[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
kwarcium
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2014, 07:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wadowice [KWA]
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#556 Post autor: kwarcium »

rolex24 pisze:Bardzo dobry wybór. Trzeba trochę popracować nad montażem w kratce najlepiej klejem montażowym
Przycinałeś coś te kratki, czy wszystko wlazło elegancko? Pamiętasz jakiegoś konkretnie kleju użyłeś?

@edit: przymierzyłem i niestety muszę chyba ciąć kratki, bo nie wejdą. Jeżeli ciąłeś, to czy dałbyś radę wyciągnąć jedną kratkę i zrobić zdjęcie od tyłu, żeby pokazać jak to u ciebie wygląda?
paweldm pisze:Co do drugiego Łukasza, to podane przez ciebie światła led mają lampę w kształcie łuku, zaś osłona halogenu jest praktycznie prosta. Jak przyjrzysz się na fotkach z zamontowanymi takimi lampami, to środek wystaje, zaś końce są schowane, co mi akurat nie za bardzo podoba.
Przynajmniej świecą prosto przed samochód, a normalne proste lampy musiały by świecić po skosie na boki. Poza tym zawsze można je schować głębiej w kratkę i wtedy nie będą wystawać.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, 15:52 przez kwarcium, łącznie zmieniany 3 razy.

ice_blue

#557 Post autor: ice_blue »

a myślał ktoś o czymś takim:

https://auditttuning.org/2010/11/29/aud ... eadlights/

Idea fajna, ale jakby trzeba było to włożyć w oryginalną lampę to powstają dwa problemy
1. szczelność lampy
2. brak homologacji na kloszu

Ale efekt fajny :D

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#558 Post autor: Flora »

ice_blue pisze:a myślał ktoś o czymś takim:
Tak, ale zamiast paska z widocznymi diodami chciałem użyć "elastycznej tuby", która lepiej rozprowadza światło:

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=oxoYdOM4V50

Mam już przygotowane przemalowane na czarno wnętrza z zamontowanymi ringami, ale brak czasu na rozłożenie i montaż lamp.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 00:05 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

ice_blue

#559 Post autor: ice_blue »

A jak to się ma do lamp z ksenonami?

Może na zdjęciu nie dokladnie widać ale to wygląda jakby był pasek z diodami led a nie taki sznurek jak na zdjęciu wyżej.

Druga sprawa to czy da się tak podłączyć żeby działało tez jako kierunek? I pytanie co zrobić z oryginalnym bo wydaje mi się że będzie to co najmniej dziwnie wyglądało jak będą chodzili obydwa kierunki. Chyba ze można wyłączyć oryginalny tak żeby nie wyskakiwał błąd przepalonej żarówki

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#560 Post autor: Flora »

ice_blue pisze:A jak to się ma do lamp z ksenonami?
Jeżeli jest miejsce to nie ma problemu z zamontowaniem.
ice_blue pisze:Może na zdjęciu nie dokladnie widać ale to wygląda jakby był pasek z diodami led a nie taki sznurek jak na zdjęciu wyżej.
Taka jest tam konstrukcja. Nie jest to taśma, ale dedykowany klosz z pojedynczymi diodami. Sporo nowych samochodów ma wbudowane światła do jazdy dziennej, w których widać poszczególne punkty świecące, ponieważ taka konstrukcja jest prostsza w realizacji.
ice_blue pisze:Druga sprawa to czy da się tak podłączyć żeby działało tez jako kierunek?
Jeżeli dane źródło światła jest dwubarwne to tak.
ice_blue pisze: I pytanie co zrobić z oryginalnym bo wydaje mi się że będzie to co najmniej dziwnie wyglądało jak będą chodzili obydwa kierunki. Chyba ze można wyłączyć oryginalny tak żeby nie wyskakiwał błąd przepalonej żarówki
Zmodyfikowane światła do jazdy dziennej zawierające funkcję kierunkowskazu podłączone pod oryginalną żarówkę kierunkowskazu nie powinny powodować występowania błędów.

