LPG

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
danielkato

LPG

#1 Post autor: danielkato »

Witam w piątek chciałem jechać na urlop i wystąpił taki problem z LPG że gaz jest zatankowany do pełna, ale gdy zmieniam z benzyny na LPG to Przełącza go i na LPG obrazu spada na obrotach i gaśnie i tak za każdym razem a ja rozpędza go do np.50 i przyłącze na gaz to jest tak ze przełączyć go ale jest brak mocy i spada na mocy i na o ratach i gaśnie. i nie wiem czy to wina filtra w baku, może wina mieszalnika, j jestem w kropce a za tydzień w piątek mam z nową jechać w trasę i chyba na benzynie będę musiał jechać bo nowa instalacja z butla 2500
.. A za rok kończy mi się legalizacja na te
Jeśli byłby ktoś ogarnięty to proszę o pomoc może jakiś mechanik z działu LPG z okolicy Katowic .

Awatar użytkownika
oliver84
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2016, 12:59
Imię: Don
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE

#2 Post autor: oliver84 »

A co to za instalka? Zwykla czy sekwencja? Jakie graty w niej

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#3 Post autor: leszeksz2 »

Najpierw obadaj czy gaz pochodzi do reduktora. Potem filtry. Z opisu wynika że silnik nie dostaje paliwa, czyli możliwe przyczyny: filterek w zbiorniku (mało prawdopodobne), elektrozawór na zbiorniku, elektrozawór przy reduktorze, filtry, wtryskiwacze. No i oczywiście jakie "graty" siedzą.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2016, 20:59 przez leszeksz2, łącznie zmieniany 1 raz.

danielkato

#4 Post autor: danielkato »

Tam jest założony gaz. D.t gas system. Instalacja jest ważna jeszcze rok
Ale doszedłem do wniosku że założę nowa instalacje cała że zbiornikiem.
Stag 4 qbox Basic
Albo
Stag qnext plus isa2

Co możecie ewentualnie polecić

bula86

#5 Post autor: bula86 »

Jak masz wymieniać instalacje to wrzucaj Qboxa basica na wtryskach AC W02/W03 i reduktor R01/R02. Będzie śmigać bezproblemowo. Do qnexta nie ma sensu dopłacać.

danielkato

#6 Post autor: danielkato »

Ok poczytam i pomyślę jeszcze nad tym

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#7 Post autor: grzes »

Najlepiej to chyba pojechać do gazownika i niech on tym się zajmie. Gdyby gaz nie dochodził z butli to komputer podał by sygnał, że koniec gazu. Na moje oko rozjechał się komputer i trzeba go skalibrować. Miałem taki przypadek miesiąc po założeniu instalacji w innym aucie. Najpierw osłab, przerywał i szarpał potem już w ogóle nie dało się jechać. Kalibracja załatwiła sprawę. trwało to 5min. Co do butli to legalizacja na kolejne 10 lat kosztuje bodajże 250zł.

danielkato

#8 Post autor: danielkato »

Ok podjadę jeszcze. Miałem Jeszcze coś takiego ze z 2 na 3 przy prędkości 50. Miał problem z mocą nie umiał się rozpędzić.

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#9 Post autor: leszeksz2 »

grzes pisze:Najlepiej to chyba pojechać do gazownika i niech on tym się zajmie. Gdyby gaz nie dochodził z butli to komputer podał by sygnał, że koniec gazu. Na moje oko rozjechał się komputer i trzeba go skalibrować. Miałem taki przypadek miesiąc po założeniu instalacji w innym aucie. Najpierw osłab, przerywał i szarpał potem już w ogóle nie dało się jechać. Kalibracja załatwiła sprawę. trwało to 5min. Co do butli to legalizacja na kolejne 10 lat kosztuje bodajże 250zł.
Faktycznie nie pomyślałem że komputer zasygnalizuje brak gazu.
Co do legalizacji butli to nie zawsze wydają na 10 lat. Mogą też na mniej. Jeżeli butla będzie skorodowane nie dadzą w ogóle. A to z butlą na zewnątrz jest wysoce prawdopodobne. Zresztą nowa butla kosztuje praktycznie tyle samo.
Co do instalacji dt gas jest to wielki badziewie. Miałem ten sterownik w innym aucie. Mało który "gazownik" chciał się podjąć regulacji, a jak któryś już ustawiał to szło słabo. Zmieniłem sterownik na Staga i po samej autokalibracji samochód jeździ o wiele lepiej niż na tym dt gas.
Poczytaj o tej instalacji na lpg-forum. Jest sporo niezadowolonych użytkowników.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2016, 00:33 przez leszeksz2, łącznie zmieniany 1 raz.

danielkato

#10 Post autor: danielkato »

No chce staga ale nie wiem jeszcze która wersję

leszeksz2
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:48
Imię: Leszek
Lokalizacja: Bielsk Podl.
Auto: Zafira A
Model: A
Oznaczenie silnika: z18xe
Gender:

#11 Post autor: leszeksz2 »

Popytaj gazowników u których chcesz montować co proponują (jakie podzespoły). Ważne aby nie iść w instalację po taniości. Zafira ma prosty silnik więc nie trzeba rozbudowanego sterownika. Może być Stag 4 Plus, Stag Qbox Basic, Stag Qbox Plus lub ińne droższe. Poczytaj tutaj http://lpg-forum.pl
Może zostać część poprzedniej instalacji (przewody pod podwoziem, wlew gazu). Ja przyoszczędziłem parę złotych na tym że sam wykonywałem siedzenia trzeciego rzędu.

danielkato

#12 Post autor: danielkato »

Jaka jeszcze instalacje możecie mi polecić?

Awatar użytkownika
Przemass
Zafiromaniak
Posty: 886
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:49
Imię: Przemek
Lokalizacja: Pyrlandia
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Przemass »

Gazownika to musisz mieć dobrego a nie byle jakiego a póki co to proponuję tu poszukać pomocy :

http://lpg-forum.pl/?sid=fe9c5d7ab43825 ... a368d4199a
Zafira OPC Arden Blue by Przemass:

https://youtu.be/ZTRk3ILxeOk

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8163
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#14 Post autor: Sebu$ »

danielkato pisze:Jaka jeszcze instalacje możecie mi polecić?
ja mam BRC i na nic nie narzekam.

Monterki są z Mysłowic. Serwis fabryczny.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: SD72 »

danielkato pisze:Jaka jeszcze instalacje możecie mi polecić?

Moze pomoze ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8610
bazyliszek72

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”