zapach oleju z tlumnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
adam1981

zapach oleju z tlumnika

#1 Post autor: adam1981 »

Witam zakupilem zafire a z 2001roku silnik ładnie odpala chodzi równo niepokoi mnie jedynie zapach spalin czuć spalony olej.stan oleju ok autko ma 298 tys olej pełen syntetyk i przekulane 19 tys od wymiany w Niemczech wymiana co 20 tys.Nie widać wycieków po odkreceniu korka od oleju nie dmucha miarka także nie natomiast czuć spalenizne.Po odpaleniu rano widać dymek czarny przez dosłownie 5 sekund potem nic żadnego dymu nawet przy ostrym gazowaniu żadnego dymu ani białego ani czarnego tylko smród spalonego oleju.od czego zacząć diagnozę .pozdrawiam

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

Dziwne objawy. Zapach oleju ma się nijak do czarnego dymu.
Jeśli dymi na czarno,to należałoby sprawdzić wtryski albo pompę. Co do zapachu spalonego oleju,to sprawdziłbym turbo,czy nie jest zaolejone.
Oczywiście!

adam1981

#3 Post autor: adam1981 »

Sek w tym ze nie dymi wogole na żaden kolor.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: janekW67 »

Napisałeś,ze po odpaleniu,przez moment dymi na czarno.
Oczywiście!

adam1981

#5 Post autor: adam1981 »

No tak ale to dosłownie po odpaleniu pierwszy dymek około 5 sekund myślę ze nadwyżka ropy która się nie spala do końca.po tych 5 sekundach jak amen nic nie dymi.tylko smrodek.dziwi mnie to ze także po odkreceniu korka wlewu oleju tez wali spalenizna.Do porównania mam opla corse 1.5tdi i tez po odpaleniu puszcza dymek ale przynajmniej pachnie ropa a po dogaxowaniu na maksa puszcza troszke jak puszczam pedał gazu myślałem ze analogicznie będzie w zafirze a tu babol.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 00:14 przez adam1981, łącznie zmieniany 1 raz.

Painball

#6 Post autor: Painball »

A olej Ci znika? ;)

adam1981

#7 Post autor: adam1981 »

Nie olej trzyma stan.

adam1981

#8 Post autor: adam1981 »

Po nocy dziś pierwsze odpalanie grzanie świec dwa obroty rozrusznikiem i odpala w tym monecie wydobywa się z tlumnika dym i czuć niedopalina rope.i tyle widziano co kolwiek z tlumnika.po około 6 min bezwonnie po tym czasie z tlumnika sam smród oleju i jakby siarka,na desce zapalone autko z kluczykiem po przegaxowaniu na 2 tys znika blad.tlumnik suchy czarny.może to przez stary olej silnikowy.czym przeplukac silnik przy wymianie oleju.

Seweryn82

#9 Post autor: Seweryn82 »

Może nic nowego tutaj nie dodam, ale niestety kolego trzeba zacząć od sprawdzenia błędów w ECU.

franc

#10 Post autor: franc »

witam
adam poczytaj sobie w temacie śmierdzące spaliny
ja mam podobną przypadłość szukałem sprawdzałem i nic czasem smród się zmienia w zależności gdzie zatankuje

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: lawless »

Może ze spokojem podejdź do sprawy bez nerwów za jakiś czas znajdziesz może rozwiązanie (choć nie zawsze) celowo to napisałem "może" jest to jakaś drobna sprawa lecz nie wykluczone że coś poważnego :>
Myśl samodzielnie!

adam1981

#12 Post autor: adam1981 »

Puki nie zmienie oleju nie zaleje dobrej ropy z poll zbiornika to może faktycznie drobnostka a to dopiero po rejestracji za około 2 tygodnie.tylko w żadnym aucie nie smierdzial mi olej spalenizna.Zawór Egr przeczyscilem trochę oblepiony sadza popsikalem wd40 oskrobalem i ciągnąc powietrze grzybek się chowa.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, 14:51 przez adam1981, łącznie zmieniany 4 razy.

adam1981

#13 Post autor: adam1981 »

Po tel do mechanika stwierdzil ze moze to byc przypchany katalizator.co sadzicie?

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#14 Post autor: gRZENIU »

Jak by był przypchany katalizator to auto by straciło na mocy dużo i powinien wyskoczyć błąd sądy lub przepływki ...

adam1981

#15 Post autor: adam1981 »

Jakis błąd jest bo zapala się jak odpale i po przegazowaniu na 3 tys obrotów gaśnie i juz się nie zapala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”