pedal gazu nie reaguje

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
opstry1

#16 Post autor: opstry1 »

witam a może ktoś mi pomoże w tym temacie a mianowicie chodzi mi o stukanie na pedale gazu i czuć na nodze jak on puka. Dodałem nowy temat na tą okoliczność ale został on usunięty do kosza. proszę o pomoc

Został usunięty, ponieważ istnieją podobne tematy (które zostały podane) przy czym nie było sensu zakładać nowego - GOTI
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 19:03 przez opstry1, łącznie zmieniany 3 razy.

marcin2727

#17 Post autor: marcin2727 »

Witam,

Od jakiegoś czasu walczę z tym samym problemem co koledzy, mianowicie czasami nie reaguje pedał gazu tzn auto nie przyśpiesza dopiero jak zdejmę nogę z gazu i wcisnę pedał od nowa to normalnie reaguje. Po wciśnięciu sprzęgła gdy auto nie reaguje na gaz obroty spadają do okoł 800 czyli do takich jak są na biegu jałowym.
Do tej pory wykonałem tekie czynności:
czyszczenie przepustnicy
podmiana przepływomierza
podmiana listwy zapłonowej
podmiana pedału gazu
wymiana świec

Problem niestety nie ustał :(

Damiannnn

#18 Post autor: Damiannnn »

szymonix pisze:bolid tak od razu do mechanika? ;-) Dopiero pedał gazu został sprawdzony. Mam dostęp do jakiś testerów typu OPCOM więc najpierw trochę spróbuję powalczyć a jak już nie będzie pomysłów to warszatat. Myślałem, że Damiannnn się odezwie bo wygląda na to, że miał tę samą przypadłość ale póki co nic :(
Witam, udało mi się usunąć awarię z elektronicznym potencjometrem gazu. W trakcie jazdy odcinalo mi moc, jak odpuscilem i nacisnolem jeszcze raz to lapalo od nowa. A więc problem tkwil w uszkodzonej wiazce przewodów łączących potencjometr z przepustnica, które to dawały zwarcie i palily potencjometr gazu.po wymianie wiązki tych przewodów problem zniknął. Pozdrawiam moje gg 6374846.

marcin2727

#19 Post autor: marcin2727 »

Witam,

Damiannnn wielkie dzięki za informację na temat awarii elektronicznego potencjometru gazu. Dzięki Twojemu postowi udało mi się dzisiaj usunąć usterkę w mojej zafirze :D .
U mnie nie łączyły kable między potencjometrem gazu a sterownikiem silnika. Kolory czarno-zielony i brązowo-zielony. Na kostce od sterownika są to 8-me piny. Usterkę zdiagnozowałem przy użyciu miernika i przejechaniu 5 km ;)
Jeszcze raz wielkie dzięki dla Damiannnn'a.

Pozdrawiam Marcin

szymonix

#20 Post autor: szymonix »

marcin2727, w którym miejscu mniej więcej była usterka? Ja też muszę się za to zabrać bo pomysły się wyczerpały a ten trop daje nadzieję :-)

Fintosz

#21 Post autor: Fintosz »

Pomoże ktoś? brak reakcji na gaz, pedal w podlodze. Zafira: http://youtu.be/u56XFOk_wdg


Posta scalilem do odpowiedniego tematu - bazyliszek72
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 09:16 przez Fintosz, łącznie zmieniany 1 raz.

qcim
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2015, 02:51
Lokalizacja: Kraków
Model:

#22 Post autor: qcim »

Podpinam się pod temat,choć mój problem jest trochu inny.

Witam,jak w temacie powyżej.Ostatnio przy mrozach auto nie chciało zapalić ,a jak już zapaliło to niemożliwa była jazda - zero reakcji na pedał przyspieszenia.Wyświetlony był błąd ,ale nie check tylko "samochodzik z kluczykiem".Przy tym obroty trzymały się na ok 1500 i była możliwa tylko jazda na 1 i 2 biegu.Po ok.15 minutach takiej jazdy (męczarni) po zgaszeniu auta wszystko jak ręką odjął wraca do normy.Czy ktoś z Was miał podobny problem,nie wiem czy to wina mrozu czy raczej jakaś inna usterka.W każdym razie jazda taka jest męcząca - dodam ,że wtedy też nie reaguje na wcisnięcie tempomatu.

Pit

#23 Post autor: Pit »

Heh a ja wciaz bujam sie z problemem. Teraz jakby sie nasililo, ale niemieccy mechanicy rozkladaja rece, bo komputer nie wykrywa bledow. Bede w sierpniu w pl ( mam nadzieje, ze dojade), to sprawdze ten potencjometr.

