Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1471 Post autor: LWPM »

marcinsu pisze:Wykrywanie silnika automatyczne ustawiłem i odczyt standardowy jest oznaczony. Nic niestety to nie zmienia, po godzinach przychodzę do samochodu i widać z opóźnieniem animację wskaźników. ECN nie przeszkadzają, mogą zostać tak jak jest, tylko szkoda że moduł nie pamięta ustawień i przez to jest to opóźnienie.
ECN powinny się pojawiać tylko przy pierwszym podłączeniu. Może masz jakieś odcięcie zasilania z OBD? pokaż jakie się tam liczby pojawiają, to Ci powiem co moduł robi, czy faktycznie się zresetował i wszystko od nowa robi.

1. pierwsze uruchomienie modułu - czas jest nieokreślony i nie należy się tym jak działa NS w tym momencie. Czas trzeba ustawić przy drugim uruchomieniu i być może trzeba będzie go wydłużyć w stosunku do poprzedniej wersji, bo jest on wykonywany bez żadnych opóźnień po przekręceniu kluczyka. Prawdopodobne trzeba zwiększyć opóźnienie startu. Czas trwania nie powinien mieć znaczenia. ale mam wrażenie, że jest kwestia indywidualna dla każdego licznika i trudno podać jakieś wartości sensowne dla każdego. Wskazówki dolecą do końca jak licznik zdąży się wybudzić z uśpienia - takie mam wrażenie, a czasami trochę to trwa jak widzę. czasem niej, czasem więcej - nie wiem od czego to zależy. Sterowanie kontrolkami działa natychmiast po włączeniu zapłonu, wskazwski na samym początku nie chcą reagować, albo reagują z opóźnieniem. VC nie ma takiego problemu.

2. no... to było przeznaczone dla akcji stałych, ale skoro znalazłeś metodę jak to użyć bez akcji stałych... to tylko się cieszyć :)
Generalnie akcje dla wyłącznika są podobne do akcji stałych z tym, że nie możesz ich sobie w dowolnej chwili wyłączyć. Tzn możesz wyłączyć przekręcając pokrętło. Mając akcje stałe wyłączasz np guzkiem na radio. Przy jednej akcji tak jak ty chcesz, nie ma to żadnego znaczenia, ale jak ktoś chce tego kilka i mieć nad tym kontrolę, musi mieć akcje stałe.

3. TPMS - stan czujników fabrycznych TPMS
DDS - symulowany TPMS - działa tylko w VC

4. nie, guzik nic nie wysyła na CAN - tylko radio ma to niego dostęp.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1472 Post autor: marcinsu »

LWPM pisze: 06 lut 2019, 13:30
marcinsu pisze:Wykrywanie silnika automatyczne ustawiłem i odczyt standardowy jest oznaczony. Nic niestety to nie zmienia, po godzinach przychodzę do samochodu i widać z opóźnieniem animację wskaźników. ECN nie przeszkadzają, mogą zostać tak jak jest, tylko szkoda że moduł nie pamięta ustawień i przez to jest to opóźnienie.
ECN powinny się pojawiać tylko przy pierwszym podłączeniu. Może masz jakieś odcięcie zasilania z OBD? pokaż jakie się tam liczby pojawiają, to Ci powiem co moduł robi, czy faktycznie się zresetował i wszystko od nowa robi.
Ok, nagranie licznika:
https://youtu.be/Ztx_GLcQphc

Nic nie grzebałem przy Obd2, wszystko jest jak w oryginale.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2019, 15:41 przez marcinsu, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1473 Post autor: LWPM »

początkowe ECN-y do 0A00BD to inicjalizacja modułu (po resecie) - to powinno być widoczne tylko raz, po włożeniu do OBD, kolejne uruchomienie nie powinno tego pokazywać. Jeśli pokazuje, to coś jest nie tak... ale nie wiem jeszcze co.

kolejne ECNy to od silnika, można wyłączyć włączając odczyt standardowy.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
poza tym... masz ustawiony jakiś silnik diesel, a wykrywa Ci benzynowy? czy masz coś tutaj namieszane (nieodpowiedni licznik?) ? bo NS powinien tutaj na obrotach pójść do samego końca.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#1474 Post autor: Ostap »

Z odpalaniem poczekaj aż się skończy NS ;)

Ja mam ustawione 0 po wykryciu silnika i chyba 600ms opóźnienie NS

Wszystko działa pięknie.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1475 Post autor: marcinsu »

LWPM pisze: 06 lut 2019, 15:54poza tym... masz ustawiony jakiś silnik diesel, a wykrywa Ci benzynowy? czy masz coś tutaj namieszane (nieodpowiedni licznik?) ? bo NS powinien tutaj na obrotach pójść do samego końca.
Faktycznie. To pewne dlatego że używam NS z katalogu akcji - chyba "Ciekawszy NS" (czy jakoś tak). Może jest tylko do diesla.
Dam znać czy dziś znowu zobaczę ten kod (restartu).

