[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#496 Post autor: Robert LTM »

dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
montowałem tyle że w mojej poprzedniczce pasku b5 z 5 lat temu i do dziś dnia świecą bo znam dobrze kupującego ;)
także jakość jest dobra :ok:

barybk

#497 Post autor: barybk »

Witam Szanownych Forumowiczów,

Od dłuższego czasu noszę się zamiarem instalacji świateł do jazdy dziennej w mojej ZB.
Przejrzałem wszystkie wątki związane z tym tematem i sporo zasobów internetowych.

Według mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę skos kratki maskującej halogeny jest montaż modelu typu drl 502. Dodam, że moja ZB ma halogeny, więc tym bardziej mniej jest pola do manewru.
Z tego, co pisali Koledzy na wcześniejszych kartach, jest przy nich sporo zabawy, ale efekt jest według mnie elegancki.

Przy okazji moich poszukiwań natrafiłem jeszcze na model świateł montowanych pod kątem 30 stopni.
Wiem, że wcześniej była poruszana kwestia modelu o skosie 15 stopni i wyszło na to, że ten skos może być za mały, ale skos 30 stopni już wydaje się być ok.

Co sądzicie o tym modelu LEDayLine HELLA 16 LED montowane pod kątem 30'
LEDayLine HELLA 16 LED montowane pod kątem 30'

Tu jego odpowiednik LEDayLine HELLA 16 LED montowany pod kątem 15'
LEDayLine HELLA 16 LED montowany pod kątem 15'

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#498 Post autor: Bodek »

barybk pisze:Witam Szanownych Forumowiczów,

Od dłuższego czasu noszę się zamiarem instalacji świateł do jazdy dziennej w mojej ZB.
Przejrzałem wszystkie wątki związane z tym tematem i sporo zasobów internetowych.

Według mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę skos kratki maskującej halogeny jest montaż modelu typu drl 502. Dodam, że moja ZB ma halogeny, więc tym bardziej mniej jest pola do manewru.
Z tego, co pisali Koledzy na wcześniejszych kartach, jest przy nich sporo zabawy, ale efekt jest według mnie elegancki.

Przy okazji moich poszukiwań natrafiłem jeszcze na model świateł montowanych pod kątem 30 stopni.
Wiem, że wcześniej była poruszana kwestia modelu o skosie 15 stopni i wyszło na to, że ten skos może być za mały, ale skos 30 stopni już wydaje się być ok.

Co sądzicie o tym modelu LEDayLine HELLA 16 LED montowane pod kątem 30'
LEDayLine HELLA 16 LED montowane pod kątem 30'

Tu jego odpowiednik LEDayLine HELLA 16 LED montowany pod kątem 15'
LEDayLine HELLA 16 LED montowany pod kątem 15'

DRL502

Obrazek

co prawda nie jest to Zafira, ale jakiś pomysł jest ;)

Co do Hella16 LED - to pewnie raczej 30 niż 15 :mysli:

Jaki koszt Hella :?:
Ostatnio zmieniony 20 lip 2015, 21:59 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

barybk

#499 Post autor: barybk »

Bodek pisze:
barybk pisze:Witam Szanownych Forumowiczów,

Od dłuższego czasu noszę się zamiarem instalacji świateł do jazdy dziennej w mojej ZB.
Przejrzałem wszystkie wątki związane z tym tematem i sporo zasobów internetowych.

Według mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę skos kratki maskującej halogeny jest montaż modelu typu drl 502. Dodam, że moja ZB ma halogeny, więc tym bardziej mniej jest pola do manewru.
Z tego, co pisali Koledzy na wcześniejszych kartach, jest przy nich sporo zabawy, ale efekt jest według mnie elegancki.

Przy okazji moich poszukiwań natrafiłem jeszcze na model świateł montowanych pod kątem 30 stopni.
Wiem, że wcześniej była poruszana kwestia modelu o skosie 15 stopni i wyszło na to, że ten skos może być za mały, ale skos 30 stopni już wydaje się być ok.

