Popychacze hudrualiczne ??

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sexi1888

Popychacze hudrualiczne ??

#1 Post autor: sexi1888 »

Witam chłopaki jestem tu nowy posiadam Zafire 1.6 16v z 2003 r i mam mały problem z nią w czym rzecz : Wymieniłem popychacze hydrauliczne na nowe, bo zaczynało mi stukać był spokój, ale po przejechaniu nie całe 1000km zaczyna coś słychać przy wysokich obrotach tak jak popychacze, a jak są niskie obroty jest spokój.Kolega mi podpowiada żebym wymienił olej na valvorine 5w50 i ma się uspokoić . Przypominam , że teraz mam w nim olej castrol 5w50 wlany. Doradźcie co zrobić w czym problem gdzie szukać ?? Darek

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Nie neguję oleju 5x50 ale marka Castrol to całkiem inna sprawa tej marki nikomu nie polecam,mam złe doświadczenie z tym olejem.

sexi1888

#3 Post autor: sexi1888 »

Czyli ten olej kiepski. A czy ktoś mi podpowie czy to normalne że słychać popychacze po wymianie na nowe ?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#4 Post autor: Crazy »

Może​ nie kiepski ale bardzo łatwo na podróbkę trafić
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Sumik »

Warto dobrze rozgrzać silnik, najlepiej na postoju przetrzymać tak ok 3000-4000obr/min przez 2-3 min i potem powinno być dobrze. Jak nie to po wymianie trzeba dobrze przepałować samochód żeby olej się rozgrzał i trafił do wszystkich zakamarków. Jak to nie pomoże to regulatory jakieś chinskie.

Forfiter2012
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 17 kwie 2016, 16:23
Imię: Forfiter
Lokalizacja: CB
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance + LPG STAG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#6 Post autor: Forfiter2012 »

Kolego w masz temat oddzielny o olejach ze 40 stron do czytania :D Jeśli hydropopychaczy nie wymieniałeś na jeskieś dziadostwo to ja bym polecał tak zrobić. Kup dobry i oryginalny olej (castrola, mobila, gm, motula niestery łatwo o podróbkę w internetach) np. 5w40 + płukanka (LM, archoil, Millers wg. uznania/upodobań) + filtr. Płukanka do starego oleju, spuszczasz olej, wymieniasz filtr dajesz nowy olej. I po ok. 2 tysiącach wymieniasz olej ponownie. Nie chcę pisać żebyś kupił 5w40 Neste, LM, Millersa (ważne żeby był porządny i niepodrabiany) czy co tam bo zaraz będzię dyskusja o wyższości Świąt Wielkanocnych na Bożym Narodzeniem.

sexi1888

#7 Post autor: sexi1888 »

Dzieki chłopaki zamykam temat pozdro :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”