Szarpie dziwne zachowanie silnika błąd PO302

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
erncze

Szarpie dziwne zachowanie silnika błąd PO302

#1 Post autor: erncze »

Witam
Posiadam Zafire a 2001 r 1.8 16v 125 km
2 tygodnie temu zafirka w czasie jazdy szarpla jakby nie dostała paliwa i po chwili wszystko wróciło do normy i jechała normalnie. Sytuacja sie powtórzyła jeszcze kilka razy w ciągu 2 tygodni. Kilka dni temu tak szarpało ze prawie zgasła wtedy tez zaświecił sie Check. Auto po chwili grozy pojechało normalnie. Na 2 dzień podczas zapalenie auta check zniknął :O
Po podłączeniu do kompa błąd PO302 wypadanie zapłonów. Auto jeździ i pali normalnie. Nie ma braku mocy a szarpie sporadycznie i można powiedzieć ze delikatnie. Pytanie od czego zacząć?? Jaka jest najczęstsza usterka? Jeździć z tym dalej? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 sie 2016, 11:34 przez erncze, łącznie zmieniany 1 raz.

PabloSBT
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Kielce
Model:

#2 Post autor: PabloSBT »

podejrzewam że będziesz miał to co ja za jakiś czas czyli padająca cewka tylko jak byś kupował to kupuj tylko oryginalną bo mi przez zamiennik cewki wyskakiwały błędy w ogóle nie związane z cewką i nie potrzebnie wydałem 1300 zł na nowy sterownik a to przez cewkę były błędy

erncze

#3 Post autor: erncze »

Jeszce poczekam co sie dalej bedzie dzialo. Jaka cewke polecasz? (koszt)

PabloSBT
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Kielce
Model:

#4 Post autor: PabloSBT »

erncze pisze:Jeszce poczekam co sie dalej bedzie dzialo. Jaka cewke polecasz? (koszt)
Ja kupiłem używkę sagema czyli oryginalną miałem też podmieniana na valeo i też szarpalo co jakiś czas więc tylko oryginalne polecam sagem lub Siemens czasem lepiej kupić używkę niż dobry zamiennik bo później się pojawiają problemy nie wiadomo skąd ja kupiłem używkę za 170 zł oryginał kosztuje koło 600 zł
:P
Ostatnio zmieniony 17 sie 2016, 14:38 przez PabloSBT, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#5 Post autor: Crazy »

PabloSBT pisze:oryginał kosztuje koło 600 zł
Nówka oryginał z ASO 525zł :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

erncze

#6 Post autor: erncze »

tylko trafic na sprawna uzywke :O:/ zastanawialem sie nad nowa cewka NGK. Znajomy za 440 zł chcial sprzedac. Oprocz cewki jakies inne przyczyny takiego szarpania co jakis czas? :O

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#7 Post autor: Crazy »

Jak miałem sprawna i pewną to nikt nie chciał ale tak jest zawsze.
Popatrz jeszcze za cewka delphi są na allegro po około 360zl
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#9 Post autor: wino9 »

Co doradzicie na taki zestawik :/
0140 brak sygnału sondy? 2
0170 nieprawidlowy sklad mieszanki
0302 wypadanie zapłonu 2
0100 nieprawidlowy sygnal z przeplywomierza powietrza
Objawy
Dlawienie przy zimnym silniku przez kilkanaście sekund od rozruchu oraz ogolne oslabienie Zoski. Ostatnio na trasie po przejechaniu kilkudziesięciu km z predkoscia ok 160km/h tak oslabla ze w pewnym momencie jakby pedal nie reagowal i nie dalo sie jechac szybciej jak 140. Od tego czasucoraz czestsze dlawienie podczas jazdy na lpg. Na Pb troszke lepiej. Niedawno wymienione swiece

