[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
kwarcium
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2014, 07:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wadowice [KWA]
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#571 Post autor: kwarcium »

paweldm pisze:Wrzuć fotki z bliska z wyłączonymi lampami.
Niestety garażu nie posiadam, a pogoda ostatnio nie pozwala mi nic pogrzebać, więc na razie nie dam rady wrzucić więcej fotek.

Jeszcze takie pytanko: automat wpiąć do świateł pozycyjnych czy mijania?

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#572 Post autor: Robert LTM »

Do pozycyjnych
jak byś podpiął do mijania to by ci świeciło dzienne plus pozycyjne a chyba tak nie powinno być :mysli:

kwarcium
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2014, 07:24
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wadowice [KWA]
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#573 Post autor: kwarcium »

Światełka zamontowane i podłączone :)
paweldm pisze:Po podłączeniu pod aku będą świecić się przez jakiś czas, później zgasną i powinny działać prawidłowo.
Niestety tak nie jest, jest natomiast tak jak myślałem (i to w sumie logiczne :P ), czyli świecą cały czas. Znalazłem więc w wiązce do lampy kabelek (czarny), na którym po przekręceniu kluczyka pojawia się prąd i tam wpiąłem czerwony kabelek od automatu. Teraz wszystko działa, jak nalezy. Niestety przy okazji montażu zośka napędziła mi strachu, bo nie chciała po tym odpalić. Okazało się, że i tak już zmęczony akumulator wyzionął ducha podczas licznych testów lamp.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 11:47 przez kwarcium, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#574 Post autor: paweldm »

Mam pytanie jak jest z homologacją dziennych z wykorzystaniem takiego modułu:

http://allegro.pl/modul-drl-swiatel-dzi ... 24996.html
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#575 Post autor: rafant4011 »

paweldm pisze:Mam pytanie jak jest z homologacją dziennych z wykorzystaniem takiego modułu:

http://allegro.pl/modul-drl-swiatel-dzi ... 24996.html
homologacji brak = mandat przy upierdliwej kontroli

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#576 Post autor: paweldm »

No właśnie, a takie rozwiązanie najlepiej by mi pasowało. Puki co nie mogę znaleźć żadnych lamp LED, by dało się je ładnie wpasować w zderzak.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
gfizyk
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2016, 23:30
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#577 Post autor: gfizyk »

Tak jak pisałem - zamontowałem podobny moduł.
Wszystkie warunki są spełnione. Światła dzienne, czyli p-mgłowe świecą się z intensywnością 30%. Oczywiście - nie świecą się wtedy światła pozycyjne. W przypadku wątpliwości ze strony policji można wskazać, że w niektórych autach jako światła dzienne funkcjonowało światło cofania zamontowane z przodu.
Co więcej - jako światła DLR wykorzystywane są klosze i żarówki LED w kierunkowskach (zmieniają barwę). Proszę zwrócić uwagę, że na czas działania kierunkowskazu - światła DLR gasną i zapalają się na zmianę z DLR.

Wszystkie warunki wynikające z prawa zostały spełnione. Biorąc natomiast pod uwagę, światła "dzienne" w innych pojazdach - a raczej ich jakość, fakt, że świecą jak chcą - to zdziwiłbym się, gdyby ktoś koniecznie chciał próbować ukarać nas mandatem.
Przy okazji - mało kto o tym mówi, ale pojazdy zarejestrowane przez końcem 2009 roku mogą mieć światła DLR, które działają wraz z pozycjami.
pozdrawiam!
Grzegorz

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#578 Post autor: paweldm »

To że w innych autach tak jest, nie ma nic wspólnego z naszym przypadkiem. Reflektory główne czy halogeny nie są homologowane jako światła dzienne. To tak jakbyś zamontował xenon do reflektora halogenowego.
Aczkolwiek dodam, iż mimo braku homologacji, coraz bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 11:34 przez paweldm, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
gardi1
Przeglądacz
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2014, 22:30
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XEP
Gender:

#579 Post autor: gardi1 »

taa.... coraz więcej takich cwaniaków jeździ na 30% długich....jak jest słońce to poł biedy ale jak jest szarówka, zachmurzone chociaż, to ślepią resztę kierowców...pamiętajcie, że długie swiatła mają ustawione inaczej odblaski niz mijania. mam ledy za 200zł a i tak mnie widać
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 21:40 przez gardi1, łącznie zmieniany 2 razy.
Zośka Z18XER

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#580 Post autor: paweldm »

Wrzuć fotki jak masz zamontowane ledy, jak to wygląda? Ja na pewno nie chcę rezygnować z halogenów, bo z doświadczenia bywają bardzo potrzebne.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
gardi1
Przeglądacz
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2014, 22:30
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XEP
Gender:

#581 Post autor: gardi1 »

nie jestem do konca zadowolony, ale działa i po zimie nic sie nie dzieje

Obrazek

Obrazek
Zośka Z18XER

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#582 Post autor: Flora »

Obrazek

Chwilowo ringi świecą się bardzo delikatnie, ponieważ nie mam jeszcze odpowiedniego stabilizatora, ale przy pełnej mocy można na nich jeździć nocą :>

k@niu

#583 Post autor: k@niu »

paweldm pisze:Mam pytanie jak jest z homologacją dziennych z wykorzystaniem takiego modułu:

http://allegro.pl/modul-drl-swiatel-dzi ... 24996.html

w zośce jak ustawisz wariant 5 to po odpaleniu będą świecić światła mijania przednie chyba wystarczające jak wywalać stówkę za tą pierdołę. Jak nie masz opcoma to zainwestuj te sto zł. na pewno się zwróci.

k@niu

#584 Post autor: k@niu »

Flora pisze:[url=https://s26.postimg.org/3ta1d1lj9/IMG_9632x.jpg]Obrazek[/url]

Chwilowo ringi świecą się bardzo delikatnie, ponieważ nie mam jeszcze odpowiedniego stabilizatora, ale przy pełnej mocy można na nich jeździć nocą :>
Ładny wyszło :ok:

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#585 Post autor: paweldm »

Gardi1 mógłbyś wrzucić fotkę jak to wygląda z bliska. Jak to jest umiejscowione w kratce.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”