Awatar użytkownika
gfizyk
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2016, 23:30
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#561 Post autor: gfizyk »

Jutro montuję moduł lampek dziennych. Zobaczymy jak będzie działać :-)
pozdrawiam!
Grzegorz

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#562 Post autor: paweldm »

Flora fajne te ringi. Skąd je wytrzasnąłeś? Maja one funkcję dziennych, czy są za słabe? Jak rozebrałeś lampę i na co będziesz kleił z powrotem do kupy. Ja jeszcze wywaliłbym ten paskudny pomarańczowy klosz kierunkowskazów.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2016, 00:00 przez paweldm, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#563 Post autor: Flora »

paweldm pisze:Skąd je wytrzasnąłeś?
Jakoś od tego miejsca jest opis:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=245718#245718
paweldm pisze:Maja one funkcję dziennych, czy są za słabe?
Walą po oczach niesamowicie, więc nadają się do poprawy widoczności.
paweldm pisze:Jak rozebrałeś lampę i na co będziesz kleił z powrotem do kupy.
Ten wariant rozerwałem przy użyciu kilku narzędzi, które akurat były pod ręką.
Lampy nie uda się rozkleić i trzeba kombinować z małym elastycznym nożem, podcinając spoinę.
Jak już skończę to pewnie uszczelnię to czarnym silikonem w taki sposób aby kolejny raz rozkładanie poszło sprawniej.
paweldm pisze:Ja jeszcze wywaliłbym ten paskudny pomarańczowy klosz kierunkowskazów.
Tylko co z kierunkowskazem?
U mnie będzie on przyciemniony folią, a jeżeli uda się sensownie zamontować przy dolnej krawędzi pomarańczowy "neon" to oryginalny kierunkowskaz schowa się pod brewką.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#564 Post autor: rafant4011 »

Flora pisze: U mnie będzie on przyciemniony folią,
może lepiej pomaluj... folia może się odkleić a później dużo roboty żeby to naprawić.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#565 Post autor: Flora »

rafant4011 pisze:folia może się odkleić
W takich sytuacjach inwestuję w profesjonalne materiały.
Próbowałem zerwać z tylnych lamp i wiem, że sama się nie odklei na 100% ;)

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#566 Post autor: rafant4011 »

Flora pisze: W takich sytuacjach inwestuję w profesjonalne materiały.
Próbowałem zerwać z tylnych lamp i wiem, że sama się nie odklei na 100% ;)
Chyba że tak :ok:

kwarcium
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2014, 07:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wadowice [KWA]
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#567 Post autor: kwarcium »

Lampki w kratkach zamontowane, teraz pozostaje tylko podłączenie. Tak to wygląda na razie wpięcie pod sam akumulator "na krótko" :D

Obrazek

Tutaj pojawia się moje pytanko. Jako, że z dostępnością do kabli lampy jest ciężko bez wyjmowania lampy, czy ktoś może zna jakieś miejsce, gdzie kabelek idący z automatu do lampy można podłączyć mniej inwazyjnie i bez rozbierania całego przodu?

Do tego mam jeszcze małą wątpliwość, może trochę głupią, ale po podpięciu "na krótko" do akumulatora poprzez automat, lampy świecą cały czas bez względu czy silnik jest włączony czy nie. Czy po właściwym podpięciu i pod akumulator i pod światła pozycyjne będzie to działać prawidłowo, czy coś robię źle :D ?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 13:38 przez kwarcium, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#568 Post autor: paweldm »

Wrzuć fotki z bliska z wyłączonymi lampami.
Po podłączeniu pod aku będą świecić się przez jakiś czas, później zgasną i powinny działać prawidłowo.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#569 Post autor: grzes »

kwarcium pisze: Czy po właściwym podpięciu i pod akumulator i pod światła pozycyjne będzie to działać prawidłowo, czy coś robię źle :D ?
Będzie działać poprawnie :ok:
Sterownik świateł dziennych musi wiedzieć kiedy są włączone, lub wyłączone, światła mijania-drogowe. ;)

xrs
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:55
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#570 Post autor: xrs »

Witam, czy ktoś montował te ledy RL824 i czy pasują do wersji sprzed liftingowej z halogenami czyli przed 2008. Czy świecą prosto i czy ktoś ma jakieś fotki jak to się prezentuje.
http://www.masterled.pl/lampy-dzienne-l ... l-824.html
Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 23:06 przez xrs, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”