Skasowany użytkownik 16629

#10 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

wino9 pisze:Co doradzicie na taki zestawik :/
0140 brak sygnału sondy? 2
0170 nieprawidlowy sklad mieszanki
0302 wypadanie zapłonu 2
0100 nieprawidlowy sygnal z przeplywomierza powietrza
Objawy
Dlawienie przy zimnym silniku przez kilkanaście sekund od rozruchu oraz ogolne oslabienie Zoski. Ostatnio na trasie po przejechaniu kilkudziesięciu km z predkoscia ok 160km/h tak oslabla ze w pewnym momencie jakby pedal nie reagowal i nie dalo sie jechac szybciej jak 140. Od tego czasucoraz czestsze dlawienie podczas jazdy na lpg. Na Pb troszke lepiej. Niedawno wymienione swiece
Dławienie na zimnym to w większości przypadków przepływomierz, odłącz ją i sprawdź jak będzie, przepływka może także "szaleć" w przeciwną stronę czyli na ciepłym, ale to rzadko (błąd przepływomierza P0100 na to wskazuje). Wypadanie zapłonów - tu są dwie opcje, albo świece albo cewka, sprawdź świece pomimo wymiany - jak wyglądają i czy są dokręcone. Jeżeli chodzi o lpg - pojeździj chwilę na benzynie i sprawdź czy błąd P0302 występuje, bo jeżeli nie to może być zapchany któryś wtrysk z gazu (spotkałem się z tym na własnej skórze - na benzynie nic, na lpg wywala błąd, czyszczenie wtrysku gazu pomogło). Błąd sondy 2 - no niestety chyba też do wymiany, możesz też ją oczywiście odłączyć dla testu, ale raczej też będzie do wymiany lub jakiś magik założył dystans na sondzie co oznacza założenie taniej instalacji lpg, bo u mnie go nie ma, co jest najlepsze - druga sonda u mnie siedzi boscha dedykowana do skody felicii i wszystko gra o dziwo...

Niestety wpadłeś w koszta, bo:
1. cewka to ok. 400zł
2. przepływomierz prawie 500zł
3. sonda - powiedzmy, że 300zł

oczywiście mówię, o częściach oryginalnych, bo takie lubi sterownik silnika Siemensa... są ludzie, którzy założyli zamienniki tańsze i śmigają, ale niestety jest więcej takich, którzy je założyli i po krótkim czasie znowu wymieniali... niestety to jest przypadłość naszego komputera, że lubi oryginały Siemensopodobne... nie wspomnę, że sam komputer też ma swoje humory

ps. na początek poszukaj kogoś z okolicy z takim samym autem i poproś o podmianę cewki, odłącz przepływkę, sondę, sprawdź na razie metodą prób i błędów, aby nie pakować się w koszty

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#11 Post autor: wino9 »

Dzieki za szybka odpowiedz. Testowalem kilka dni wg zalecen i sprawa wyglada tak; zaczalem od sondy i jej odpiecie nie wnioslo zadnych zmian. Sonda wymieniana byla ponad rok temu na ngk-zamiennik.
Obecnie jezdze z odlaczona przeplywka i jesli chodzi o jazde to nie widze roznicy, nadal szarpie. Jedynie poprawil sie moment po odpaleniu bo rusza plynnie na zimnym od razu a wczesniej to bylo niemalze niemozliwe bo dopiero po kilkudziesięciu sekundach od odpalenia po dluzszym postoju mozna ruszyc.
Jesli chodzi o cewke to nie znalazlem narazie nic na podmianke. Rozwazam zakup cewki valeo ale mam wątpliwości czy bedzie dobrze na niej chodzic. Wiele czytalem na forum jesli chodzi o producenta cewki. W okolicy valeo jest w cenie ok 350zl a GM w aso pobliskich od 600zl i to z 30% znizka pod warunkiem montazu w aso + usluga. Jest to wiec znaczaca roznica. Moze wie ktos gdzie znalezc taniej?
Swiece sprawdzalem i sa ok. Jesli chodzi o jazde na PB to jest troche lepiej ale przerywa nadal.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2016, 11:26 przez wino9, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#12 Post autor: Crazy »

Widzę że jesteś z przeworska więc podjedz do Trynczy Grzywna Auto Serwis i pytaj o Wojtka, powinien Ci pomóc
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#13 Post autor: wino9 »

Dzieki za pomoc. Kupilem cewke valeo i problem sie rozwiazal nic juz nie przerywa. Pozostalo poranne zamulanie na zimnym silniku ktore po odlaczeniu przeplywki znika. Na chwile obecna jezdze bez i zaczyman myslec o wymianie choc nie wiem jeszcze na jaka bo cena oryginalu jest mocno wygorowana.
Dzieki za namiar na mechanika napewno skorzystam :)

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#14 Post autor: Crazy »

zakładaj używkę przepływkę tylko z 14 dniami gwarancji rozruchowej
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#15 Post autor: wino9 »

Bede szukal dzieki za pomoc. Jazda bez przeplywomierza moze bardzo zaszkodzic?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”