Interfejs diagnostyczny OBD ... - problemy z użytkowaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
grzegorz3366
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2014, 00:19
Lokalizacja: Śiętochłowice
Model:

#181 Post autor: grzegorz3366 »

Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, 17:01 przez grzegorz3366, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficer
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#182 Post autor: Oficer »

A nie lepiej interfejs Bluetooth? Poszukaj na allegro gościu w chorzowie ma sklep z roznymi dupsami. Można podjechac i przetestowac na miejscu czy akurat Ci spasi. Jeśli nie to odrazu wymieniasz i kupujesz odpowiedni.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#183 Post autor: Sebu$ »

Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Oficer
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#184 Post autor: Oficer »

Mam ten pierwszy co Sebuś dodał + program Torque Pro. Odczyt, usuwanie, odczyt parametrów bez problemow. Wczoraj nawet ratowalem ziomka, który ma Audi a5 bez Vaga odczytałem i zlikwidowalem błędy. Polecam :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, 18:30 przez Oficer, łącznie zmieniany 1 raz.

grzegorz3366
Debiutant
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2014, 00:19
Lokalizacja: Śiętochłowice
Model:

#185 Post autor: grzegorz3366 »

Oficer pisze:A nie lepiej interfejs Bluetooth? Poszukaj na allegro gościu w chorzowie ma sklep z roznymi dupsami. Można podjechac i przetestowac na miejscu czy akurat Ci spasi. Jeśli nie to odrazu wymieniasz i kupujesz odpowiedni.

Witam masz jakiś namiar na ten sklep jestem z świętochłowic wczoraj mi skasowali błąd za 30 zeta dziś znowu wyskoczył.
:( grzegorz3366@inteia.pl

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#186 Post autor: Sebu$ »

grzegorz3366 pisze:
Oficer pisze:A nie lepiej interfejs Bluetooth? Poszukaj na allegro gościu w chorzowie ma sklep z roznymi dupsami. Można podjechac i przetestowac na miejscu czy akurat Ci spasi. Jeśli nie to odrazu wymieniasz i kupujesz odpowiedni.

Witam masz jakiś namiar na ten sklep jestem z świętochłowic wczoraj mi skasowali błąd za 30 zeta dziś znowu wyskoczył.
:( grzegorz3366@inteia.pl
w zakładce "informacje od sprzedającego" masz podany adres :
Cieszyńska 10, Chorzów
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Piotr7704
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:45
Imię: Piotr
Lokalizacja: Brzozów
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#187 Post autor: Piotr7704 »

Jeśli chcesz diagnozować telefonem to tylko jeśli masz androida. Ja na Windowsa nie znalazłem żadnej działającej aplikacji. Miałem ELM 327 na bluetooth. Ostatecznie kupiłem uniwersalne urządzenie coś za około 100zł i jestem zadowolony. Zawsze mam w samochodzie ;) .

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#188 Post autor: Zdenek2007 »

Piotr7704 pisze:Jeśli chcesz diagnozować telefonem to tylko jeśli masz androida. Ja na Windowsa nie znalazłem żadnej działającej aplikacji. Miałem ELM 327 na bluetooth. Ostatecznie kupiłem uniwersalne urządzenie coś za około 100zł i jestem zadowolony. Zawsze mam w samochodzie ;) .
Nie zgodzę się z tobą. Na moim poprzednim telefonie Nokia Lumia 930 rewelacyjnie śmigały Car scanner jak i OBD Auto Doctor wszystko działało na tanim (30zł) fejsie bluetooth, zarówno na win8.1 jak i po aktualizacji do 10-ki :ok:

GrzechV

#189 Post autor: GrzechV »

Podepnę się pod temat, czy taki interfejs - USB VAG KKL we wtyku OBD2 PL nie będzie lepszy od OPEL TECH 2 + VAG KKL USB 2w1? Czy lepiej nie kombinować i brać ten z Opel Tech2?

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#190 Post autor: miodzik »

Grzesiek w zasadzie jeden i drugi to jest to samo.
Różnica, że drugi będzie miał dedykowane oprogramowanie.
Do ZA i podstawowej diagnostyki wystarczy. Tym samym zrobisz też sporo aut produkowanych do 2004 roku. Diagnostyka na masie ogólnodostępnych darmowych programów.

Niestety tym nie zaprogramujemy immo czy kluczyka. Ale diagnostykę zrobić się da.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

GrzechV

#191 Post autor: GrzechV »

miodzik pisze:Niestety tym nie zaprogramujemy immo czy kluczyka. Ale diagnostykę zrobić się da.
Dzięki za info, zatem kupie ten polski. Powiedz jeszcze, czy do zabawy z immo i kluczykiem potrzeba dużo droższego sprzętu? Takie coś by starczyło TESTER DIAGNOSTYCZNY MULTIDIAG PRO + VCI 2016 PL lub OP-COM kabel diagnostyczny v 1.65 PL Opel Czy to jeszcze malo? I tak czeka mnie konieczność dorobienia klucza, pilota i immobilizera, gdyż posiadam tylko jeden kluczyk, żadnego PIN codu itp. Więc nie wiem czy nie lepiej wydać więcej na lepszy interfejs i samemu się tym zająć, bo koszta załatwienia tego w specjalistycznym serwisie będą pewnie podobne.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 10:33 przez GrzechV, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#192 Post autor: Crazy »

GrzechV pisze:żadnego PIN codu itp
z tym lepiej podjechać do kogoś i odczytać, gdyż sprzęt do odczytu jest kosztowny a już np więcej może Ci się nie przydać
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

kuuubasss
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2017, 12:47
Imię: Kuba
Lokalizacja: Krk
Auto: Zafira B 2.2 DIRECT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#193 Post autor: kuuubasss »

Myślicie że ten będzie ok LINK: www.ebay.com/itm/OP-COM-OPCOM-V1-70-Wit ... SwLF1X9xTp

Zamierzam coś kupić żeby móc coś zrobić w komputerze.

Czy tymi na BT da się tylko kasować błędy?

Pozdrawiam
Obrazek

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#194 Post autor: Crazy »

zakup podrobionego Opcoma z Ebay, OLX itp, wiąże się z odpowiedzialnością karną.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

kuuubasss
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2017, 12:47
Imię: Kuba
Lokalizacja: Krk
Auto: Zafira B 2.2 DIRECT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#195 Post autor: kuuubasss »

Ktoś z Krk z opcomem? Najlepiej Ktoś kto wyciagnie security kod

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”