Wtryski - Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
baranxd13
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:42
Lokalizacja: Koszalin
Model:

#46 Post autor: baranxd13 »

kazano mi się kierować przy wyborze nowych wtryskiwaczy tym kodem co sie zaczyna na 044......
i znalazłem takie same nowe . Wyciągneli stare wsadzili nowe i nic więcej nie
robili.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 12:54 przez baranxd13, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#47 Post autor: Flora »

Masz tu kod korygujacy BIAUG6GAA

A żeby było prościej: Kupujesz nowe opony i wiesz, że potrzebujesz 16" - to właśnie Twój "numer zaczynający się na 440". Dzięki temu wiesz, że uda się je założyć na Twoje felgi. Da się tak jeździć, ponieważ elementy do siebie pasują. Jednak żeby działało to poprawnie należy wyważyć koło i do tego służy kod na wtryskiwaczu - informuje komputer w jaki sposób sterować wtryskiwaczem aby poprawnie dawkować paliwo.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 13:35 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

baranxd13
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:42
Lokalizacja: Koszalin
Model:

#48 Post autor: baranxd13 »

a czy przez pół roku one nie powinny się same zaprogramować ?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 13:36 przez baranxd13, łącznie zmieniany 2 razy.

Niverson

#49 Post autor: Niverson »

Witam.

Około dwa tygodnie temu pojawiły się problemy z moją Zafirą, a mianowicie:
- muli, słaba moc na zimnym silniku
- silnik zaczął głośniej pracować (ale to diesel, więc może mi się wydaje)
- zwiększyło się spalanie do 9.8 l/100 km (głównie krótkie odcinki po mieście do 5 km)
- średnio raz w tygodniu włącza mi się wypalanie dpf
- czuć w środku auta oraz po zgaszeniu i wyjściu zapach nieprzepalonego paliwa
- zauważyłem, że jak stoję na światłach to czasem zaczyna dymić z rury wydechowej biały dym (tak dużo, że ledwo widzę auto za mną)

Myślałem, że to problem z dpf. Pojechałem dzisiaj na warsztat, który zajmuje się dpf, zapłaciłem 100 zł za podpięcie do komputera, mechanik stwierdził, że z dpf wszystko ok - wypalony w 60 %, a temperaturę oraz przedmuchy pokazuje odpowiednie. Według niego zapach nieprzepalonego paliwa wskazuje na problem z wtryskiwaczami.

Zapytałem, czy w komputerze da się jakoś sprawdzić stan wtryskiwaczy to mi pokazał 4 wskazania, gdzie trzy były w granicach -0,43, a jedno wskazanie pokazywało +0,8 i stwierdził, że to właśnie wskazanie świadczy o konieczności regeneracji tego jednego wtryskiwacza, a resztę będzie trzeba jeszcze sprawdzić.

Zadzwoniłem do firmy w Szczecinie, która się zajmuje profesjonalną regeneracją wtryskiwaczy i powiedzieli, że muszą najpierw sami podpiąć komputer, zanim zaczną cokolwiek robić i kosztuje to 150 zł+VAT. Jestem umówiony do nich na piątek, ale czytam teraz posty na forum i widzę, że wskazania na komputerze mogą wahać się od -2/+2 i takie wskazania jak u mnie nie potwierdzają wcale konieczności regeneracji wtryskiwaczy(nie chce znowu wydawać 150 zł na diagnostykę).

Przez telefon powiedzieli mi, żebym przyszykował ok 3 000 zł w przypadku najgorszego scenariusza, jak wszystkie wtryskiwacze będą do regeneracji. Przeraziła mnie ta kwota i dlatego zacząłem szukać pomocy na forum.

Rozrząd, olej wraz z filtrem oleju były wymieniane w ASO Opla po zakupie czyli ok 6 msc temu. Nie wymieniałem innych filtrów, bo wtedy nie miałem kasy, a teraz nie wiem, czy jest sens to robić przed ew. regeneracją wtryskiwaczy.

