swap

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinb1928

swap

#1 Post autor: marcinb1928 »

Witam mam pytanie odnoszące się swapa w zafirze. W moje zafirze zakończył żywot silnik (2.0DTI).Trafiła mi się możliwość kupna powypadkowej zafiry z silnikiem 2.2DTI. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przełożenie silnika. A jeśli tak jak wiele trzeba przerabiać.

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Podejrzewam ,że za wiele problemów z tym nie powinienes mieć. Elektryka pewnie ta sama , mocowanie na łapach to samo . :) Generalnie to jest ten sam silnik tylko o zwiększonej pojemności a zatem pewna modyfikacja ale chyba nie będzie mieć wpływu na podłączenie w miejsce 2.0 Dti. To moje zdanie ale niech nie wypowiedzą fachmani , których tu nie brakuje :)

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#3 Post autor: Janus »

marcinb1928 pisze:Witam mam pytanie odnoszące się swapa w zafirze. W moje zafirze zakończył żywot silnik (2.0DTI).Trafiła mi się możliwość kupna powypadkowej zafiry z silnikiem 2.2DTI. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przełożenie silnika. A jeśli tak jak wiele trzeba przerabiać.
Ja bym przekładał silnik z osprzętem (sprężarka, przepływomierz, pompa z komputerem) oraz wiązką elektryczną. Ten silnik różni się podobno turbiną (zmienna geometria), ale nie wiem czy tylko w VC i Signum tak było czy również w ZA.
Janusz

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#4 Post autor: wamka18 »

Osobiście gdy bym miał możliwość kupienia rozbitej(oczywiście w odpowiednich pieniążkach) i miał wszystkie części to bym przekładał. Fakt może być że pracy będzie więcej niż podczas przekładki na identyczny ale to jest ciężko mi dokładnie określić bo takiej przekładki jeszcze nie robiłem i przez to ciężko jest określić czy wszystko będzie pasować jeśli chodzi o instalacje elek. bo raczej reszta powinna podejść bez problemu.

Skasowany użytkownik 6483

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Turbinkę ma inną wersja 2,2 DTi , widać to na pierwszy rzut oka ale i tak powinna całość dobrze pasować bez przeróbek. Warto zainwestować w mocniejsza jednostkę bo te pare koni to czuć , zwłaszcza przy większej prędkości obrotowej ładnie mruczy :piwo:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1981
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: ryba1 »

Panowie to jest swap.a to nie jest nigdy tanie.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#7 Post autor: Janus »

ryba1 pisze:Panowie to jest swap.a to nie jest nigdy tanie.
No chyba że Kolega zrobi hybrydę - na bloku Y22DTR posadzi osprzęt z Y20DTH i to zadziała :P natomiast jak to będzie jeździło nie mam pojęcia...
Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”