Ile wam palą 2,0 DTI 101 KM

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#181 Post autor: Janus »

wodnik84 pisze:
no widzisz to się ciesz bo ja termostat wymieniłem profilaktycznie a dalej w chłodni jadę po tych 5 km nie wiedzieć czemu :(
Przepraszam za mały OT - wymieniałem termostat bo wskaźnik temperatury nie szedł nigdy wyżej niż 70oC. Macanie rury do chłodnicy też potwierdzało, że termostat nie zamyka się całkowicie i od razu puszcza płyn w duży obieg (do chłodnicy).
Brak ogrzewania może być też spowodowany zapchaną nagrzewnicą. Jeśli zegary pokazują nagrzanie silnika, chłodnica ciepła a w kabinie zimno - zapchana nagrzewnica albo uszkodzony zawór płynu na nagrzewnicę (o ile Zafira taki posiada - nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze)
Janusz

wodnik84

#182 Post autor: wodnik84 »

Janus pisze:Jeśli zegary pokazują nagrzanie silnika
no właśnie i znowu problem bo nie pokazują, stary termostat jednak był dobry na to wychodzi, całe szczęście że tylko wkład za 32 zł wymieniłem a nie z obudową za ok 150 zł.
To moje pierwsze auto i pierwszy diesel który tak długo się nagrzewa, trzeba zrobić co najmniej pełne 10 km po mieście żeby wskazówka doszła na szerokość wskazówki przed 90 st a na samo 90 st już nie da rady choćbym nie wiem ile jeździł :-|

aha i co najważniejsze: to jest to że jak startuje z pod bloku to ogrzewanie mam na zimne ustawione żeby szybko nie wywiało ciepłej temp. silnika :D
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 10:10 przez wodnik84, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcin1769

#183 Post autor: Marcin1769 »

Moja pali po mieście w granicach 7,8l/100 do 9,1l/100 dalej wydaje mi się że to dużo ale już lepiej jak wcześniej tj: 11,7l/100

wodnik84

#184 Post autor: wodnik84 »

widzę że tu panuje ostra cenzura jak za komuny, mój post został usunięty chociaż w nim nic takiego nie było do czego można byłoby się doczepić.

Fintosz

#185 Post autor: Fintosz »

Witam, u mnie spalanie na trasie wychodzi 10.5l na 100km!!. odległość z pl do de 900km średnia prędkość 120-130km/h puste auto. Stąd pytanie co z tym zrobić? Bo nie widzę sensownej odpowiedzi na forum.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#186 Post autor: Janus »

Fintosz pisze:Stąd pytanie co z tym zrobić? Bo nie widzę sensownej odpowiedzi na forum.
Kolego nikt nie da Tobie gotowej recepty. Ale generalnie przyczyny mogą być 3:

1. Słabe paliwo
2. Problemy z silnikiem (słaba kompresja, zły dobór mieszanki na skutek złej pracy czujników)
3. Opory mechaniczne (np zatarty hamulec) albo straty (poślizg) na sprzęgle

1 i 3 łatwo wyeliminować. Punkt 2 to już temat rzeka
Janusz

janusz1401
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2016, 20:09
Lokalizacja: polska
Model:

#187 Post autor: janusz1401 »

trata ta ta zależy jak sie jedzie do 120 km/h średnie spalanie pokazuje 5 do 6L/100km ALE jak się przekroczy 120km/h około 130 135km/h średnie spalanie to 7l/100km i nikt mi nie powie że tak malo pali żeby jechać trzeba dać, a w mieście przy zimnym silniku 11l/100km przejechalem ostatnio 1000km w trasie i sprawdziłemśrednie spalanie na kom. 6,9L/100km
janusz

fredek

#188 Post autor: fredek »

Po mieście dojazdy około 5 km w jedną stronę od 8,5 do 10 l zależy od temperatury

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”