Szarpie dziwne zachowanie silnika błąd PO302

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#16 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

wino9 pisze:Bede szukal dzieki za pomoc. Jazda bez przeplywomierza moze bardzo zaszkodzic?
Na dłuższą metę chyba nikt nie sprawdzał, ale jazda na zapisanych standardowych mapach chyba nie jest za dobra, lepiej jak sterownik się nauczy Twego stylu jazdy... druga sprawa, jak dla mnie bardziej wnerwiająca, świecące kontrolki na desce i błędy w sterowniku :)

Zrób jak Crazy radzi - szukaj używki z gwarancją, najlepiej w swojej okolicy, choć powiem szczerze, że u mnie jak pytałem po szrotach to nikt nie daje żadnej gwarancji i nawet nie pomaga prośba o założenie na miejscu i sprawdzenie, co i tak pewnie nic nie da, bo przepływka z reguły świruje na zimnym silniku, a raczej nie podjedziesz z autem na lawecie, aby to sprawdzić... szukajcie a znajdziecie

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#17 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, głupio się przyznać ale ja już prawie 6 lat jeżdżę z odłączoną przepływką i nic mi się nie stało z silnikiem, inna kwestia że przez te 6 lat zrobiłem tylko 35.000km.

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#18 Post autor: wino9 »

Dzieki za rady. Caly czas szukam choc nie wiem czy nie zdecyduje sie na nowa z gwarancja. Popytam mechanikow czy nie maja jakiegos dojscia z ASO wtedy bym mial od razu zamontowane. Jakas adaptacja przez komputer musi byc zrobiona po wymianie?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#19 Post autor: Crazy »

Zadne adaptacje nie muszą być robione
Jak masz nr GM to podaj sprawdzę za ile udało by mi się zalatwic
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

wino9
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:29
Lokalizacja: Przeworsk
Model:

#20 Post autor: wino9 »

Okazuje sie ze mam zamiennik jakis nie GM. W jaki sposob moglbym nr ustalic? Model silnika nie wystarczy? Planowalem zakup nr 5wk9606
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 16:45 przez wino9, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: janekW67 »

wino9 pisze: Planowalem zakup nr 5wk9606
To jest właściwy wybór!
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”