Pit

#24 Post autor: Pit »

Wracam do mojego tematu. Po trzech latach, wizytach u mechanikow, w koncu sie wyjasnilo, ze to czujnik stopu...facet siedzial nad tym dwa dni. Koszt czujnika to 100 zl, ale za doagnoze i robocizne zaplacilam majatek, wiec moze komus pozwoli to zaoszczedzic troche kaski.
W mojej zosce czujnik jest 4 pinowy. 2 piny odpowiadaja za światło stop-u a 2 dają impuls do sterownika że hamujemy i mozna i należy ograniczyć moc- to tak na prosto tłumacząc.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2016, 19:07 przez Pit, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#25 Post autor: Janus »

Pit pisze:Wracam do mojego tematu. Po trzech latach, wizytach u mechanikow, w koncu sie wyjasnilo, ze to czujnik stopu...facet siedzial nad tym dwa dni. Koszt czujnika to 100 zl, ale za doagnoze i robocizne zaplacilam majatek, wiec moze komus pozwoli to zaoszczedzic troche kaski.
W mojej zosce czujnik jest 4 pinowy. 2 piny odpowiadaja za światło stop-u a 2 dają impuls do sterownika że hamujemy i mozna i należy ograniczyć moc- to tak na prosto tłumacząc.
Dziękujemy za cenną informację :) a tak naprawdę, to ten włącznik w momencie naciśnięcia pedału hamulca przerywa sygnał do sterownika silnika. Czujnik 4-pinowy występuje w każdym aucie z silnikiem z elektryczną przepustnicą (ZxxXE, benzyna) oraz w dieslu (brak przepustnicy). Potwierdza on, że łagodne hamowanie silnikiem się skończyło i rozpoczęło się hamowanie właściwe (puszczony pedał gazu, wciśnięty hamulec). Wygląda na to że Zośki Z18XE mają błąd w sofcie silnika. Przy wciśniętym gazie i uszkodzonym tym obwodzie, powinien pojawić się check (moim zdaniem)!.
Janusz

Pit

#26 Post autor: Pit »

No moj mechanik byl mocno zdziwiony takimi objawami. Bo tak reaguja diesle, a nie benzyniaki. A tu niespodzianka.

Zafirodriver

#27 Post autor: Zafirodriver »

sczech pisze:powyżej 5000 obrotów silnik przechodzi w tryb serwisowy, brak reakcji na pedał gazu, po wyłączeniu stacyjki i ponownym odpaleniu silnika silnik pracuje jakby się nic nie stało.
w błędach jest "wymiana sterownika" dziwi mnie fakt że tylko przy takich obrotach pojawia się taki komunikat co może być przyczyną ? może to nie wina sterownika.



A co tak gnieciesz tą Zafirę ?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2017, 21:33 przez Zafirodriver, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#28 Post autor: szura217 »

Szarżujesz, przejrzyj temat odnośnie sterownika, trochę problemów z tymi sterownikami jest. Kod błędu pewnie P1600? Sam ostatnio przerabiałem temat.
Obrazek

sczech

#29 Post autor: sczech »

Problem polega na tym że jak kupiłem to auto to byłem zadowolony, do póki nie pojechał do pierwszego warsztatu do założenia LPG od tego czasu same problemy.
Na drodze do naprawy samochodu spotkałem różnych ludzi fachowców ale do tej pory nikt nie reprezentował dobrego poziomu odnośnie fachowej naprawy.

Nie chodzi o szarżowanie tylko o fakt, który wyszedł przy okazji, po przyciśnięciu pedału gazu dość mocno, nagle włącza się tryb serwisowy i to przy obrotach pierwsze około 4500 teraz przy 5100 około zostało to ogólnie zaobserwowane, i tak ten temat się ciągnie, chciałem go po prostu zakończyć.

Tak błąd P1600 jeśli miałeś i przerabiałeś ten temat miel widziana odpowiedź. forum trochę przejrzałem nie natrafiłem na info w temacie.

problemów jest więcej, auto jeździ ale już nie tak jak w momencie zakupu, brak poczucia 125 KM, auto jest doinwestowane ale coś go boli. brany jest również pod uwagę przestawiony zapłon, kupione są nowe poduszki silnika bo buczy przy 120 KM/h ze nie da się wysiedzieć najlepsze to to że tylko po stronie kierowcy. Jeśli uda się usunąć te usterki na pewno będzie to pomocne dla innych aby nie wydawali kasy, bo fachowców już brakuje raczej chyba wyjechali i trzeba liczyć tylko na siebie i dobrych ludzi na forach. ;)

Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi dla szura217 i Zafirodriver

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: SD72 »

Ostatnio zmieniony 01 lut 2017, 18:48 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”