[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
ice_blue

#541 Post autor: ice_blue »

No i to jest podstawowe pytanie.
Czy można to zamontować? Co prawda jest po skosie ale sam halogen jest chyba na płasko.
Rozbierał ktoś?
W wolnej chwili muszę wymontować.

A co do dziennych z długich sam pomysł dobry ale czy widziałeś efekt końcowy?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#542 Post autor: Bodek »

Obrazek

Halogen - zobacz mocowanie i ułożenie klosza.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2016, 08:41 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
gfizyk
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2016, 23:30
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#543 Post autor: gfizyk »

Witam,
rozważałem różne możliwości montażu świateł dziennych w moim nowym nabytku.
Swego czasu zastanawiałem się nad zakupem modułu sterującego światłami, który umożliwia pracę światła oryginalnego (reflektora) jako dzienne. Reflektory świeca światłem o określonym % światła - oczywiście bez pozycji. Wydaje mi się, że jest to optymalne rozwiązanie. Nic nie wiercimy, warunki określone przepisami są spełnione. Takie rozwiązanie będę chciał zastosować w drugim aucie.
Ponieważ w mojej Zośce są xenony - zadzwoniłem do firmy sprzedającej takie moduły z pytaniem, czy istnieje możliwość podpięcia się pod oryginalne światła p-mgłowe. Nie ma z tym problemu. Można określić % świecenia świateł p-mgłowych jako funkcja świateł dziennych. Światał będą uruchamiały się po włączeniu zapłonu. Po uruchomieniu świateł pozycyjnych - funkcja świateł dziennych wyłączy się. Co więcej - powyższe nastąpi niezależnie, czy włączę pozycje ręcznie, czy uczyni to czujnik zmierzchu (czyli automat).
Koszt takiego urządzenia (modułu) - 120zł. Koszt montażu w warsztacie - też 120zł. Łącznie za 240zł będę miał światła dzienne połączono z oryginalną automatyką świateł, z której dzisiaj korzystać nie mogę.
Poniżej link do modułu, o którym piszę:
http://allegro.pl/modul-swiatel-dzienny ... 80446.html
pozdrawiam!
Grzegorz

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#544 Post autor: aroniusz »

Ale z punktu widzenia przepisów to chyba nie przejdzie. Halogeny przeciwmgłowe nie mogą pełnić funkcji dziennych. No chyba, że wmówisz mundurowym z drogówki, że to nie halogeny tylko dzienne :lol:

"Nie wolno włączać świateł przeciwmgielnych w normalnych warunkach pogodowych (wyjątkiem jest bardzo kręta droga). Grozi za to mandat w wysokości 100 złotych plus jeszcze kara za brak włączonych świateł mijania! "
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 11:44 przez aroniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#545 Post autor: Crazy »

w VC miałem tak przez 3 lata, po uruchmomieniu silnika halogeny odpalały się jako dzienne na 70% światła, po właczeniu mijania gasły.
Nikt się o to nie przyczepił.
Ale fakt brakowało napisu na halogenie DRL :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#546 Post autor: aroniusz »

W necie jest wiele artykułów dotyczących przeciwmgielnych używanych jako dzienne i w każdym sens sprowadza się do jednego - jest to niezgodne z przepisami. Wiem, że wiele osób tak jeździ, ale kiedyś może znaleźć się ktoś kto to zweryfikuje mandatem :(

Tu cytat z kolejnego artykułu :
W praktyce oznacza to, że nie ma możliwości przeróbki zamontowanych w aucie fabrycznie świateł przeciwmgłowych na światła do jazdy dziennej! Takie działanie jest niezgodne z obowiązującymi w Polsce przepisami i w przypadku pierwszej lepszej kontroli zakończy się mandatem. Problemy mogą się również pojawić w czasie rutynowego przeglądu technicznego. Jeśli diagnosta odkryje, że strumień światła reflektorów przeciwmgłowych jest zbyt słaby, może odmówić przybicia upragnionej pieczątki.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#547 Post autor: Crazy »

Aroniusz tak zgadza się oczywiście jak najbardziej, ale wolę takie halogeny jako dzienne niż ryżowe swiatła dzienne których praktycznie nie widać albo mrugają albo poprzepalane itd.
Tutaj raczej bardziej chodziło o widoczność, nie raz już komuś chciałem mrugać, że nie ma świateł ale podczas prawie rozmijania się miał ledwo widoczne ledy.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#548 Post autor: aroniusz »

Tu masz rację, niestety większość kierowców kupuje badziewie za 30-40 zł, którego w ogóle nie widać. W poprzednim oplu miałem ledy ale porządne, które świeciły jak oryginały w najnowszych samochodach. Niestety trzeba było wydać trochę grosza, ale ... widoczność była rewelacyjna ;)
Niestety w zośce bez kombinacji i dłubania nie ma gdzie zmieścić fajnych dziennych.

