Silnik przerywa przy szybkim dodaniu gazu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#16 Post autor: kysiu241 »

Co znaczy zgrzyta? :shock: W zasadzie w silniku nic nie powinno zgrzytać świadczyć to może o poważniejszej usterce. Sprawdzałeś błędy czy są jakieś?
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Sumik »

Jak zgrzyta to może dwumas pada?

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#18 Post autor: kysiu241 »

Nie wiem jak w zafirze ale jak mi transice dwumas polecial, to pedał sprzęgła niesamowicie bił, dodatkowo bylo słychać pukanie jak mlotkiem lekko o korpus skrzyni pukał ale żadnych zgrzytòw nie było.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

misiekk88
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2016, 18:53
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#19 Post autor: misiekk88 »

piotrstefan10 pisze:Hura znalazłem!!!
Tak więc dobrze że moi rodzice mają podobną Zafire.
Tzn. tak jak pisałem
Na początku sprawdziłem zawór EGR (nie pomogło)
Sprawdziłem wszystkie przewody (jeden był skruszały i wymieniłem na nowy, było trochę lepiej)
Miałem minimalny wyciek koło filtra paliwa (dziureczka w uszczelce, wymieniłem, też nie pomogło)
Sprawdziłem turbine wszystko z nią w porządku, dla własnego spokoju i sumienia sprawdziłem jeszcze raz wszystkie przewody i nadal nic.
W końcu pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika sprawdziliśmy wszystko jeszcze raz i znajomy wpadł na pomysł, a może to elektrozawór?
I tu strzał w 10-tkę przełożyłem z Zafiry moich rodziców i Zośka odzyskała MOC :) co mnie mega ucieszyło.
Nigdy bym nie powiedział, że przez elektrozawór samochód może mieć taki dziwny objaw jak spadek mocy przy kick down, a normalnie przy dodawaniu systematycznie gazu wszystko jest ok. I brak mocy do 2000 obr.
Tak więc problemem , był elektrozawór. Dzięki wszystkim za chęć pomocy. Mam jeszcze jednen ale minimalny problem, gdy skręcam w lewo coś mi drży tak jakby plastik o plastik w silniku ale myślę, że znajdę co to jest??? Zobaczymy. Pozdrawiam
i zamykan temat
Kolego możesz napisać dokładnie od czego jest ten elektrozawór? Moja Zofia jest bardzo ospała do ok2000 tyś obr. i nie wiem co może być przyczyną. Brak błędów, ładowanie ok, egr był czysty.
Z góry dzięki za info

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”