[B]Uszkodzony alternator

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#136 Post autor: Anony Mous »

lustereczko poszło w ruch, niestety mam DENSO

Czy ten bedzie dobry dla ZB cdti? w vin'ie mam 100A

http://www.allegro.pl/item1050494243_al ... _100a.html

Tak się zastanwaiam czy nie kupić takiego bosha i mieć w zanadrzu
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 19:21 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 2 razy.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#137 Post autor: Lorry »

Zależy jaki przelot ma ten alternator..... Tzn ile miało auto z którego zostalo wyjęte ;)

maxio

#138 Post autor: maxio »

Tak czytam i jestem przerażony, aby to nie spotkało i mnie, bo przebieg coraz bliższy.
Ktoś wie czy Pasuje alternator z innych marek z 1.9? Np. z Fiata (są sporo tańsze).

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#139 Post autor: Lorry »

zapewne tak bo to Fiat jest producentem i konstruktorem silnika. Ale najlepiej upewnić się np w ASO Fiata ;)

Szymon78

#140 Post autor: Szymon78 »

Witam

Ja ciut z innej beczki...

Wyjmował ktoś sam altka z CDTI 150KM... mam obawy ze pada mi regulator napięcia (ładuje mi 13,1V-13,3V -a to o 1 V za mało) i chciałbym oddac do dobrego speca co je regeneruje jednak on nie ma warsztatu by wyjąc go u siebie.
musiałbym to zrobic we własnym zakresie ale zastaanwiam sie czy dam radę sam... troche sie na mechanice znam wiec technicznie nie bedzie problemu.. kwestai jak z dojsciem - wydaje mi sie ze tylko od spodu d aie coś zrobic (po zdjęciu osłony silnika).. ale moze sie myle.

Czekam na uwagi

imalas

#141 Post autor: imalas »

maxio pisze:Tak czytam i jestem przerażony, aby to nie spotkało i mnie, bo przebieg coraz bliższy.
Ktoś wie czy Pasuje alternator z innych marek z 1.9? Np. z Fiata (są sporo tańsze).

Na Allegro nówka Denso 105A za 400zł ....toż to taniocha,.... taniej szukasz? :lol:

Anony Mous

#142 Post autor: Anony Mous »

imalas nówka czy regenerowany ??

Anony Mous

#143 Post autor: Anony Mous »

zrobiłem mały wywiad co do alternatorów denso vs bosch. Zadzwoniłem do serwisu gdzie regenerują alterantory oraz porównałem denso oraz boscha wyciągnięte z vectry 1.9 cdti. Otóż alternatory bosha maja inne koło pasowe, z taką poszerzającą tuleją widoczną na fotce oraz mają inne podłaczenie, na wtyczkę, natomiast do denso przykręca się oddzielnie kable do śrub wystających z obudowy.

tak więc niestety...muszę szukać denso...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

nomad

#144 Post autor: nomad »

Dzisiejszy wieczorny wyjazd samochodem zakończył się zapaloną lampką akumulatora.

Poza błędem za niskiego napięcia nie ma żadych innych błędów.

napięcie faktycznie za małe.

Podładuje akumulator przez noc i może doajdę do jakiegoś elektryka no i właśnie tu pytanie...

Zafirowcy z Wawy szukam jakiegoś zakładu (nie serwisu opla oczywiście)

znacie jakiś ??

bardzo proszę o pomoc !

nomad

#145 Post autor: nomad »

Cześć Wojtek,
jak widać niedzielne grilowanie w parku młocińskim zaszkodziło mojej zośce :(

Dzielnica : Wola

Woytas

#146 Post autor: Woytas »

nomad na Prymasa (zdaje się nr 38) jadąc od zachodniego zaraz za tunelem jest świetny i niedrogi elektromechanik, polecam, od siebie z Olbrachta masz rzut (zepsutym) alternatorem :lol:



P.S.

http://www.pkt.pl/elektromechanika_poja ... d1489.html
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 07:58 przez Woytas, łącznie zmieniany 4 razy.

nomad

#147 Post autor: nomad »

Dzięki za info.
Rzeczywiście bardzo blisko.
Podzwonię i spróbuje się umówić.

nomad

#148 Post autor: nomad »

Odebrałem dzisiaj Zośkę od elektryków z prymasa.
Alternator zregenerowany i wszystko śmiga.

Wielkie dzięki Panowie za pomoc.
:piwo: przy najbliższej okazji :)

Woytas

#149 Post autor: Woytas »

Cieszę się, że mogłem pomóc. Proszę moda o zamknięcie tematu.pozdr

Anony Mous

#150 Post autor: Anony Mous »

No to panowie i panie sobie wykrakałem. choć czekałem na ten moment. Dziś nagle kontorlka akumulatora. Wszedłem od razu w tesmode i zero łądowania....a prąd maleje. Wyłaczyłem światła i wszystki możliwe odbiorniki prądu...i wio do zakładu, który miałem już upatrzony, bo dzwoniłem kiedyś tam w sprawie altenatorów. Wstępna diagnoza, reguator napięcia. Auto zostawiłem, jutro do odbioru.


Cóz...te alternatory to naprawde zmora cdti. Bogu dzięki, że teraz...przed wjazdem na wczasy....i do tego 4 km od tego zakładu. Powiem szczerze, że szybkie rozpoznanie problemu i działanie to zasługa tylko i wyłacznie tego forum....dziękuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”