Wymiana, naprawa CIM

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
piotrek80821

#121 Post autor: piotrek80821 »

Witam. Panowie i Panie z racji tej iż mój cim również przestał działać poprawnie(przy trąbieniu podgłaśniał radio, nie działały przyciski z kierownicy itp.) postanowiłem rozebrać i polutować CIM. Zafira B 2008r.
Efekt, działa już ponad 2 m-ce. Lutowałem tylko styki kostek. Nie warto od razu kupowac nowego CIM.(nie trzeba op-coma pod warunkiem że nie przesuniecie blaszek od konta skrętu kierownicy.) Co prawda przez 1 dzień zdejmowałem poduszkę powietrzną ponieważ powypadały zapinki ale później naprawdę nie ma nic trudnego w naprawie CIM. Pozdrawiam

Janek3311

#122 Post autor: Janek3311 »

maciekwaw pisze:Koledzy proszę o polecenie mi na terenie woj. Mazowieckiego kogoś kto naprawdę zna się na programowaniu i naprawie usterek w zafirze.
Jeśli ASO to które wawa / Płock i okolice.
No dobra ale o co Ci konkretnie chodzi ?? Jakie masz usterki ??
Ostatnio zmieniony 03 sty 2016, 20:08 przez Janek3311, łącznie zmieniany 1 raz.

maciekwaw

#123 Post autor: maciekwaw »

Po wymianie CIM auto umarło.nie ma pracy rozrusznika.robiłem peawie wszusyko jak i sprawdzałem.2 tydz auto stoi.

MarcinGolf3

#124 Post autor: MarcinGolf3 »

Witam kolego odezwij sie do kolegi miałczyk76 z tego fotum nr512956438 on ci to zaprogramuje.

maciekwaw

#125 Post autor: maciekwaw »

Po wyedalowaniu błędy 60130, 0970, 161450, 161600

MarcinGolf3

#126 Post autor: MarcinGolf3 »

Kolego opis co robiłes z tym cim po co go wymieniałes czy wszystko jest zaprogramowane cim jest nowy czy z inego auta.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#127 Post autor: Zdenek2007 »

maciekwaw pisze:Po wymianie CIM auto umarło.nie ma pracy rozrusznika.robiłem peawie wszusyko jak i sprawdzałem.2 tydz auto stoi.
Podejrzewam problem z immobilizerem.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#128 Post autor: drahe »

maciekwaw pisze:Po wymianie CIM auto umarło.nie ma pracy rozrusznika.robiłem peawie wszusyko jak i sprawdzałem.2 tydz auto stoi.
Nie zaprogramowałeś CIMa do końca lub niezgodnie z procedurą.Odezwij się do Miałczyka postawi auto na nogi w minutę :D
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

marwin

#129 Post autor: marwin »

Witam podepnę się do tematu CIM, a mianowicie zaczęło się od wadliwej pracy wycieraczek i przełącznika kierunkowskazów dużo poczytałem i po podpięciu opcom-a wyszły błędy związane z CIM-em postanowiłem dobrać się do dziada:) wyjąłem poprawiłem luty złożyłem i wyżej wymienione usterki znikły i wszystko by było pięknie tylko teraz nie odbija mi kierunkowskaz i wywala błąd " nie skalibrowany czujnik kata skrętu" oczywiście próbowałem przez opcom-a kalibrować ale nie daje rady:( jeśli ktoś ma doświadczenia jak to zrobić albo może coś źle poskładałem to proszę o pomoc podpowiedz:) Pozdrawiam Mariusz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#130 Post autor: Flora »

Po rozłożeniu i poprawnym złożeniu kalibracja nie jest konieczna, więc coś przestawiłeś. Na wcześniejszych stronach jest informacja jak powinny być ustawione koła zębate i tarcza.

Kierunkowskazy nie odbijają właśnie przez brak kalibracji. Ustawia się to po uruchomieniu funkcji OP-COMem - trzeba kręcić kierownicą w skrajne położenia, ale nie każda wersja OP-COMa sobie z tym radzi.

marwin

#131 Post autor: marwin »

Dzięki wielkie za podpowiedź, możesz mi podrzucić gdzie był opis ustawienia tarczy nie mogę tego znaleźć? dzięki wielkie z góry.

marwin

#132 Post autor: marwin »

Witam, i po naprawie udało mi się przelutować wszystkie styki, skalibrować CIM-a i jak narazie wszystko działa błędów brak :lol:

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#133 Post autor: drahe »

Flora pisze: Ustawia się to po uruchomieniu funkcji OP-COMem - trzeba kręcić kierownicą w skrajne położenia, ale nie każda wersja OP-COMa sobie z tym radzi.
Tym sposobem żadna sobie nie radzi :D
Koła na wprost klikamy aktywuj kalibrację i po kilkunastu sekundach zrobione :)
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#134 Post autor: Flora »

Potrzebuję listy numerów modułów CIM do ZB z odbiornikiem radiowym na częstotliwość 433MHz. W EPC Online jest tylko 93183451. Wiem, że jest tego znacznie więcej,, bo sam mam 13236784, a właśnie poszukuję jakiegoś zamiennika.

------------

13276153
13236783 ??
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 23:54 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#135 Post autor: Bodek »

W Katalogu jest tylko tyle:

Obrazek
Flora pisze:..... Wiem, że jest tego znacznie więcej,, bo sam mam 13236784, a właśnie poszukuję jakiegoś zamiennika.

13276153
13236783 ??
Prawdopodobnie są to stare numery tej samej części - pytałem o to kiedyś w ASO: odpowiedzieli, że numery zmieniają się co pewien czas, ale jest to dalej ta sama część.

Nie mam starego katalogu, więc nie mam możliwości weryfikacji czy tak na pewno jest.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”