z22se - rozrząd f-my BGA po 40 tys. km

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
suchy777

z22se - rozrząd f-my BGA po 40 tys. km

#1 Post autor: suchy777 »

Witam
Rok temu pojawiły się hałasy z okolic rozrządu, przebieg spory, informacji o poprzednich naprawach brak - więc decyzja: wymieniać wszystko.
Zafka trafiła do polecanego warsztatu, uzgodniłem zakres wymiany, miało być dobrze lecz niekoniecznie na oryginalnych częściach GM. Wymieniono - zapłaciłem niecałe 2 tys. PLN...

Ostatnio zaczęła mi hałasować przy odpalaniu. Podejrzewałem napinacz - wtedy też wymacałem, ze ma płaski łeb... czyli jakby starego typu :evil:
Umówiłem się z innym mechanikiem na "zaraz po świętach" i generalnie oszczędzałem auto. Niemniej dwa dni przed odprowadzeniem rozrząd zaczął hałasować już notorycznie.

Co się okazało
Rok temu założono mi zestaw f-my BGA, który okazał się zupełnie do niczego.
Napinacz łańcucha rozrządu zablokował się i działał tylko od ciśnienia oleju.
Luźny łańcuch rozrządu siał spustoszenie (połamany czarny ślizg, pościnane śruby i inne elementy).
Łańcuch balansowy rozciągnął się do tego stopnia, że jego napinacz przestał kompensować luz. Co ciekawe zębatki wałków balansowych miałem dwie różne (jeden oryginał i jedna BGA)...
Pewnie w zestawie były dwie takie same... nieważne, poszły obie na złom.
Tym razem zleciłem montaż wszystkich części oryginalnych. Zębatki wałków balansowych kupiłem używane, reszta nówki. Zapłaciłem za wszystko razem z wymianą oleju ponad 3 tys.pln.
Tak się skończyły moje zeszłoroczne "oszczędności"

Parę zdjęć zdemontowanych części wrzucam tak ku przestrodze
Opisy i komentarze są widoczne po otwarciu zdjęcia
Pozdrawiam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”