Zafira 1.8 16v

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Malwina

Zafira 1.8 16v

#1 Post autor: Malwina »

Witam mam problem z moją Zafirą a dokładnie przy odpaleniu na zimnym silniku szarpie i obroty spadają praktycznie do zera że prawie gaśnie. Wymienione zostały świece, cewka, wyczyszczona przepustnica i EGR. Została jeszcze do wymiany sonda ale aż się boję że to też nie pomoże. W trakcie jazdy wyświetla zawór na żółto i przechodzi w tryb awaryjny potrafi nawet zgasnąć przy 80 km/h. Nie wiem jakim cudem świece są zalewane olejem. Proszę o pomoc jakąś radę czy ktoś tak miał bo mi już ręce opadają 😢

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#2 Post autor: ojciec polak »

Odczytałeś kody błędów? Opis pasuje do walniętego przepływomierza.

Malwina

#3 Post autor: Malwina »

Na diagnostyce to tylko sondę pokazało ale nie wiem czy już w to wierzyć za każdym razem co wymieniam cześć łudzie się że to koniec a tu lipa
Ojciec polak - dziękuję i również mi miło.

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#4 Post autor: ojciec polak »

Skoro wywala błąd sondy to trzeba się zająć sondą. Pytanie tylko, która bo są dwie. Przed i za katalizatorem :roll:

Malwina

#5 Post autor: Malwina »

Sonda lambda jutro wymienię i zobaczę co się będzie działo. Dziękuję za pomoc

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#6 Post autor: wino9 »

Malwina pisze:Witam mam problem z moją Zafirą a dokładnie przy odpaleniu na zimnym silniku szarpie i obroty spadają praktycznie do zera że prawie gaśnie. Wymienione zostały świece, cewka, wyczyszczona przepustnica i EGR. Została jeszcze do wymiany sonda ale aż się boję że to też nie pomoże. W trakcie jazdy wyświetla zawór na żółto i przechodzi w tryb awaryjny potrafi nawet zgasnąć przy 80 km/h. Nie wiem jakim cudem świece są zalewane olejem. Proszę o pomoc jakąś radę czy ktoś tak miał bo mi już ręce opadają 😢
U mnie na zimnym objawy sa podobne. Trwa to kilkadziesiąt sekund i pozniej rusza normalnie. Gasnac mi nie gasnie. Wczoraj odlaczylem przeplywomierz i na zimnym rusza juz normalnie. Proponuje Ci rowniez sprobowac

stepek122

#7 Post autor: stepek122 »

jezeli sonda walnieta to najprawdopodobniej pierwsza bo druga jest tylko kontrolna i nawet uszkodzona nie ma wplywu na prace silnika.


EDIT

poza tym na komputerze ci pokaze ktora bo obwod 1przed katem obwod 2 blad za katem


EDIT

jak gasnie przy 80kmh to proponuje jeszcze zdjac pokrywe rozrzadu bo tam jest czujnik polozenia walka rozrzadu i sa tam kabelki z ktorych lubi sie izolacja wykruszyc i moze tam jest jakies zwarcie. warto sprawdzic

Posty pisane w krótkim odstępie czasu edytujemy i scalamy - GOTI
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2016, 19:14 przez stepek122, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#8 Post autor: Janus »

Malwina pisze:(..)Nie wiem jakim cudem świece są zalewane olejem. Proszę o pomoc jakąś radę czy ktoś tak miał bo mi już ręce opadają 😢
Jeżeli świece są upaprane w oleju (ale musi to być na 100% olej a nie niespalona benzyna), to do komory spalania dostaje się olej.

1. Przez odmę skrzyni korbowej
2. Przez walnięty uszczelniacz zaworu i wyrąbaną prowadnicę
3. Przez uszkodzoną uszczelkę pod głowicą

Żaden błąd sondy lambda nie spowoduje zalania świec olejem - co najwyżej benzyną
Janusz

marcin03

#9 Post autor: marcin03 »

Miałem podobne objawy w Suzuki Swifcie 1,3. Padł któryś uszczelniacz na zaworze, po odpaleniu trochę się krztusił, puszczał dymka i brał olej. Wymieniłem samodzielnie wszystkie uszczelniacze i od tamtej pory spokój. Uszczelniacze po 130 tys km przebiegu były twarde jak z plastiku w porównaniu z nowymi.

budzio0

#10 Post autor: budzio0 »

Wita mam problem z zafirą usterka wystąpiła nagle, po odczytaniu błędów ze sterownika silnika P1600 - wymienić lub przeprogramować, czy spotkaliście się z taką usterką. Jeszcze co zaobserwowałem to jak włączę zapłon po jeździe gdy silnik jest rozgrzany miga mi kontrolka silnika wraz z kontrolką kluczyka 7 razy i już wiem że będzie problem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”