W razie czego podaje nr VIN: W0L0AHM757G171444

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#50 Post autor: czarekcw »

Z tego co ja wiem to mamy w CDTI wtryski Boscha czyli jedne z najtańszych do regeneracji. Na allegro zregenerowany jeden wtrysk to ok 400-500zł do max 600zł, doliczyć trzeba do tego uszczelkę. Wątpię żebyś miał wszystkie 4 padnięte wtryski- jeden do regeneracji + 3 do czyszczenia i ustawienia i 4 uszczelki (jak chcesz te 3 ruszać). Jeżeli jeden kompleksowo robić to max 800zł (z info zawartych w necie, tego nie robiłem). Jeździłeś do Bosch Service? To jest sieciówka, u mnie w mieście mają sprzęt do tego a w Szczecinie na 100% jest to.

Moje zdanie jest takie- zrobić jeden wtrysk na tip top, sprawdzić pomiary i jak jest ok to reszty nie ruszać.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#51 Post autor: Bodek »

:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#52 Post autor: tomek evo »

Spróbuj znaleźć firmę, która dysponuje maszyną do czyszczenia wtrysków. Takie czyszczenie kosztuje ok. 200,00 zł a w wielu przypadkach okazuje się, ze nie jest konieczna wcale regeneracja. U Ciebie prawdopodobnie jest problem z 1 wtryskiwaczem ale w serwisie Boscha można zrobić regenerację za ok. 250,00 zł/szt a samo sprawdzenie na stole kosztuje 50-100,00 zł. Wyjęcie i wsadzenie wtrysków jest płatne dodatkowo ale warsztat nie powinien zawołać za to więcej niż ok. 200,00 zł.
Aha. Na samym początku znajdź dobrego elektryka, który Ci posprawdza wszystkie wtyczki przy wtryskiwaczach bo jak szwankuje 1 wtyczka to objawy będą takie, że będzie inna praca silnika., brak mocy i wyższe spalanie. Nie sądze aby to była wtyczka ale warto sprawdzić.

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#53 Post autor: spectroB »

Też zacząłbym od sprawdzenia wtyczek, gdyby okazała się trafna diagnoza to później czyszczenie egr oraz sprawdzić układ sterowania turbosprężarką. P.S. wymień filtr powietrza!
Ostatnio zmieniony 17 gru 2016, 16:40 przez spectroB, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#54 Post autor: rafant4011 »

baranxd13 pisze:Mam pewien problem wymiałem wtryskiwacze na nowe ale op-com nie przyjmuje kodu ima .
Mówi że nie udany zapis do eeprom ktoś coś wie na ten temat ?
Pomoże ;)
Poczytaj ten temat lub zadaj w nim swoje pytanie... :>
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=13923
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 20:36 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

baranxd13
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:42
Lokalizacja: Koszalin
Model:

#55 Post autor: baranxd13 »

rafant4011, Wszystko fajnie tylko że tam nie ma rozwiązania mojego problemu .

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#56 Post autor: rafant4011 »

baranxd13 pisze:rafant4011, Wszystko fajnie tylko że tam nie ma rozwiązania mojego problemu .
Wiec napisz tam swoje pytanie na temat Wtryskiwaczy... Nie ma sensy dublowania podobnych tematów :>

baranxd13
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:42
Lokalizacja: Koszalin
Model:

#57 Post autor: baranxd13 »

Mam pewien problem wymieniałem wtryskiwacze na nowe ale op-com nie przyjmuje kodu ima .
Mówi że nie udany zapis do eeprom ktoś coś wie na ten temat ?
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 19:40 przez baranxd13, łącznie zmieniany 1 raz.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#58 Post autor: darek_s »

Wymieniłeś na wtryski z takimi samymi numerami?

baranxd13
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:42
Lokalizacja: Koszalin
Model:

#59 Post autor: baranxd13 »

darek_s, Tak

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#60 Post autor: Flora »

Może masz niewłaściwy kod.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”