Co sądzicie o tym modelu LEDayLine HELLA 16 LED montowane pod kątem 30'
LEDayLine HELLA 16 LED montowane pod kątem 30'

Tu jego odpowiednik LEDayLine HELLA 16 LED montowany pod kątem 15'
LEDayLine HELLA 16 LED montowany pod kątem 15'

DRL502

Obrazek

co prawda nie jest to Zafira, ale jakiś pomysł jest ;)

Co do Hella16 LED - to pewnie raczej 30 niż 15 :mysli:

Jaki koszt Hella :?:
No właśnie o takim rozwiązaniu myślałem, zanim znalazłem te o skosie 30 stopni :)

Napisałem do Hella z prośbą o wskazanie kosztu - czekam na info.
Na Allegro ten model (razem z wysyłką) kosztuje 450 zł.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#500 Post autor: Bodek »

dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
montowałeś te światełka, świecą na wprost :?:
Robert LTM0154 pisze:
dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
montowałem tyle że w mojej poprzedniczce pasku b5 z 5 lat temu i do dziś dnia świecą bo znam dobrze kupującego ;)
także jakość jest dobra :ok:
Wojtek pod jak dużym kątem można je ustawić - będą świeci na wprost w ZB przed liftem

Można dostać troszkę taniej
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#501 Post autor: Robert LTM »

Bodek pisze:
dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
montowałeś te światełka, świecą na wprost :?:
Robert LTM0154 pisze:
dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
montowałem tyle że w mojej poprzedniczce pasku b5 z 5 lat temu i do dziś dnia świecą bo znam dobrze kupującego ;)
także jakość jest dobra :ok:
Wojtek pod jak dużym kątem można je ustawić - będą świeci na wprost w ZB przed liftem

Można dostać troszkę taniej
mi się wydaje ze w Zafirce te światełka będą świecić do środka bo np mój passat miał bardziej okrągły przód więc pasowało idealnie ale jakoś w zafirze nie koniecznie dlatego osobiście zmieniłem koncepcję ;)

agstojak

#502 Post autor: agstojak »

jacek63 pisze:Witam zamontowałem do swojej Zośki światła do jazdy dziennej i wszystko jest pięknie gdy silnik nie pracuje po włączeniu świateł mijania dzienne gasną i jest cacy.Jednak gdy silnik pracuje po włączeniu świateł mijania dzienne nie gasną do końca tylko lekko się jarzą.Światła dzienne podłączyłem tak jak już to wcześniej robiłem w golfie 4 i tam wszystko jest o,k.Plus dałem tam gdzie prąd pokazuje się po włączeniu zapłonu,znalazłem takie miejsce w skrzynce bezpieczników i podłączyłem się pod przekażnik,minus na masę akumulatora a biały kabel od automatu podłączyłem pod plus do świateł pozycyjnych.Wszystko sprawdziłem kilka razy i nic.Nie wiem czy to niema związku z tym że w Zafira ma system wykrywania spalonych żarówek.Próbowałem podłączyć na kablu do automatu diodę prostowniczą ale nic to nie dało.Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o kilka słów może da się to jakoś przeskoczyć.
Podpinam się do tematu - u mnie mam identyczny problem
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, 16:05 przez agstojak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
prymus2103
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:04
Imię: Robert
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Astra
Model: J
Oznaczenie silnika: A14NEL
Kontakt:

#503 Post autor: prymus2103 »

A jakiej firmy masz te światła?
https://www.facebook.com/autoserwisplos ... e=bookmark

Montaż Instalacji Gazowych LPG - http://www.lpgtech.pl/

Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki , na cuda trzeba chwilę poczekać :-)

Obrazek

jarosz1977
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2013, 20:13
Lokalizacja: Police
Model:

#504 Post autor: jarosz1977 »

