Z18XE Zafira A zapala sie check i tc

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gaco12
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 09 wrz 2016, 17:21
Imię: Piotr
Lokalizacja: Stce
Auto: Zafira A 1.8 NJoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#46 Post autor: gaco12 »

Sprawdziłem auto na zimnym silniku.
Na benzynie daje duże obroty jest dobrze przyłączam na gaz daje obroty i zapala mi się tylko sama kontrola tc bez checka Sprawdzam błędy i nic nie pokazuje nie ma ogóle. Tc zapala się przy wysokich obrotach na postoju.
Może to by przeplywomierz?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#47 Post autor: Crazy »

Sprawdź dobrze styki na przeplywce raz przy wymianie filtra okazało się u mnie w ZA że kostka nie łączyła
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

gaco12
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 09 wrz 2016, 17:21
Imię: Piotr
Lokalizacja: Stce
Auto: Zafira A 1.8 NJoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#48 Post autor: gaco12 »

oki.
Zauważyłem ze ten wtyk co wchodzi do podłaczenia przepływki jest urwany ten co sie wpina i nie słychac pykniecia. Mam włozone to na maxa do konca nie powino sie chyba to poluzowac

Jeszcze spytam a moze byc wypadanie zapłonu i ten check z tc przez zła mieszanke lub lewe powietrze ?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 21:15 przez gaco12, łącznie zmieniany 2 razy.

Skasowany użytkownik 16629

#49 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Odłączenie przepływomierza wywala także kontrolkę TC i checka na desce, czasem się zdarzy na chwilę samo TC. Nie wiem czemu, ale tak już jest. Też sprawdzałem swój przepływomierz i u mnie kontrolka TC świeciła podczas jazdy z odłączonym przepływomierzem. Może odepnij go całkowicie i sprawdź jak auto się zachowuje pomimo kontrolek na desce... kurde już co raz mniej powodów przychodzi do głowy, ale coś chyba instalacja lpg nie domaga

gaco12
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 09 wrz 2016, 17:21
Imię: Piotr
Lokalizacja: Stce
Auto: Zafira A 1.8 NJoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#50 Post autor: gaco12 »

Jak odłaczyłem przepływomierz to tylko zapaliła mi sie kontrolka TC bez checka. Tak masz racje tez tak u mnie jest jadac z odłaczonym przepływomierzem pali sie TC.
Jutro pojade do gazownika zobaczy mieszanke.
I czekam na nowa cewke. Jak przyjdzie to chyba od razu zmienie swiece na nowe choc mam teraz tez nowe kupione.

A moze miec wpływ przepustnica ?
Bo na LPG faluja mi obroty delikatnie i silnik żle chodzi jak patrzyłem przy tłumiku.

Calvin33

#51 Post autor: Calvin33 »

Witam. Mam pytanie odnośnie ZA 1,8 125 KM. Usterka pierwszy raz była dosyć dawno. Auto zgaslo na autostradzie przy bramkach. Odpalilo po jakichś 3 minutach. Jak auto zgasło zapaliła sie kontrola trakcji i check. Pozniej się to powtórzyło sie to samo po kilku miesiącach. Auto podpialem i wyswietlilo błąd łączności z sterownikiem i uszkodzenia czujnika wału. Wymienilem czujnik i zaświęciła się na stale kontrola trakcji. Której mechanik nie potrafił mi juz wykasowac. Na starym czujniku to samo.
Po 2 wizytach u mających dobre opinie elektro mechaników ta sama diagnoza ze to będzie sterownik ze szkoda nawet podpinać auto.
Wykrecilem sterownik i wyslalem do diagnozy i ewentualnej naprawy. Sterownik przyszedł po 3 dniach. Niestety fachowosc gościa pozostawia wiele do zyczenia. Sterownik musiałem podkleic ponieważ się rozkleil, przyszedł w dwóch częściach. Dodatkowo jedna z czesci obudowy zniszczyl. Zazyczyl sobie za to400zl.
Przy założeniu ze jednak cos zrobił założyłem do auta i... Żadnych zmian na lepsze , mechanik powiedział ze zaswiecily się nowe błędy mówiące o wadliwym łączeniu ze sterownikiem.
Mam pytanie czy dalej szukać w kierunku sterownika czy tez nowy czujnik położenia wału mógł być wadliwy? Oba czujniki w sumie pokazywały podobne napięcie..
W aucie oprócz serwisów wymienilem cewki jakieś 3 lata temu, choć nie pamiętam juz objawów. Auto jest naprawdę poszanowanie i serwisowane co 10 tys. Dużo nim jezdzilem z przyczepa jeśli to mogło by w czymś pomoc.
Pomoze ktoś w rozwiązaniu zagadki? Jestem bez auta jakieś 3 tygodnie i nie wiem juz co wymieniać..
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 19:55 przez Calvin33, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#52 Post autor: szura217 »

Jeśli sterownik wrócił w takim stanie, to raczej on jest problemem, stan sterownika nie wskazuje na fachowość "specjalisty". Te sterowniki są na prawdę delikatne.
Obrazek

Calvin33

#53 Post autor: Calvin33 »

szura217 pisze:Jeśli sterownik wrócił w takim stanie, to raczej on jest problemem, stan sterownika nie wskazuje na fachowość "specjalisty". Te sterowniki są na prawdę delikatne.
Wyśle raz jeszcze ten sterownik. Tym razem do kogoś kto się w tym specjalizuje. Jeśli by jednak się okazało ze sterownik nie jest winny to nie mam pojęcia. Nie dodalem tylko ze dwa pierwsze razy jak auto zgaslo to było chamowanie z dużej prędkości 160km raz przy bramkach a raz trochę wolniej zjeżdżając z ekspresowki. Temp.wody nie byla za wysoka, poniewaz mialem do wymiany termostat. Przy takich predkosciach wtedy nie dochodzila do 80 Może to tylko przypadek.. Później to juz auto gaslo częściej i przy mniejszych predkosciach..
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 22:24 przez Calvin33, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”