Silnik szarpie, hamowanie słabe.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Dextero
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2013, 22:30
Imię: Darek
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Auto: Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A16XER

Silnik szarpie, hamowanie słabe.

#1 Post autor: Dextero »

Witam. Mam problem z Zafirą 1.8 benzyna bez gazu z 2001 roku. Po odpaleniu silnik szarpie. Całe auto się trzęsie. Na nagrzanym silniku to samo. Samochód jedzie, ale czuć szarpanie silnika. Dodatkowo słabo działa hamowanie, tak jak by silnik był wyłączony. Co może być przyczyną? Uszkodzone coś w układzie hamulcowym co wpływa na szarpanie silnika? Czy szarpanie silnika wpływa na niesprawność hamowania? Wcześniej i silnik i hamowanie działały bez zarzutu. Wyskakuje też bląd P135 (chyba) - sprawdzałem dotyczy sondy lambdy. Ale błąd był już wcześniej. Kontrolka zapalała się co jakiś czas i później gasła. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#2 Post autor: wamka18 »

Może być jakaś nie szczelność na przewodzie lub serwie przez co silnik łapie fałszywe powietrze i kulawo chodzi a hamulce są słabsze bo wspomaga je silnik przez podciśnienie a jak jest nieszczelność to brakuje podciśnienia przez co hamuje jak by silnik był zgaszony.

Dextero
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2013, 22:30
Imię: Darek
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Auto: Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A16XER

#3 Post autor: Dextero »

Dodam, że auto stało dwa dni i przed odpaleniem zdjąłem osłonę filtru powietrza, by zobaczyć w jakim jest stanie. Dwa razy sprawdzałem - osłonę założyłem dobrze. Może coś innego uszkodziłem przy demontażu?

Udało się naprawić. Okazało się, że do rękawa dolotu dołączony jest wężyk, który był wpięty do silnika. Jak demontowałem osłonę filtra to musiał się wypiąć. Po wpięciu wszystko gra :)
Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2015, 18:42 przez Dextero, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”