[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
lapm

#31 Post autor: lapm »

Średnie zużycie z komputera z 10tyś. km 8l miasto min. 70%

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#32 Post autor: otko »

ja mam z 22 07 2005 i przez 3 lata się nie ujawniło więc mniemam że go nie ma, raz był problem z EGR, ale poszedł do renowacji i hula do dziś. Autko z Francji

bart1234

#33 Post autor: bart1234 »

U mnie średnie spalanie z 99000 km wynosi 7,1.
Auto głownie eksplatowane na trasie.

Anony Mous

#34 Post autor: Anony Mous »

ja sie trochę wkurzyłem na przekłamanie komputera. Zrobiłem 102 km po mieście przy dość agresywnej jeździe i wróciłem pod ten sam dystrybutor....komputer pokazał 7.5 litra tak wiec biorac poprawke na ewentualne przekłamanie komputera liczyłem że wleje max 8 litrow....a tu weszło 8.8litra..tak wiec komputer zaniżył o 1.3 litra..... Tak wiec spalanie 8.8 litra w miescie przy agresywnej jeździe. W weekend zrobiłem trasę 500km i znów chce wrócic pod ten sam dystrybutor....i zobczymy co wyjdzie.....komputer pokazuje 5.6.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#35 Post autor: rhaaziel »

kaliope, 1.3 przekłamania to dość dużo i to może być niepokojące. Samo spalanie 8.8 przy agresywnej jeździe w mieście jak najbardziej normalne, rzekłbym nawet, że niskie jak na ostrą jazdę!

Na trasie pewnie będziesz mieć mniejsze przekłamania, ja zauważyłem, że głównie stanie w korkach i ogólnie postój z załączonym silnikiem powoduje większe zużycie niż komp pokazuje.

U mnie największe przekłamanie póki co to 0.5 też w mieście, generalnie im więcej trasy tym mam mniejsze przekłamania, z reguły komp pokazuje mi 0,2-0,3 mniej niż w rzeczywistości. Raz tylko miałem taką sytuację, że komp pokazywał 7.1 a po zatankowaniu obliczyłem, że auto zużyło 7.08! To jedyny przypadek kiedy wyszło mniej niż wskazanie komputera.

Daj znać jak wyszło na tej trasie bo 5.6 to byłby wynik godny pozazdroszczenia!!
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kicaj

#36 Post autor: kicaj »

korekte spalania mozna ustawic w kompie
ja zauwazylem ze w jezdzie glownie miejskiej zawyza mi zazwyczaj spalanie a na trasie zaniza...

Anony Mous

#37 Post autor: Anony Mous »

kicaj,
korekte spalania mozna ustawic w kompie
można to zrobić opcomem ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#38 Post autor: MieHor »

Koledzy - różnice w liczeniu przez komputer samochodu średniego spalania wynikają z zapisu w programie komputera rozmiaru kół i opon.
Fabrycznie wpisany jest tam kod rozmiaru opon, na jakich samochód wyjechał z taśmy. Jeśli ktoś zmienił koła z oponami o innym rozmiarze niż były fabryczne, to te różnice zawsze będą występować.
Piszę to w oparciu o własne doświadczenie, kiedy zmieniałem TID na MID, który pochodził o innego nieznanego samochodu. Pierwsza próba działania MID'a podawała jakieś kosmiczne info o zużyciu paliwa, dopiero jak syn sprawdził zapisy w epromie i wstawił właściwy kod rozmiaru opon, a przy okazji kod języka, wszystko zaczęło działać poprawnie.

Anony Mous

#39 Post autor: Anony Mous »

pablomaxim pisze:kicaj,
korekte spalania mozna ustawic w kompie
można to zrobić opcomem ?
Można :)

kubik_CDTi

#40 Post autor: kubik_CDTi »

Mój komp wręcz zawyża spalanie.Jest albo bardzo dokładnie,albo trochę więcej szczególnie w mieście.
Zawsze to miłe zaskoczenie jak pokazuje 8l średniego,a na 600km wziął 45l.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#41 Post autor: rhaaziel »

Z tymi kolami, to może faktycznie być na rzeczy, ja w homologacji mam wpisany dokładnie taki rozmiar na jakich jeżdżę (zarówno letnie jak i zimowe mam w tym samym rozmiarze 205 55 R16) i być może dlatego komp dość dokładnie mi pokazuje spalanie, bo na takie opony był fabrycznie ustawiony.

Tęgo kiedyś myślałem nad zakupem drugiego kompletu felg 17 lub 18 jednak mając na uwadze nasze kochane dziury w jezdni hehehe zdecydowałem się kupić drugi komplet też 16-tek.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Anony Mous

#42 Post autor: Anony Mous »

Ja tez jeżdze na takich kołach jak auto wyjechało z fabryki i ponownie mam przekłamanie odnosnie spalania tym razem w trasie. Komputer pokazwyał 5.6 a dzis tankowanie i wychodzi 6.8. Tak wiec przkałamanie 1.2 litra a w miescie mialem przekłamanie 1.3 litra. Oczywisice 6.8 mnie nie dziwi bo to była trasa w góry...i przy każdym podjęzdzie ją cisnąłem gdyż sprawiało mi to radość patrząc jak inne auta zdychały. Ale to przekłamanie mnie wkurza....

1. czyli w op-comie mam sprawdzic jaki rozmiar opon jest wprowadzony? Czy oprócz tego jest gdzies korekcja tego spalania w op comie?

2. zadzwonilem do ASO i kazaili mi zresetwoac BC1 i BC2 na raz...choć wydaje mi sie że już to robiłem i nie pomogło....a jak nie to zapraszaja na korekcje techem za 150 zl buha buahh buhhaaha....niech mnie pocałują....debile.

kubik_CDTi

#43 Post autor: kubik_CDTi »

Była gdzieś procedura kalibracji kompa chyba,musisz poszukać.
Pozdrawiam

Hajduk

#44 Post autor: Hajduk »

Nigdy nie sprawdzałem czy komp zawyża , podczas zimy pokazywał średnie zużycie 8 l. a teraz do 7,5 l.

bart1234

#45 Post autor: bart1234 »

U mnie komp od jakiegoś czasu też zawyża od 0,5 do 0,9.
Zawsze tankuje pod korek i obliczam spalanie i wychodzi mniej niż wskazuje komputer.
W ASO też kazali mi skasować BC1 i BC2.
Ja kasuje tylko BC1 co każde tankowanie a BC2 mam za całego przebiegu auta i szkoda mo tego skasować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”