Awatar użytkownika
gfizyk
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2016, 23:30
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#549 Post autor: gfizyk »

Wszystko się zgadza, tylko światła p-mgłowe będą się różniły od dziennych mocą świecenia. Ustawię je np na 10-20% mocy świateł p-mgłowych. Więc strumień światła będzie zupełnie inny niż p-mgłowych. Warunek - spełniony. Pozostałe warunki dotyczące rozmieszczenia (od 25 do 150 cm) spełnione. Światła p-mgłowe mają uruchamiać się po włączeniu pozycyjnych. I będą się przełączać po włączeniu pozycyjnych.
Zwróćcie uwagę, że pojazdy fabrycznie nowe mają światła dzienne zamienne z kierunkowskazami. Jest to ta sama lampa (czytaj - żarówka LED), tylko w chwili działania jako dzienna - świeci na biało światłem ciągłym, a w chwili włączenia kierunku - gaśnie i zapala się światłem przerywanym barwy pomarańczowej.
Pomijam kwestie atestów "E" - bo one oczywiście są.
pozdrawiam!
Grzegorz

kwarcium
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2014, 07:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wadowice [KWA]
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#550 Post autor: kwarcium »

Witam,
pewnie już milion razy tutaj padało to pytanie, ale ciężko przeczytać prawie 40 stron tematu. Zamierzam do swojej zośki (przedlift, bez halogenów) zamontować takie o to ledziki: Link

Chciałbym, żeby wszystko było zamontowane zgodnie z prawem, więc odrazu odrzuciłem grill oraz dolną środkową kratkę w zderzaku (ze względu na min. 60cm rozstawu lamp). Tutaj pojawia się moje pytanie: czy w przypadku kontroli policyjnej nie będzie problemu, jeżeli zamontowane w bocznych kratkach ledy będą świecić trochę w bok?
Chciałbym zamontować je tak, jak kolega ze strony wcześniejszej: Link

Ewentualnie na alledrogo znalazłem tez takie lampki: Link
Takie są niby dedykowane właśnie do takiego "skośnego" montażu, ale na temat ich producenta nic mi nie wiadomo, ani w internecie za dużo opiniach o takich lampach nie znalazłem. Phillips to chyba jednak wiadoma wyższa półka.

Pomożcie wybrać :) Wszelkie rady mile widziane :D

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#551 Post autor: grzes »

Witam i ja
kwarcium pisze:pewnie już milion razy tutaj padało to pytanie, ale ciężko przeczytać prawie 40 stron tematu.
Nie chcę być nie grzeczny ale trąci to lenistwem na odległość. A wystarczy byś poczytał kilka ostatnich stron, przejechał się do sklepu z światłami i przymierzył. Te skośne prawdopodobnie będą świecić na wprost, bo chyba taka ich konstrukcja. Ja mierzyłem światła firmy Nssc model 504 bodajże, pasują idealnie. Zresztą, przewróć dwie kartki do tyłu to sam zobaczysz. Firmy o którą pytasz nie znam ale NSSC uważam za dobrą. Sam użytkuję ich drl od 3-ech lat i jest :ok: Znajomemu świecą już co najmniej 6 i też :ok: Jak szukałem po necie info na temat dziennych, wspomniane trzy lata temu, to o dziwo Philips miał dużo negatywnych opinii.

ŁukaszJ

#552 Post autor: ŁukaszJ »

LEDy założone. Nie obyło się bez dodatkowego przekaźnika ale najważniejsze że wszystko śmiga jak należy

kwarcium
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2014, 07:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wadowice [KWA]
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#553 Post autor: kwarcium »

grzes pisze:Witam i ja
kwarcium pisze:pewnie już milion razy tutaj padało to pytanie, ale ciężko przeczytać prawie 40 stron tematu.
Nie chcę być nie grzeczny ale trąci to lenistwem na odległość. A wystarczy byś poczytał kilka ostatnich stron, przejechał się do sklepu z światłami i przymierzył. Te skośne prawdopodobnie będą świecić na wprost, bo chyba taka ich konstrukcja. Ja mierzyłem światła firmy Nssc model 504 bodajże, pasują idealnie. Zresztą, przewróć dwie kartki do tyłu to sam zobaczysz. Firmy o którą pytasz nie znam ale NSSC uważam za dobrą. Sam użytkuję ich drl od 3-ech lat i jest :ok: Znajomemu świecą już co najmniej 6 i też :ok: Jak szukałem po necie info na temat dziennych, wspomniane trzy lata temu, to o dziwo Philips miał dużo negatywnych opinii.
Kupiłem takie: Link

Zobaczymy co z tego będzie :P

rolex24
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Robert
Lokalizacja: Elbląg
Auto: Zafira C 2012 Innovation
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:

#554 Post autor: rolex24 »

Bardzo dobry wybór. Trzeba trochę popracować nad montażem w kratce najlepiej klejem montażowym

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#555 Post autor: paweldm »

ŁukaszJ wrzuć fotki jak to wygląda.
Co do drugiego Łukasza, to podane przez ciebie światła led mają lampę w kształcie łuku, zaś osłona halogenu jest praktycznie prosta. Jak przyjrzysz się na fotkach z zamontowanymi takimi lampami, to środek wystaje, zaś końce są schowane, co mi akurat nie za bardzo podoba. Te rzekomo dedykowane do zafiry, to tylko ściema.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, 09:57 przez paweldm, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”