lat nic z tym nie zrobiłem i po prostu zacząłem używać drugiego kluczyka.

W tej chwili mam taki problem że w jednym kluczyku nie działa mi wcale otwieranie auta mimo iż mikrostyk wyraźnie klika (zamykanie działa, auto zapala normalnie, bateria świeża).

W drugim otwieranie działa natomiast zamykanie sporadycznie tzn. trzeba kilka razy klikać (bateria też świeża).

Muszę więc spróbować jakoś naprawić te kluczyki czy ktoś zna jakiegoś elektronika na Śląsku, który mógłby się tym zająć. Dzwoniłem po kilku punktach dorabiana kluczy i oni nie naprawiają oni tylko mogą dorobić nowy... ceny oczywiście chore idące w grube setki złotych.

Będę wdzięczny za jakiś namiar, pzdr

Przemek
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#101 Post autor: drahe »

Klikac sobie może, sprawdziłeś miernikiem czy robi zwarcie?
Jak znajde bebechy z takiego kluczyka to mogę pomoc.
Niedawno podmieniałem kolesiowi cewke i nie wiem gdzie go posiałem :D
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#102 Post autor: rhaaziel »

Kluczyk naprawiony od reki (w 30 min) w Katowicach w firmie znajdującej się w Selgrosie, zapłaciłem 80zł. Otwieranie z pilota znów działa :)
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#103 Post autor: aroniusz »

Czy używany kluczyk można kolejny raz zaprogramować do innego auta ? Na aukcjach jest trochę kluczyków używek, można coś z nimi zrobić ?

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#104 Post autor: miodzik »

aroniusz jeśli już to wyłącznie elektronikę. Transponder (kość od immo) kodujesz raz. Obcego już wcześniej zaprogramowanego nie da się ponownie scalić z nowym autem
Tak samo dorobienie grota masz we własnym zakresie ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#105 Post autor: aroniusz »

Dorobienie grota to oczywista sprawa, gównie chodziło mi o transponder i pilota. Czyli krótko mówiąc transponder trzeba wymienić na nowy niekodowany. Widziałem takie na allegro w granicach 25 zł. Mam tylko jeden kluczyk i jak dorabiać to dobrze było by już z pilotem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”