[B]Wymiana filtra paliwa- komentarze

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#91 Post autor: Bodek »

organista15 pisze:Kupiłem dziś filtr i w końcu znalazłem czas na zmianę. W instrukcji nic nie ma na temat zalewania filtra ręcznie ropą przed zakręceniem obudowy. W astrze sam zalewałem filtr, bo wydawało mi się to lepszym sposobem, w tym silniku co jest lepsze?
Zalej - będzie :ok:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

pinio77

#92 Post autor: pinio77 »

Bodek pisze:
@Marcin2628@ pisze:Koledzy naprawdę zafira B 1.8xer nie ma filtra Paliwa? Bo dzisiaj szukałem ale bezskutecznie :?:
nie ma - było już o tym napisane ;)
A możesz kolego podać gdzie było bo nigdzie nie znalazłem. Mój mechanik też obszukał wszystkie przewody paliwowe i go nie znalazl. Czy producent zoszczedził, czy silnik jest na tyle elastyczny, że nie przeszkadzają mu farfocle z paliwa, a może jest jakiś nie wymienialny filtr, albo filtr ukryty został w tajemniczym miejscu? Wie ktoś dlaczego nie ma firlta paliwa w silniku benzynowym 1.8 w zafirze B?

rolando
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:17
Lokalizacja: Chełm
Model:

#93 Post autor: rolando »

Chciałbym się Was poradzić czy warto jest montować filtr paliwa UFI (http://www.iparts.pl/producenci/ufi,137.html)? Cenowo nie jest najgorzej a z tego co słyszałem od mechanika ten producent cieszy sie dosyć dużym uznaniem. Ja osobiście nie słyszałem nigdy o tej marce ale zastanawiam się czy nie wskoczyć w rolę królika doświadczalnego. Zna ktoś to i mógłby doradzić?
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 13:59 przez rolando, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#94 Post autor: rafant4011 »

nie znam firmy, ale w tej cenie masz mann-a

Skasowany użytkownik 6483

#95 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja kupiłem wkład filtra paliwa za ok 80zł i to był Mann. Nie miałem innej alternatywy bo okazało sie ,że w silnikach diesla montowano dwa rodzaje filtrów paliwa , mój oczywiście był ten droższy niestety :/

rolando
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:17
Lokalizacja: Chełm
Model:

#96 Post autor: rolando »

Zdaję sobie z tego sprawę, tylko tak jak mówiłem ponoć to UFI robi bardzo dobre filtry, ponoć właściciele Alf chętnie je montują, a przynajmniej tak słyszałem. Najwyżej zaryzykuję i zobaczymy jak to wygląda w praktyce.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#97 Post autor: Bodek »

rolando pisze:Chciałbym się Was poradzić czy warto jest montować filtr paliwa UFI (http://www.iparts.pl/producenci/ufi,137.html)? ...............
Warto :ok:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 323

#98 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Bardzo dobry filtr. Pierwsza liga. Co najważniejsze nie będziesz miał problemu z uszczelką co zdarza się w mniej markowych filtrach.

xrs
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:55
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#99 Post autor: xrs »

Mi w Nortauto powiedzieli że filtr paliwa w 1.8 16V jest zintegrowany z pompą paliwa dlatego niewymienny; ponoć z pompą wymienia się co 60tys km.
@Marcin2628@ pisze:Koledzy naprawdę zafira B 1.8xer nie ma filtra Paliwa? Bo dzisiaj szukałem ale bezskutecznie :?:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2016, 09:47 przez xrs, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 6483

#100 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Don_Romano pisze:Witam
Wymieniłem w mojej Zośce 1.9cdti filtr paliwa.Przed wymianą zatankowałem do pełna i tak do połowy zbiornika wszystko było ok . Gdy wyjechałem pół baku pojawiły się problemy z odpaleniem , pompka podaje paliwo z zbiornika około 30 sekund . Gdy zaparkowałem na górce maską w dół , odpala na dotyk i pompka załącza się na kilka sekund . Na płaskim podłożu , problem powraca. Zatankowałem ponownie do pełna i problem znikł , tylko ciekawe na jak długo .Sprawdzenie kompem zero błędów. Macie może jakieś propozycje co to może być.
Pozdrawiam
No ewidentnie masz jakąś nieszczelność w układzie zasilania. Skoro wymieniałes filtr paliwa to tam szukaj przyczyn problemu. Ja wymieniałem rok temu filtr paliwa i gdy skręciłem wszystko, zaczęło mi się lać z obudowy filtra. szybko zgasiłem auto i ponownie wszystko rozkręciłem i skręciłem. Problem zniknął , auto pali pieknie. U Ciebie może być np. nieodpowiednio załozony oring na filtrze i łapie Ci powietrze . Odkręć obudowę i dokładnie sprawdź i ponownie zakręć. Warto tam zajrzeć by wyeliminować nieszczelność bo zapewno tam lezy przyczyna problemu.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2016, 19:00 przez Skasowany użytkownik 6483, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Don_Romano
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2015, 10:14
Imię: Roman
Lokalizacja: Koronowo
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#101 Post autor: Don_Romano »

Dzięki jutro sprawdzę , ale dziwi mnie fakt , tego pełnego baku. Na szybko zdjąłem osłonę silnika i nie mam wycieków spod filtra ani nie czuć ropą.
Don_Romano

Skasowany użytkownik 6483

#102 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Może Ci zasysać fałszywe powietrze do filtra...warto to sprawdzić

Awatar użytkownika
Don_Romano
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2015, 10:14
Imię: Roman
Lokalizacja: Koronowo
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#103 Post autor: Don_Romano »

Problem już rozwiązany okazało się że mój mechanik - kolega źle zmontował obudowę filtra oring się nie ułożył w swoim miejscu, teraz zamontowany nowy oring i problem znikł Zosia pali na dotyk . :)
Don_Romano

dabu
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:18
Imię: Damian
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: OPEL ZAFIRA B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#104 Post autor: dabu »

Witam . To jak to w końcu jest , mam ten filtr paliwa czy nie ?
Mam opla zafira B
Data produkcji: 2008-03-06
Typ Silnika: Z16XER

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#105 Post autor: Bodek »

dabu pisze:Witam . To jak to w końcu jest , mam ten filtr paliwa czy nie ?
Mam opla zafira B
Data produkcji: 2008-03-06
Typ Silnika: Z16XER
Nie ma.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”