wymiana filtra paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#31 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ja wymieniłem filtr paliwa dwa lata temu i póki co , nie narzekam i nie sadzę abym musiał to zrobić ponownie :piwo:

tymek212

#32 Post autor: tymek212 »

Witam serdecznie
Podłącze się do tematu.Kilka tyś. kilometrów temu też wymieniałem filtr paliwa [ON] w mojej Zośce. Po zamontowaniu nowego filtra należy zalać go do pełna olejem napędowym. Następnie założyć dużą uszczelkę tak żeby całym okregiem była równo dopasowana następnie górna pokrywą obudowy dociskamy i przkręcamy patrząc przy tym czy nic się nie zruszyło i nie odeszło, żeby nie powstała jakaś nieszczelność. Z własnego doświadczenia wiem że ta duża uszczelka czasami jest zle dopasowana w moim przypadku za mała, należy ją rozciagnąć mocno palcami do odpowiedniej wielności.Po zamontowaniu pozostaje jedynie odpalić auto utrzymując przez ok 30 s obroty 2-3tyś. Powodzenia ;)

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#33 Post autor: Crazy »

Fuchas pisze:Siema. Korzystając z filmu https://www.youtube.com/watch?v=e9W7AcU4C34 postanowiłem wymienić filtr paliwa. Niestety stanąłem z robotą ponieważ nie mogę wyciągnąć filtra z koszyczka w którym jest wpięty. Jak by to zobrazować to na filmiku jest 3:36. Proszę o pomoc jakieś porady jak to wyciągnąć.



Próbuj poprostu pokołysac na bok może coś tam przymarzło.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 18:33 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Fuchas

#34 Post autor: Fuchas »

Próbowałem kołysać pukać itp i nic i w końcu złożyłem z powrotem wszystko. Jutro na nowo popróbuje.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 18:43 przez Fuchas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#35 Post autor: Dziadek13 »

On musi do góry być wyciągany z tyłu tej obudowy są takie łopatki które są wsuwane do tej zewnętrznej metalowej obudowy użyj troche siły.

Skasowany użytkownik 6483

#36 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A w jakim celu chcesz wyjąć całkowicie tą obudowę filtra paliwa? Wystarczy przecież odkręcić dekielek i wymienić wkład i po problemie. :) .

Fuchas

#37 Post autor: Fuchas »

jarecki69 pisze:A w jakim celu chcesz wyjąć całkowicie tą obudowę filtra paliwa? Wystarczy przecież odkręcić dekielek i wymienić wkład i po problemie.
chcę po prostu dobrze wymienić filtr paliwa i od dołu zlać stare a przy okazji nie uwalić całego auta od ON
On musi do góry być wyciągany z tyłu tej obudowy są takie łopatki które są wsuwane do tej zewnętrznej metalowej obudowy użyj troche siły. wiem widziałem już na filmikach używałem siły dużo, ale przyszła mi na myśl teraz spryskanie tego WD40 nie zrobiłem tego wcześniej :lol: kawałek podchodzi do góry i potem się blokuje :(
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 21:34 przez Fuchas, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”