Światła drogowe - nie można włączyć na stałe

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skorpion69
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Imię: ROBERT
Lokalizacja: WARSZAWA (okolica)
Auto: ZAFIRA B 1,6 B/LPG NJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

Światła drogowe - nie można włączyć na stałe

#1 Post autor: skorpion69 »

Sytuacja wygląda tak: po włączeniu swiateł długich zapalają się na chwilę (około 1 sekundy) po czym gasną a kontrolka świateł na desce sygnalizuje że światła drogowe nadal się świeca.
Proszę o pomoc, może ktoś spotkał się z taką sytuacjią i może pomóc lub wie co jest przyczyną. :(
Pozdrawiam.
MEMENTO MORI

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#2 Post autor: miałczyk76 »

Odłącz akumulator na parę minut może pomoże .A jak nie to sprawdź błędy jak masz czym lub metodą pedałów ale to nie wszystkie błędy wychodzą .Jak nie masz czym to do mnie.

Awatar użytkownika
skorpion69
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Imię: ROBERT
Lokalizacja: WARSZAWA (okolica)
Auto: ZAFIRA B 1,6 B/LPG NJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#3 Post autor: skorpion69 »

Kupiłem OP-COMa niedawno, spróbuje sam (odłączenie aku nic nie dało), jak nie dam rady to się odezwę, dzięki :)
MEMENTO MORI

Mihó

#4 Post autor: Mihó »

Fabrycznie w samochodzie były ksenony ? Zobacz, czy przypadkiem w UEC nie masz takich ustawionych

Awatar użytkownika
skorpion69
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Imię: ROBERT
Lokalizacja: WARSZAWA (okolica)
Auto: ZAFIRA B 1,6 B/LPG NJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#5 Post autor: skorpion69 »

W mojej są ksenony.
MEMENTO MORI

Mati_2001
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 22 sie 2010, 21:02
Imię: Jac
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#6 Post autor: Mati_2001 »

Pomocy !!!
Czy już coś wiadomo ?
Mam ten sam problem - z kolegą bawililiśmy się Op-comem (ustawianie świateł dziennych i tempomatu , łącznie z wymianą manetki) i teraz ksenony włączają mi się na drogowe tylko na chwilę i gasną ale kontrolka świeci dalej.
Przy włączaniu silnika na BC zapala mi się komunikat " sprawdź lewe światło drogowe", "sprawdź prawe światło drogowe "
Próbujemy zaprogramować w UEC ( centralny zespół elektroniczny ) dla:
AHL/AFL ( poziomowanie reflektorów ) opcję "AFL Zafira-B ( adaptacyjne światła dzienne )",
ale pomimo potwierdzenia, że programowanie było OK, jak wejdę z powrotem w tą zakładkę, pokazuje "AFL Astra-H ( adaptacyjne światła dzienne )"
Wyskakują mi ponadto 2 błędy :
B2580-05 Przerwany obwód lewego światła drogowego
B3866-05 Przerwany obwód prawego światła drogowego
Boję się, czy coś się nie uszkodziło w module CIM podczas podmiany manetek.....

Awatar użytkownika
skorpion69
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Imię: ROBERT
Lokalizacja: WARSZAWA (okolica)
Auto: ZAFIRA B 1,6 B/LPG NJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#7 Post autor: skorpion69 »

U mnie problem nadal nierozwiązany
Wydaje mi się, że mam podobne błędy na op-comie sprawdzę i dam znać
Światła dzienne mam ustawione od kupna tak, że zapalają się tylko przednie a po przekręceniu pokrętła tył
No i nie działa poziomowanie reflektorów
Na BC żadnych komunikatów
Może przy ksenonach nie można zmieniać ustawień świateł dziennych
MEMENTO MORI

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#8 Post autor: miałczyk76 »

Czasami OP-comem można coś zepsuć zwłaszcza Chinolem.Trzeba robić to co trzeba a nie się bawić .Czasami po takich zabawach nawet TECH2 nie da radę :/ Kumpel w VC przy ustawieniu świateł dziennych wyłączył sobie halogeny .Po tym zabiegu halogeny przestały działać jak chciał powrócić to już nie było takiej opcji :evil: Po podłączeniu TECH2 nie ma możliwości ustawienia halogenów .Co dziwne w teście świateł się świecą :lol: Nie ma możliwości resetu sterownika :/ i koleś pożegnał się z halogenami .Uważajcie co robicie bo potem może być płacz :evil:

Awatar użytkownika
skorpion69
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Imię: ROBERT
Lokalizacja: WARSZAWA (okolica)
Auto: ZAFIRA B 1,6 B/LPG NJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#9 Post autor: skorpion69 »

Mati_2001 u mnie jest tak:
B2580 - Przerwany obwód lewego światła drogowego
(05) - Obecny
B3866 - Przerwany obwód prawego światła drogowego
(05) - Obecny
B3867 - Obwód przedniego prawego światła postojowego, wadliwe działanie
(00) - Obecny - to jest przepalona żarówka postojowa
Może opisz dokładnie co i gdzie zmieniałeś to ktoś może coś sprawdzi jak jest u niego i podrzuci i nam pomoże. :(
MEMENTO MORI

Mati_2001
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 22 sie 2010, 21:02
Imię: Jac
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#10 Post autor: Mati_2001 »

ustawiałem światła dzienne w UEC ( centralny zespół ) jak i w REC ( tylny zespół ) - w obu jest ustawianie świateł, a chciałem wypróbować różne warianty ( 1,2 i 5 ) - nie wiem, czy w tym momencie coś przez przypadek nie zmieniłem....
W UEC odnośnie świateł AHL/AFL pokazuje astrę H, i chyba to jes w module CIM - autopoziomowanie świateł AFL , cały czas mam, że nie występuje, albo AHL ......
Moje podejżenie jest, że wgrało mi coś z astry i nie da się tego wywalić - robiłem Chinolem, ale mam wersję na której jedzie kolega w Viki 090820b i też nic z tego.
Poruszam sie głównie pomiędzy IPC ECU ( wskaźniki ), AFL/AHL , CIM , UEC oraz REC
Próbowałem wszystko, co jest związane z reflektorami AFL, a nie jest włączone, albo jest opisane astrą lub "nie występuje" zaprogramować i pomimo potwierdzenia, że programowanie przebiegło OK, po ponownym wejściu, są jednak poprzednie ustawienia :/
Jak światła nie są włączone, "miganie" drogowymi wcale nie działa.

Aha - komunikat na wyświetlaczu zapalił mi się nie zaraz po programowaniu, ale po minutach jazdy....

juvat1982
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:07
Lokalizacja: Lębork
Model:

#11 Post autor: juvat1982 »

Wznawiam temat
Czykoledzy już rozwiązali problem z ksenonami??Mam taki sam i nie wiem jak go rozwiązać??

333brunon123

#12 Post autor: 333brunon123 »

Witam. mam ten sam problem. po sekundzie wylaczaja mi sie swiatla drogowe. Z gory dziekuje za pomoc !!

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#13 Post autor: paweldm »

A ktoś z was sprawdzał te obwody??
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#14 Post autor: yoggi1 »

Witam.
U mnie w Zafirce pojawił się problem tego typu, że na stałe nie mogę włączyć świateł drogowych, natomiast w drugą stronę krótkotrwale włączyć mogę. Co może byc powodem takiego stanu rzeczy?

Dubi23

#15 Post autor: Dubi23 »

Witam.
Też mam ten sam problem, mogę mrugnąć długimi ale włączyć na stałe nie da rady gasną po około 1s

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”