Zafira z22se gasnie na ciepłym

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
krisu1990

Zafira z22se gasnie na ciepłym

#1 Post autor: krisu1990 »

Witam może ktoś mi tutaj pomoże,manowicie taki problem zafira z22se na zimnym silniku chodzi idealnie,po rozgrzaniu gdy jade i wcisne sprzęgło na skrzyzowaniu w aucie bardzo spaduja obroty do tego stopnia że auto zgaśnie,tak jest praktycznie cały czas.Na komputerze nic nie pokazuje żadnych błędów.Może ktoś z was miał podobny problem czekam na podpowiedzi

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#2 Post autor: Crazy »

Być może czujnik wałka rozrządu albo wału korbowego.
Nie zawsze błędami wali a uszkodzone.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

krisu1990

#3 Post autor: krisu1990 »

Podmieniałem i nic,dodam że w tym silniku nie mam czujnika położenia wałka tylko wału

krisu1990

#4 Post autor: krisu1990 »

Jeszcze jedna sprawa,nie działa predkosciomierz robiony był test zegarów i wszystko chodzi a nie mierzy predkosci i nie liczy kilometrów

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#5 Post autor: gRZENIU »

krisu1990 pisze:,nie działa predkosciomierz robiony był test zegarów i wszystko chodzi
A po podłączeniu pod interfejsu podczas jazdy widzi prędkość :?: Bo jeżeli nie to najprawdopodobniej czujnik w lewej piaście Ci padł lub słaby kontakt na wtyczce ...

Skasowany użytkownik 16629

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Podejrzewam, że licznik i czujnik abs w piaście (podający prędkość na licznik między innymi) nie ma nic wspólnego z przygasaniem silnika po rozgrzaniu. Na początek polecam odczytać błędy silnika (nawet jeżeli kontrolka silnika nie świeci na desce) i sprawdzić czy sam sterownik nie podpowie rozwiązania. Opcji jest kilka, ale:
1. na początek odepnij przepływomierz (wywali błąd check i TC na desce) i sprawdź jak to się sprawdzi, jeżeli nadal to samo to:
2. odepnij czujnik temperatury silnika - w tym przypadku nie jestem pewien czy auto odpali, ale jeżeli tak to potestuj, jak nie odpali to na ciepłym silniku odłącz, czy wskaźnik temp. na desce działa poprawnie?
3. możesz próbować odpinać sondy lambda i sprawdzić jazdę bez nich
4. w ostateczności można poczyścić styki cewki zapłonowej, demontaż, sprawdzenie końcówek itp.

Awaria czujnika wału/wałka z reguły skutkuje nierówną pracą czy nawet brakiem możliwości odpalenia auta w całym zakresie temperatur, ale... jest jeszcze jedno ale

sterownik silnika... ale to się zostawia na koniec i mam nadzieję, że to nie to

krisu1990

#7 Post autor: krisu1990 »

Dzieki koledzy za podpowiedzi bede dzialał dalej,a co do licznika to wiem że on nie ma wpływu na gasniecie tylko też przestał dzialać i pytam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”