Brak mocy - 2.0 DTI - 2,2 DTI - diagnoza usterek, błędów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
djmaly
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 09:27
Lokalizacja: Żary
Model:

#541 Post autor: djmaly »

Podciśnienie było sprawdzane wakuometrem. Za pompom vaccom bezpośrednio podłączony wakuometr pokazywał 0,9-1 bar. Przed elektrozaworami zbliżone wartości ciśnienia 0,8-0,9 bara. Za elektrozaworem EGR i klapek na dolocie na wolnych obrotach, bardzo małe 0,1-0,4 bara i z tego co czytałem tu na forum i przeglądałem zasadę działania klapek oraz EGR to tak powinno być. EGR powinien działac od 2500obr a klapki przy obciążeniu na dużych biegach lub przy ruszaniu z 2 3, ale niech ktos to potwierdzi. Za zaworem od bypass 0,7-0,8 bara. Jak sztanga zrobi się miękka na tyle że moge ją poruszać to ciśnienie za elektrozaworem bypass jest mniejsze niż 0,5 bara. Bypassem steruje czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze. Po odłączeniu czujnika po chwili zapala się kontrolka samochodzika z kluczykiem i sztanga jest miękka, po podłączeniu jest sztywna.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#542 Post autor: Janus »

Z opisu wynika że to trochę niedobrze - te zawory są 3-drożne. Końcówka podłączona do Vacuum jest albo zwarta do atmosfery (końcówka AIR) albo do siłownika (OUT). Generalnie przy 100% sprawnych zaworach i siłownikach powinieneś mieć w miarę jednakowe podciśnienie przy każdym siłowniku zarówno przy wyłączonym i jak załączonym zaworze ;)
Janusz

djmaly
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 09:27
Lokalizacja: Żary
Model:

#543 Post autor: djmaly »

Według tego postu i wypowiedzi Dzidek13 to właśnie nie powinno być cały czas takie same.

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6542

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#544 Post autor: Janus »

djmaly pisze:Według tego postu i wypowiedzi Dzidek13 to właśnie nie powinno być cały czas takie same.

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6542
Tak - zawór otwarty do AIR - podciśnienie za zaworem na OUT mniejsze. Zawór zamknięty do AIR - większe, siłownik może zadziałać. Ale przy dobrym stanie zaworów i siłowników i podciśnienia na OUT nie powinny się znacznie różnić moim zdaniem. Wynika to z tego, że układ podciśnienia jest jak rura z wodą w kilkoma kranami (zaworami). Przy podobnym stopniu odkręcenia 2 kranów, na wyjściu z każdego powinny być porównywalne strumienie wody, prawda? :)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 12:59 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

djmaly
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 09:27
Lokalizacja: Żary
Model:

#545 Post autor: djmaly »

Ok. Elektrozawory sprawdziliśmy wszystkie i elektrycznie i mechanicznie, przeczyszczone i dalej to samo. Jak na razie to wychodzi z tego co czytałem i przeglądałem że nie jest sprawny EGR więc nie wiadomo na 100% czy to on może powodować takie zachowanie. Tylko co powoduje że one raz jest moc a raz nie ma. Jakby elektrozawór był padnięty to by w ogóle nie działało coś a nie tak że raz jest ok a raz nie.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 13:18 przez djmaly, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#546 Post autor: Janus »

djmaly pisze: Jakby elektrozawór był padnięty to by w ogóle nie działało coś a nie tak że raz jest ok a raz nie.
Pytanie czy zawór EGR się cofa całkowice (zamyka). Niedomknięty powoduje spadek ciśnienia w kolektorze dolotowym (powietrze ucieka w kolektor wydechowy i wydech) i brak doładowania.
Janusz

djmaly
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 09:27
Lokalizacja: Żary
Model:

#547 Post autor: djmaly »

EGR u mnie jest pneumatyczny, przy wkładaniu go muszę go docisnąć bo sztyca opiera się już w gnieździe. EGR się nie zacina chodzi gładko tylko że nie reaguje na podciśnienie. U mnie on nie działa tak jak na załączonym filmie, wysuwa się od razu maksymalnie:

https://www.youtube.com/watch?v=3zhX83z1CUE

I nie zachowuje się jak na tym filmie, tylko cały czas stoi w miejscu.

https://www.youtube.com/watch?v=C6-Lw0ZfzxY

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#548 Post autor: Janus »

Czyli wychodzi na to, że nie jest mechanicznie zablokowany (zatarty), a po prostu ma uszkodzoną membranę (nie działa jak dostanie podciśnienie). Dobrze zrozumiałem?
Janusz

djmaly
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 09:27
Lokalizacja: Żary
Model:

#549 Post autor: djmaly »

Tak, na to właśnie wygląda. I czy aby nie sprawny EGR wpływał na takie zachowanie. Nie będę bawił się w jego regenerację, bo widziałem że to robia tanim kosztem. Kupić tylko jaki? Oryginalny Wahlera czy jakiś tańszy ale czy ma to sens? I czy będzie ten tańszy chodził tak jak należy i odpowiednio bezawaryjnie.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#550 Post autor: Janus »

djmaly pisze:Kupić tylko jaki? Oryginalny Wahlera czy jakiś tańszy ale czy ma to sens? I czy będzie ten tańszy chodził tak jak należy i odpowiednio bezawaryjnie.
Nie odpowiem Tobie na to pytanie - u mnie jest elektryczny niestety :(
niech się ktoś inny wypowie
Janusz

Awatar użytkownika
Paweł85
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 03 maja 2015, 19:05
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#551 Post autor: Paweł85 »

Sprawdzałem na alledrogo i cena oryginalnego nie jest aż tak wysoka więc ja bym kupił wahlera.Z zamiennikami bywa różnie.Takie jest moje zdanie.
Ale niech się jeszcze ktoś wypowie.

Awatar użytkownika
mosfer
Debiutant
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2014, 17:54
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Model:

#552 Post autor: mosfer »

Wymienialem jakies trzy miesiące temu EGR w vectrze b dti, na zamiennik firmy Getz. O ile pamiętam cena z dostawa 160zl. Porownywalem go z oryginalnym Wahlerem i byl dość solidnie wykonany, do dzis pracuje ladnie. A i na gumowym wężu pod egr suchutko. Mogę śmiało polecić.

djmaly
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2015, 09:27
Lokalizacja: Żary
Model:

#553 Post autor: djmaly »

Zawór wymieniony i problem rozwiązany. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi. Zawór GETZE.

Skasowany użytkownik 14551

#554 Post autor: Skasowany użytkownik 14551 »

Witam Może ktoś już się z tym spotkał. Wywala mi błąd P0400-5 Przepływ recyrkulacji spalin Wykryto niewystarczające. Sprawdziłem chyba wszystko co możliwe. EGR nowy Przepływka podmieniona czujnik doładowania podmienoiny podciśnienia posprawdzane elektrozawory poczyszczone kolektor ssący wyczyszczony układ doładowania szczelny.
Nie mam juz pomysłu co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Proszę pomoc.
Silnik to Y20dth. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#555 Post autor: miodzik »

Grzegorz6424 pisze:EGR nowy
Na jaki?
Grzegorz6424 pisze:Przepływka podmieniona
Dlaczego? I na jaką?

Ale i tak przepływka nie wygeneruje Ci P0400 z pochodnymi.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”