Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gwizdenson

#136 Post autor: gwizdenson »

Byłem drugi raz ,pierwsza konserwacja w listopadzie,po zimie sprawdziłem ,że znowu rudo i pojechałem do ASO. Zrobili to poraz drugi zapraszając mnie nawet na warsztat abym sam obejrzał.Teraz zrobili to chyba lepiej i w końcu ściągnęli maty z osłony.

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#137 Post autor: zibek99 »

Witam wszystkich zafiromaniaków :D
Bardzo zaciekawił mnie temat akcji serwisowej opla, a ponieważ posiadam dieselka z 2000 roku postanowiłem i ja zadzwonić do aso i podpytać czy aby moja zafka nie jest na liście. Miły pan serwisant poprosił o nr VIN i po chwili stwierdził, że mój samochód znajduje się na liście. Tak więc pod koniec tygodnia umówiłem się na oględziny i zobaczymy co dalej.
Dziękuję wszystkim, którzy poruszyli ten temat - gdybym nie trafił na to forum pewnie nigdy bym się o tym nie dowiedział.

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#138 Post autor: zibek99 »

witam
Po dzisiejszej wizycie w serwisie okazało się, że rama w mojej zafce jest do wymiany.
Zatem w przyszłym tygodniu - po dowiezieniu z głównego magazynu - zostanie zamontowana nowa rama - podobno cała operacja ma trwać kilka godzin.

podbiel

#139 Post autor: podbiel »

zibek99 ciesz się chłopie ja o mały włos swojego koła musiał bym szukać w rowie

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#140 Post autor: zibek99 »

witam
cieszę się - w piątek odebrałem zafcię z wymienioną ramą - cała operacja za free, a stara rama może ze 2 -3 lata by jeszcze wytrzymała - tak mi powiedział mechanior z aso

giant19s

#141 Post autor: giant19s »

Ma ktoś może namiary na opis tej całej kampanii serwisowej aby można sobie poczytać o co w tym chodzi?

KOPERNIK

#142 Post autor: KOPERNIK »

giant19s,

Chodzi w tym o to że akcją są objęte diesle i w dieslach na dolnej osłonie silnika jest mata wygłuszająca i gdy użytkujesz auto mata nasiąka wodą gdy pada i od tej maty rdzewieje zawieszenie i akcja serwisowa polega na wyczyszczeniu tej ramy i konserwacji lub jeśli są zbyt duże ubytki podlega wymiana całkiem za darmo.wytłumaczyłem jak umiałem :mrgreen:

giant19s

#143 Post autor: giant19s »

Acha :)
Dla mnie wystarczy. Teraz wszystko jasne.
Dzięks ;)

suchy

#144 Post autor: suchy »

Witam.Jestem świeżak w temacie Opla,proszę powiedzcie gdzie w Wa-wie można dokonać tej akcji serwisowej ,moja Zafira ma matę wygłuszającą.Dzięki za odzew. :(

Woytas

#145 Post autor: Woytas »

suchy pisze:Wa-wie można dokonać tej akcji serwisowej
w każdym ASO kolego, zdublowałeś swoją myśl , wykasuj jedno

suchy

#146 Post autor: suchy »

Dzięki" Wojtas" .dzwoniłem na 17stycznia i na Połczyńską i odniosłem wrażenie że nie bardzo wiedza o co chodzi.Gość na 17stycznia szukał w bazie swojego serwisu i powidział że nie ma takiego samochodu (bo i skąd ma być jak u nich nie byłem),natomiast na Połczyńskiej kazał przyjechać żeby obejrzeć auto, pytam po co jest VIN,a ten mówi nie trzeba przyjechać.Dlatego moje pytanie o serwis.

Woytas

#147 Post autor: Woytas »

suchy pisze:dzwoniłem na 17stycznia i na Połczyńską i odniosłem wrażenie że nie bardzo wiedza o co chodzi
jaka baza serwisu to jest baza GM, jest to akcja serwisowa bezpłatna, (zdejmują matę i regenerują ramę lub jak jest już zgnita to wymianka na nową, nie daj się zbyć walcz o swe !!! :mrgreen:
a jak nie wiedzą to ich POINFORMUJ :lol:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#148 Post autor: MieHor »

Kolego suchy, przeczytaj cały temat a na pewno wszystko Ci się rozjaśni.
Dodam tylko, że mówiąc o serwisie kolega ma na myśli ASO Opla, gdzie po nr VIN sprawdzą w swoich bazach i dadzą Ci odpowiedź czy Twoja ZA podlega tej akcji (akcja dotyczy tylko pewnej serii ZA z silnikiem diesla). W temacie masz też podany nr akcji serwisowej, na który możesz się powoływać jakby co

suchy

#149 Post autor: suchy »

Dziękuję ,już się rozjaśniło,ale mam pytanie: z którego roku są te Zafirki u których były wymieniane ramy?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#150 Post autor: MieHor »

moja np. z 2003r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”