[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#511 Post autor: Bodek »

Liucas pisze:
dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
Równiez o nich myślałem, czy ktos z forum posiada te światla w swojej zafirze ?
Jak masz halogeny w kratkach - to do kratek nie wejdą - przymierzałem.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
profesor
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:58
Imię: Piotr
Lokalizacja: Starachowice /TST/
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#512 Post autor: profesor »

Bodek pisze:
Liucas pisze:
dampat pisze:a co sądzicie o tych montował ktoś
http://www.swiatla.auto.pl/produkt/swia ... ej-drl-523
Równiez o nich myślałem, czy ktos z forum posiada te światla w swojej zafirze ?
Jak masz halogeny w kratkach - to do kratek nie wejdą - przymierzałem.
E tam , jak się popieści to się i zmieści :)
Sporo się naczytałem o LEDach i był to trudny wybór - postanowiłem zaryzykować - ryzykfizyk myślę ... zamówiłem drl-523, jedynie co producent spierdzielił to przwody z lampy które musiałem taśmą zbrojoną przykleić oraz mocowanie na malutkie śróbki lampy "L" do korpusu.
Dokładnie te LEDy założyłem u siebie w ZB nad Halogenami,delikatnie wystają poza obrys zderzaka i trzeba trochę się pobawić z wycinaniem miękkiego plastiku zderzaka aby weszły oraz atrapy osłony żeby dopasować ale zmieszczą się na styk. Nożyk do tapet, wkrętarka, komplet śrubek fi 4mm do mocowania LED<>uchwyt z zestawu <> zderzak - niestety śrubki z zestawu fi2mm do mocowania to porażka i lepiej rozwiercić na 4mm, nakrętka wchodzi ładnie w miejsce. Po każdej ze stron jeden uchwyt "L" lampy jest wsunięty pod mocowanie belki od zderzaka czy jak się to nazywa-widać go na fotce oraz podcięcie plastiku, a drugi przykręcony do plastiku zderzaka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#513 Post autor: Bodek »

To jeszcze wrzuć fotkę z większej odległości czy świecą na wprost i są dobrze widoczne ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
profesor
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:58
Imię: Piotr
Lokalizacja: Starachowice /TST/
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#514 Post autor: profesor »

Fotki nie robiłem z daleka ale zrobię jak będzie okazja, sprawdziliśmy ze szwagrem pozycję i ładnie "dają po oczach" i takie ich zadanie a są to jedne z mocniejszych LEDów na rynku z markowymi dużymi Power Ledami.
Barwa światła jest biała neutralna, nie wpada w niebieski ani nie jest żółta.
Lampy są na przetwornicy, 11 do 24V biorą taki sam prąd około 0,6A na lampę - test na zasilaczu labolatoryjnym.
Generalnie jestem zadowolony :)

Oczywiście sterownik wpięty zgodnie z normą czyli kabel czerwony +po zapłonie ze skrzynki bezpieczników, ON/OFF LED (+12V=LED OFF) na szary kabel (+postojówki) we wtyczce do lewego reflektora, kabel do redukcji jasności zaizolowany nie używany.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 14:06 przez profesor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#515 Post autor: paweldm »

wiktorio001 pisze:Planuje w miejsce H10 halogenowych wsadzić ledowe i używać je jako dzienne. Muszę tylko coś zrobić żeby nie trzeba było zapalać świateł pozycyjnych. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
Musisz dokupić sam automat do świateł dziennych.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2015, 00:48 przez paweldm, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

wiktorio001
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2014, 17:39
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B, 1,6 CNG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16YNG
Gender:

#516 Post autor: wiktorio001 »

Możesz napisać mi coś więcej? Jakie zadanie będzie spełniał ten automat? Jak i gdzie go podłączyć?

Kolo72

#517 Post autor: Kolo72 »

Wszystko ładnie pięknie, tylko przy najbliższej kontroli drogowej zabiorą Ci dowód rejestracyjny bo światła przeciwmgielne nie posiadają Homologacji E4 0087 RL00.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#518 Post autor: paweldm »

Automat taki podłączasz pod akumulator skąd bierze zasilanie następnie poprzez automat podłączasz lampy dzienne i dodatkowo masz kabelek do sterowania który podłączasz pod przewód od postojówki. Gdy zapali się żarówka postojowej gasną dzienne. Zapalają się gdy odpalisz silnik.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#519 Post autor: paweldm »

A może ktoś zastanawiał się nad takim umieszczeniem świateł dziennych jak w moim poprzednim aucie. Były schowane za kratką. Z przeglądem i policją nigdy nie było problemu.
Załączniki
led4.jpg
led5.jpg
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#520 Post autor: Flora »

paweldm pisze:Z przeglądem i policją nigdy nie było problemu.
Bo nikt tego nie sprawdzał:
-minimalna odległość między światłami to 600 mm, a szerokość rejestracji to 520 mm, więc tu jest mniej
-maksymalna odległość świateł od krawędzi pojazdu to 400 mm - szerokość tego Outlandera to 1800 mm, odejmujemy rejestrację i szerokość lamp, dzielimy na pół i znów wychodzi przekroczenie.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#521 Post autor: paweldm »

Bardziej chodziło mi o ukrycie świateł dziennych, by to wizualnie ładnie wyglądało, a nie montaż na "przyczepkę".
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

dziwer

#522 Post autor: dziwer »

Witam mam Zafire B rok 2014 mam światła bi ksenon a chciałbym coś do jazdy dziennej. W wszystkich serwisach twierdzą że się nie da w moim modelu, a w innych autach widzę że halogeny same świecą lub nie wiem, może coś podpowiecie koledzy??? Nie chciałbym raczej wycinać w zderzaku żeby wmontować do jazdy dziennej typowych ledów, słyszałem też o ledach zwanych duo light czy ktoś to mam i jak się sprawuje??? Za wszelkie pomysły lub konkrety serdeczne dzięki ;)

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#523 Post autor: Tunio999 »

dziwer pisze:Witam mam Zafire B rok 2014 mam światła bi ksenon a chciałbym coś do jazdy dziennej. W wszystkich serwisach twierdzą że się nie da w moim modelu, a w innych autach widzę że halogeny same świecą lub nie wiem, może coś podpowiecie koledzy??? Nie chciałbym raczej wycinać w zderzaku żeby wmontować do jazdy dziennej typowych ledów, słyszałem też o ledach zwanych duo light czy ktoś to mam i jak się sprawuje??? Za wszelkie pomysły lub konkrety serdeczne dzięki ;)
Kolego tutaj jest temat dotyczący ZC :zolta:
Odnośnie ZB temat tutaj: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3160 - zapraszam więc do lektury ;)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2016, 12:33 przez Tunio999, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

dziwer

#524 Post autor: dziwer »

Tunio999 dzięki za podpowiedź ale tam piszą o jakiś szyną CANBUS :shock: a ja nie mam pojęcia o co im chodzi, ale piszą też że jeśli się ma funkcje auto to wystarczy przeprogramować :?: No cóż ja mam tę funkcję ale gdzie to załatwić :!: i czy w bi ksenonach to też zadziała ;)

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#525 Post autor: Rafoooo »

dziwer pisze:.....a w innych autach widzę że halogeny same świecą lub nie wiem, może coś podpowiecie ...
.... same halogeny? Masz na myśli przeciwmgielne? Czy chodzi Ci o same ksenony?
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”