Zapocony przewód wtryskowy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 21152

Zapocony przewód wtryskowy

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Witam,

Panowie przeszukałem trochę forum (jeśli mimo wszystko to już było to przepraszam :oops: )

Po zakupie Zośki czyściłem kolektor dolotowy no i wiadomo trzeba było odkręcić przewody wtryskowe. Po zmontowaniu okazało się, że 2 z nich zaczęły cieknąć, do tego stopnia że wewnątrz było czuć coś jak by farbą, a dodatkowo Zośka po postoju zaczęła gorzej odpalać. Więc znalazłem przewody od "kolegi" z innego forum i podmieniłem wszystkie 4. Teraz poci się tylko ostatni. Niestety Zośka po dłuższym postoju odpala trochę gorzej (jakieś 4-5 przekręcenie wału). Po krótkim postoju odpali od przysłowiowego strzała. Nie chodzi o przelewy, bo tam wymieniłem wszystkie przewody gumowe, łącznie z tym do pompy.

Przewód, który się teraz poci i tak poprawiałem, bo za pierwszym razem z niego kapało. Dziwne bo teraz dokręciłem go lżej i tylko się poci, ale mimo wszystko przez niego chyba się zapowietrza. Czy jest jakaś możliwość tego "uszczelnienia", nie wiem teflon albo coś, czy znów czeka mnie wymiana przewodów? :( a nie jest to taka szybka sprawa przy tej pogodzie :(

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Jak nie można już uszczelnić to tylko wymiana, możliwe że jest pęknięty na tym kielichu.

Skasowany użytkownik 21152

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Dziadek13 pisze:Jak nie można już uszczelnić to tylko wymiana, możliwe że jest pęknięty na tym kielichu.
Ale to jest jakaś możliwość uszczelnienia? czy tylko poprzez dokręcenie? bo jak pomyślę o wymianie to mi się odechciewa i już mi tak nie przeszkadza to trochę gorsze odpalenie :lol:

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#4 Post autor: Dziadek13 »

No fakt trza kupić komplet bo wygięcia muszą pasować co by nie były naprężone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”