Wymiana/remont/SWAP Z20LET

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

Wymiana/remont/SWAP Z20LET

#1 Post autor: Lorry »

Hej,
wczoraj w trasie zdarzyła się niefajna rzecz...

Przy 150km/h pojawiła się kontrolka auta z kluczykiem, lekko zwolniłem, zgasła, przyśpieszyłem i po chwili się zaświeciła i z takimi wahaniami działo się to przez chwilę. Skończyła się eSka, zwolnienie do 80-90km/h, przełączyłem na PB, zaczęło coś lekko stukać co jakiś czas. Zwolniłem i zaczałem się dotaczać na jakąś stację. Musiałem jednak dodać nieco gazu by zwlec się ze świateł, no i tłukło i pie...kło. Wyszła korba bokiem... Auto ma/miało 225050 km przebiegu

No i teraz pytanie: Jak to naprawić, żeby miało ręce i nogi na przyszłość (potencjalne mody na ok 250KM + LPG).

Wstawiać na nowo Z20LET? Jeśli tak to co w nim poprzerabiać porobić żeby było trwałe?
Wstawiać Z20 LER'a/LEH'a?

A może Z20NET/NEL ???

Albo jak to skompletować jakoś sensownie? Blok od czegoś innego? Czapka z LET'a???

A może rozłożyć to wszystko na części??? W aucie jest sporo nowych fajnych teili.

Chętnie poczytam o pomysłach i waszych doświadczeniach patentach :)

Ze względu na właściwości jezdne, odpada swapowanie na V6 :)

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1981
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: ryba1 »

Z20NET/NEL to juz swap. LEH - normalnej kasie nie znajdziesz. LEL/LER jak najbardziej sa i w miare sensownymi przebiegami. Właśnie robie przekladke bo koleszce wyszla korba bokiem. Chcesz więcej info zapraszam. Poniżej jest link

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”