ZOśka odpala i po chwili sama sie dusi

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
mekelele2012

ZOśka odpala i po chwili sama sie dusi

#1 Post autor: mekelele2012 »

Dzien dobry
Mam problem z moja zośka. Wracając 2 tyg temu z Opola auto nie reagowało na pedał gazu po prostu sama się zdusiła odpalając ja wogole nie wskakiwała na obroty max 2 tys i nic (jak juz odpaliła)więcej wogole nie dało się autem ruszyć. Mechanik 1 powiedział ze czujniki wszystkie są ok i rozłożył ręce. Mechanik 2 w którym właśnie zośka się znajduje powiedział mi że prawdopodobnie czujnik położenia walu gdyż się zapala oraz pdf lecz auto dalej samo się dusi wiec pdf nie potrafi mi sprawdzić. Autko kupione pół roku temu rocznik 2007 1.9 cdti 150 kucy przejechane 120 tysięcy (udokumentowane i sprawdzone na komputerze). nie jestem mechanikiem wiec szukam i szukam przyczyny na forum. Proszę o jakaś podpowiedz. Dziękuje

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
prymus2103
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:04
Imię: Robert
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Astra
Model: J
Oznaczenie silnika: A14NEL
Kontakt:

#3 Post autor: prymus2103 »

Bez diagnostyki to nic nie ruszysz niestety :(
https://www.facebook.com/autoserwisplos ... e=bookmark

Montaż Instalacji Gazowych LPG - http://www.lpgtech.pl/

Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki , na cuda trzeba chwilę poczekać :-)

Obrazek

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#4 Post autor: spectroB »

mekelele2012 pisze:Dzien dobry
Mam problem z moja zośka. Wracając 2 tyg temu z Opola auto nie reagowało na pedał gazu po prostu sama się zdusiła odpalając ja wogole nie wskakiwała na obroty max 2 tys i nic (jak juz odpaliła)więcej wogole nie dało się autem ruszyć. Mechanik 1 powiedział ze czujniki wszystkie są ok i rozłożył ręce. Mechanik 2 w którym właśnie zośka się znajduje powiedział mi że prawdopodobnie czujnik położenia walu gdyż się zapala oraz pdf lecz auto dalej samo się dusi wiec pdf nie potrafi mi sprawdzić. Autko kupione pół roku temu rocznik 2007 1.9 cdti 150 kucy przejechane 120 tysięcy (udokumentowane i sprawdzone na komputerze). nie jestem mechanikiem wiec szukam i szukam przyczyny na forum. Proszę o jakaś podpowiedz. Dziękuje

Podpowiedz mechanikowi żeby sprawdził egr razem z przepustnicą. W elektronice przepustnicy często zdarzają się "zimne luty". Zdejmijcie wąż dolotu i lukajcie czy się otwiera podczas kręcenia. Jeżeli tam będzie ok. to plaki i utrzymując na obrotach zdiagnozować ciśnienie na szynie CR.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 16:36 przez spectroB, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#5 Post autor: wamka18 »

Jeśli to stało się podczas jazdy to pytanie co z rozrządem może pasek przeskoczył o ząb albo dwa.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#6 Post autor: tomzam »

Ja miałem podobne objawy w alfie jtd
też diagnozowali czujniki, egry nawet immo
w końcu okazał się uszkodzony elektrozawór w pompie CR

mekelele2012

#7 Post autor: mekelele2012 »

Rozrząd jest ok nie przestawiony wszystko gra. Czujnik położenia wału tez nie jest to. To co mi mechanik gadał ze z silnikiem ok traci się ciśnienie paliwa czyli jakaś listwa, czujnik bądź wtryski (na komputerze widac tylko ze sie otwieraja i zamykaja jak juz auto odpali) ale w poniedziałek będzie mógł mi to dokładnie zobaczyć ponieważ nie ma sprzętu(pożyczył znajomemu) mechanik który się tym zajmuje to mój znajomy i myślę ze jakoś to ogarnie. mówi ze ciekawa historia i na pewno jest to jakaś bzdura ale to znaleść to jest problem. Dam wam znać we wtorek co dalej :(
Ostatnio zmieniony 18 sty 2017, 13:39 przez mekelele2012, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”