sprzęgło - luźno się wciska

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#16 Post autor: sesorek »

koledzy ponieważ też w ostatnim czasie problem ze sprzęgłem pojawił się i u mnie chciałbym zapytać czy wiecie

co to jest to na zdjęciu i jak działa? znajduje się zaraz za pompką sprzęgła...

U mnie objaw jest taki że sprzęgło nie rozłącza... układ odpowietrzony płyn nie wycieka
pompka zmieniona co prawda na używkę....podobno sprawną... stąd też moje pytanie
co to za ustrojstwo ze zdjęcia i jak działa oraz czy może być uszkodzone i dawać takie objawy
Załączniki
coś.jpg

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#17 Post autor: Dziadek13 »

sesorek pisze:pompka zmieniona co prawda na używkę....podobno sprawną
No właśnie zero pewności.
sesorek pisze: objaw jest taki że sprzęgło nie rozłącza... układ odpowietrzony płyn nie wycieka
A może by tak sprawdzić stan płynu hamulcowego może już jest tam woda,no ale pompka używka i na co potem zwalić wine.

Obrazek

Nazywa się to zawór pompy sprzęgła i tyle jak odpowietrzałeś sprzęgło to dolewałeś płyn hamulcowy tak pod korek bo zbiorniczek jest dzielony i tam w przegrodzie może nie być już płynu do siłownika z resztą ciężko jest się pozbyć powietrza z tego układu a szczególnie z wysprzęglika i trzeba to mozolnie aż do skutku robić.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, 20:08 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#18 Post autor: ekmir »

Wymiana kpl. sprzęgła wraz z kołem dwumasowym.
Koszt :bron:

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#19 Post autor: Dziadek13 »

ekmir pisze:Wymiana kpl. sprzęgła wraz z kołem dwumasowym.
On ma 1,6+LPG w benzynie i na pewno tam jest dwumasa?

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#20 Post autor: sesorek »

u mnie na pewno dwu masy nie ma... kolega ekmir pisze chyba o swoim przypadku i diagnozie...

wymianę kpl raczej wykluczam... mam na sprzęgle jakieś 70 tys.... założony kpl sachs

U mnie było tak że po kilku wciśnięciach zaczynało działać i np działało normalnie przez 2 tyg
leciutko bez szarpnięć.... a czasem rano przestawało i był problem....miałem zamontowany zamiennik pompy... rozbieralny... na pierwszym uszczelniaczu powstała bardzo duża rysa
niestety uszczelniacza nie mogę nigdzie dostać... a że udało mi się dorwać używkę oryginał
to spróbowałem....po odpowietrzaniu nie działało... po różnych kombinacjach zapomniałem założyć trzpienia mocującego pompe do pedału... jak wciśnąłem nastąpiło dość mocne pyknięcie.... przeskoczyło na plastiku i sprzęgło zaczęło działać....stąd moje pytanie o to ustrojstwo "zawór" zaraz za pompą....
W necie znalazłem różne nazewnictwo.... od zaworu przez tłumik po regulator ciśnienia płynu sprzęgła.... oraz pytanie jak to działa i czy możliwe jest jego uszkodzenie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”