A daj może fotki, gdzie i jak zamontowałeś. Chętnie podpatrzę. Masz po, czy przed liftową?
Co do problemu, to spróbuj zmienić diodę lub samo zasilanie weź nie po zapłonie (12V) i przekaźniku z zosi, tylko po silniku (14,4V) i dołożonym przekaźniku, który nie będzie miał nic wspólnego z innymi obwodami.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#505 Post autor: Rybka »

agstojak pisze:
jacek63 pisze:Witam zamontowałem do swojej Zośki światła do jazdy dziennej i wszystko jest pięknie gdy silnik nie pracuje po włączeniu świateł mijania dzienne gasną i jest cacy.Jednak gdy silnik pracuje po włączeniu świateł mijania dzienne nie gasną do końca tylko lekko się jarzą.Światła dzienne podłączyłem tak jak już to wcześniej robiłem w golfie 4 i tam wszystko jest o,k.Plus dałem tam gdzie prąd pokazuje się po włączeniu zapłonu,znalazłem takie miejsce w skrzynce bezpieczników i podłączyłem się pod przekażnik,minus na masę akumulatora a biały kabel od automatu podłączyłem pod plus do świateł pozycyjnych.Wszystko sprawdziłem kilka razy i nic.Nie wiem czy to niema związku z tym że w Zafira ma system wykrywania spalonych żarówek.Próbowałem podłączyć na kablu do automatu diodę prostowniczą ale nic to nie dało.Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o kilka słów może da się to jakoś przeskoczyć.
Podpinam się do tematu - u mnie mam identyczny problem
Podepnij sobie drl-y przez przekaźnik i problem zniknie.
Przekaźnik zwierno rozwierny 12V

STYKI
85 masa
86 plus świateł pozycyjnych
30 plus po stacyjce
87a plus do lamp drl

Białego przewodu z lamp od modułu nie podpinasz nigdzie.
Powinno śmigać :ok:

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#506 Post autor: PETERSS »

A co myślicie o takim rozwiązaniu do ZB ?
http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 31696.html

mbaranek

#507 Post autor: mbaranek »

PETERSS pisze:A co myślicie o takim rozwiązaniu do ZB ?
http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 31696.html
To nie ma homologacji :-) tzn swiatla musza miec homologacje. BMW e39, Audi A6/8 mialy tak seryjnie.

A tak ogolnie to po co montowac swiatla dzienne LEDowe? Mozna jezdzic na zwyklych, zalozyc modul skandynawski i beda sie swiecic automatycznie po odpaleniu.

Awatar użytkownika
jacek63
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2014, 08:07
Imię: Jacek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19CDTI

#508 Post autor: jacek63 »

Dzięki serdeczne zamontowałem przekażnik według instrukcji , wszystko działa jak należy.

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#509 Post autor: PETERSS »

To nie ma homologacji :-) tzn swiatla musza miec homologacje. BMW e39, Audi A6/8 mialy tak seryjnie.

A tak ogolnie to po co montowac swiatla dzienne LEDowe? Mozna jezdzic na zwyklych, zalozyc modul skandynawski i beda sie swiecic automatycznie po odpaleniu.[/quote]

Z tego co wiem to w ZB można zaprogramować światła tak żeby same się uruchamiały i gasły po uruchomieniu silnika. Skoro DRL nie ma homologacji więc nie chcę się wykłócać ze "smerfami" że to jest ok bo usłyszę że taryfikator przewiduje .... :czerwona:
Pytam bo jest dużo osób które się ogłaszają się w necie że takie rozwiązanie jak moduł DRL jest w 100% legalne i "smerfy" nic nie zrobią a oni oczywiście w pełni profesionalnie zamontują moduł za jak zwykle małą kaskę :lol:

taki przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=1qITyPe3VPI

Liucas

#510 Post autor: Liucas »

dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
Równiez o nich myślałem, czy ktos z forum posiada te światla w swojej zafirze ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”