[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
M@rio

#91 Post autor: M@rio »

AndrzejS pisze:Wlew mam pod klapką wlewu paliwa.
dokładnie tak samo i powiem otwarcie że nie wyobrażam sobie inaczej (no chyba że się kupiło już z LPG)

AndrzejS

#92 Post autor: AndrzejS »

jacek2308 pisze:przy wlewie paliwa trzeba zawsze końcóweczke mieć....
Dużo miejsca nie zajmuje, zapomnieć też nie można bo po co wyjmować z auta, a jest za to najbardziej estetycznie. ;)

A tak jak jest tutaj:
to z przeniesieniem też nie powinno być problemu.

AndrzejS

#93 Post autor: AndrzejS »

Na 12 stronie tego tematu są zdjęcia wlewu mojej Zośki.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#94 Post autor: opelmen »

Dzięki WIELKIE AndrzejS ! :piwo:
Bardzo sprytne rozwiązanie :P

A co to takiego wpiętego w ten uchwyt na zawiasie klapki wozisz ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#95 Post autor: MieHor »

To jest taki mały przyrząd do wkręcania/wykręcania wentylków (powinien być w komplecie każdego auta)

M@rio

#96 Post autor: M@rio »

MieHor pisze:To jest taki mały przyrząd do wkręcania/wykręcania wentylków
a z drugiej strony może służyć do przekręcenia blokady odnośnie zablokowania otwierania drzwi od środka
AndrzejS pisze:Na 12 stronie tego tematu są zdjęcia wlewu mojej Zośki.
a na 5 stronie są zdjęcia wlewu jak i instalacji w mojej
pozdrawiam

AndrzejS

#97 Post autor: AndrzejS »

MieHor pisze:To jest taki mały przyrząd do wkręcania/wykręcania wentylków (powinien być w komplecie każdego auta)
Dzięki, :) bo w sumie sam nie wiedziałem po co to jest.

AndrzejS

#98 Post autor: AndrzejS »

Wczoraj byłem na pierwszej od chwili montażu regulacji LPG. Zapalała mi się kontrolka z silnikiem i błąd P0170 związany z mieszanką paliwa. Po regulacji na razie nic złego się nie dzieje. Przejechałem 300 km. Regulacja polegała na wzbogaceniu mieszanki (kontrolka zapalała się po mocniejszym dociśnięciu gazu) i obniżeniu temperatury przełączania na gaz do 36 stopni.

rutek11

#99 Post autor: rutek11 »

AndrzejS pisze:( chodzi o jakość paliwa, no i od razu odrzucam stacje na podwórkach).
kolego co do gazu to w dzisiejszych czasach wszędzie jest lipa a z własnego doświadczenia wiem ze te stacje w podwórkach są lepsze niż jakiś tam orl... czy inne ..

Woytas

#100 Post autor: Woytas »

AndrzejS pisze:Na jakich stacjach radzicie nie tankować gazu?
rutek11 pisze:z własnego doświadczenia wiem ze te stacje w podwórkach są lepsze niż jakiś tam orl... czy inne ..
zgadzam się z kolegą rutek11, nie ma reguły, trzeba, że tak powiem organoleptycznie samemu sprawdzić, często wbrew pozorom na małych lpg-stacjach gaz jest lepszej jakości niż na tzw. sieciówkach i to bez wyjątku (on po prostu handluje tylko jednym rodzajem paliwa i jak będzie miał kiepskie to po prostu padnie).

Musisz zatankować na kilku gaz-stacjach i wyczujesz gdzie jesst najlepszy gaz ( po ilości przejechanych km na butli oraz na mocy autka)
pozdr

AndrzejS

#101 Post autor: AndrzejS »

Mi trzeszczy przy każdym tankowaniu, tak widocznie ma być.

M@rio

#102 Post autor: M@rio »

Paweł_Morąg pisze:Brc Sequent 24, zbiornik 47 l, 2800 zł, zakład w Olsztynie.
zakładałeś u Rafała Raczko na ul Szarych Szeregów??
mi zatrzeszczało na początku raz czy dwa potem przestało

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#103 Post autor: darek_s »

Jesli trzeszczy wszystko jest ok znaczy ze zawor w butli dziala prawidlowo odbija bo jest wystarczajaca ilosc gazu.Jesli nie trzeszczy to nie odbija przyczyn moze byc 2 zaor albo pompa na stacji ma male cisnienie ja mam tak zawsze jak tankuje na stacji niedaleko domu,wolno nabija gaz i nie chce odbic a na orlenie gaz idzie szybko i zawsze odbija.Ogolnie jesli nie odbija to trzeba to olac najwyzej troche gazu wiecej wejdzie do butli,chociaz gosc od tankowania widzi ze pompa zaczyna wolno tloczyc i wylacza chyba szkoda mu pompy.pzdr.

Paweł_Morąg

#104 Post autor: Paweł_Morąg »

Flakun pisze: zakładałeś u Rafała Raczko na ul Szarych Szeregów??
Nie, u "Seby" na Artyleryjskiej.
Dzięki za wypowiedzi. Tankowałem na Orlenie i jak pompa zaczęła zwalniać, skończyłem na niecałych 35 l.

M@rio

#105 Post autor: M@rio »

Paweł_Morąg pisze:Tankowałem na Orlenie i jak pompa zaczęła zwalniać, skończyłem na niecałych 35 l.
U mnie to jest jedyny mankament instalacji LPG
Zawór nie odbija i za każdym razem tankuję wedle uznania pana lub pani ze stacji paliw, niektórzy jak troszkę zwolni od razu wyłączają i tankują mi mało gazu - za każdym razem uczulam żeby troszkę potrzymali ale różnie bywa ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”