Spalanie Gazu.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
geniusz
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2016, 00:43
Lokalizacja: Poznań
Model:

Spalanie Gazu.

#1 Post autor: geniusz »

Szybkie pytanko.
Zafira 1.8 16V
Spalanie na trasie wg. komputera 7,7 l/100km
Realne gazu 12 l/100km
Czy to normalne czy coś jest nie tak?
Ewentualnie co należy zrobić aby spadło spalanie.
Dodam, że jechałem jak emeryt max 100 km/h

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Mat86radom »

12/13litrów moja spala ale w trybie miejskim. W trasie spokojnie schodze na 9 do 10 litrów max

geniusz
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2016, 00:43
Lokalizacja: Poznań
Model:

#3 Post autor: geniusz »

Czyli z tego co widzę to pali za dużo auto mam od roku wymieniłem raz filtr od gazu a jest to pierwsze auto moje z gazem więc nie mam zbyt dużego doświadczenia.
Auto ma przejechane prawie 300 tyś km a nie wiem od kiedy jest gaz (w sensie przebiegu) butla miała 8 lat więc pewnie sporo mam przejechane słyszałem, że wtryski się wymienia po jakimś przebiegu, może to jest problem bo tak działa bez zarzutu. Jedyne co mnie irytuje to, że gdy jadę szybko i zdejmę gwałtownie nogę z gazu to auto szarpnie kilka razy i dopiero potem płynnie zwalnia.

Mucias
Mieszkaniec
Posty: 263
Rejestracja: 03 lis 2015, 11:40
Imię: Mucias
Lokalizacja: Chojnice
Auto: Opel Zafira 2.0T OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#4 Post autor: Mucias »

Troche duzo...Jedz do jakiegos gaziora i niech podepnie sie do kompa...To moja Opc-ia pije 11 podtlenku :)

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: SD72 »

Mucias pisze:Jedz do jakiegos gaziora
Czyli do zakladu zajmujacego sie instalacja gazowa w samochodach ;) :idea:
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 16:11 przez SD72, łącznie zmieniany 2 razy.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#6 Post autor: Koenig »

geniusz pisze:(...)Auto ma przejechane prawie 300 tyś km a nie wiem od kiedy jest gaz (w sensie przebiegu) butla miała 8 lat więc pewnie sporo mam przejechane (...)
W kwitach od gazu powinieneś mieć podany przebieg w momencie instalacji LPG więc nie powinno być problemu z ustaleniem ile auto zrobiło na gazie.

Skasowany użytkownik 16629

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

O dużo za dużo. Podam moje spalanie i wszystkie dane. Instalacja, ma prawie 3 lata, przebieg na "nitro" to prawie 60kkm (auto kupiłem z przebiegiem chyba 220kkm i po 2tys km założyłem instalację, teraz mam niecałe 281kkm). Na dzień dzisiejszy spalanie lpg w stosunku do komputera to +0,5 - 0,7l więcej czyli na kompie mam ok. 8,0-8,2 i gaz wychodzi 8,7, oczywiście liczone bez spalania benzynki! Jeżeli przejeździłbym cały bak tylko na dojazd do pracy (czyli 15km w delikatnym mieście i 15km autostradą w trybie "emeryt" całość) to jestem w stanie zejść do 8l gazu i na kompie ok. 7,4, ale ze 2-3 wypady w tygodniu na miasto i całość rośnie do średniego 8,7 (w tygodniu robię ok. 500-550km)

Odnosząc się do pytania powtórzę wypowiedzi kolegów - wizyta u konkretnego gaziarza, który znajdzie przyczynę wysokiego spalania, a na początek zadbaj o układ zapłonowy (świece, cewka) oraz przepływomierz, odczytaj błędy czy jakieś się pojawiają. Dodatkowo, jeżeli butla ma 8 lat to sama instalacje ma tyle samo (lub +10 lat, ale to raczej w tym przypadku niemożliwe) i przebieg też znaczny. Może jeszcze przy okazji sprawdź ile pali realne benzyny czyli tankowanko do pełna, przejedź ok. 100km czy więcej i zatankuj na tej samej stacji znowu do pełna i dowiesz się czy komputer kłamie czy po prostu lpg do diagnozy. Stawiam na konkretny przegląd całej instalacji

geniusz
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2016, 00:43
Lokalizacja: Poznań
Model:

#8 Post autor: geniusz »

Dzięki za fachową poradę poszukam w poznaniu fachowca od mojej instalacji i umówię się na przegląd instalacji.


EDIT

A w kwestii gazownika możecie kogoś polecić w poznaniu?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 01:52 przez geniusz, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”