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1476 Post autor: LWPM »

marcinsu pisze: 07 lut 2019, 08:04Faktycznie. To pewne dlatego że używam NS z katalogu akcji - chyba "Ciekawszy NS" (czy jakoś tak). Może jest tylko do diesla.
to wszystko wyjaśnia - to jest tylko do diesela :) trzeba przerobić na benzynę.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1477 Post autor: barek16 »

Dzięki Łukasz za odpowiedzi, zwiekszyłem czas trwania NS z 666 na 700 a opóźnienie z 666 dałem na 0 i teraz się wyrabia.
Co do tej ikonki AIRBAG OFF, kiedy ją w ten sposób uruchamiam, nie będzie to miało wpływu na pracę modułu? Chodzi mi o to czy moduł nie stanie się wolniejszy albo nie wykona np animacji ponieważ zajęty jest ciągle tamtą akcją? Czy on tylko wysyła info do IPC że to ma się świecić i już go to nie kłopocze?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1478 Post autor: LWPM »

każda funkcja którą włączyć obciąża dodatkowo moduł, co jest oczywiste.
Możesz napisać akcję tak, by moduł wysłał tylko raz informację i więcej jej nie wysyłał, ale niestety licznik od AH/ZB jest jakiś dziwny i co jakiś czas resetuje się i wszystkie kontrolki jakie sobie poustawiasz - gasną. Dlatego akurat do licznika trzeba polecenia wysyłać co jakiś czas. Dla innych modułów nie zauważyłem takich problemów.

Ale bez przesady - moduł jak widzisz działa, akcja działa w tle, cała reszta funkcji jest zachowana.
Mając "akcje w tle" możesz ustawić priorytet tej akcji, szybkość jej wykonywania - wszystko po to by jak najmniej obciążać moduł.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1479 Post autor: KAMUI »

Da się zrobić taką akcję jak tylne światła pozycyjne?
Mam z przodu dzienne LED i fajnie jakby w pozycji świateł na AUTO świeciły tylne pozycje.

froniu1
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2018, 10:05
Imię: Patryk
Auto: Opel Vectra C
Model: VC
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#1480 Post autor: froniu1 »

Gdyby ktos potrzebowal aktywacji aplikacji do tworzenia animacji to mozna tez tu na PW. Nowa wersja 4 obsluguje tez polecenia z auxami.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1481 Post autor: barek16 »

Łukaszu jeździłem dziś dla testów z odpaloną ikonką AIRBAG OFF i rzeczywiście moduł działa i wykonuje inne akcje bez problemu, natomiast próba włączenia ikonki AIRBAG OFF kiedy ona już się świeci sprawia całkowitą zawiechę modułu i pomaga jedynie wyjęcie go z OBD. Chciałem zrobić tak żeby przytrzymując 0 na radiu ikonka się włączała, a ponownie przytrzymując żeby gasła ale do tego chyba trzeba osobną akcję ?

Czy mógłby ktoś do akcji "animacja tył" dopisać na końcu 2 x mignięcie awaryjnymi z tyłu ? Czasem mam wrażenie że ludzie nie wiedzą co się dzieje kiedy im animacją dziękuję.

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#1482 Post autor: Umpero »

Ja takie szybkie pytanko mam...
Czy modułem LWPM można ustawić liczbę mrugnięć "krótkich kierunkowskazów"?
Teraz mi np. migają chyba ze 4 razy, a bym chciał ustawić żeby tak po 6-7 razach się wyłączały.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, 20:54 przez Umpero, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#1483 Post autor: Ostap »

Umpero pisze: 11 lut 2019, 20:54 Ja takie szybkie pytanko mam...
Czy modułem LWPM można ustawić liczbę mrugnięć "krótkich kierunkowskazów"?
Teraz mi np. migają chyba ze 4 razy, a bym chciał ustawić żeby tak po 6-7 razach się wyłączały.
Do tej pory nikt tego nie robił. Pytasz czy to możliwe? Prawie wszystko jest możliwe ;) ten temat tylko twórca może ugryźć ;) akcjami tego nie zrobisz ;)

Migają 3x ;) standardowo ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#1484 Post autor: Umpero »

Ostap pisze: 11 lut 2019, 22:38
Umpero pisze: 11 lut 2019, 20:54 Ja takie szybkie pytanko mam...
Czy modułem LWPM można ustawić liczbę mrugnięć "krótkich kierunkowskazów"?
Teraz mi np. migają chyba ze 4 razy, a bym chciał ustawić żeby tak po 6-7 razach się wyłączały.
Do tej pory nikt tego nie robił. Pytasz czy to możliwe? Prawie wszystko jest możliwe ;) ten temat tylko twórca może ugryźć ;) akcjami tego nie zrobisz ;)

Migają 3x ;) standardowo ;)
W Astrze J miałem z 6x i tak trochę mało mi tych migniec w ZB ;)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, 23:26 przez Umpero, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1485 Post autor: LWPM »

barek16 pisze: 11 lut 2019, 19:10 Łukaszu jeździłem dziś dla testów z odpaloną ikonką AIRBAG OFF i rzeczywiście moduł działa i wykonuje inne akcje bez problemu, natomiast próba włączenia ikonki AIRBAG OFF kiedy ona już się świeci sprawia całkowitą zawiechę modułu i pomaga jedynie wyjęcie go z OBD. Chciałem zrobić tak żeby przytrzymując 0 na radiu ikonka się włączała, a ponownie przytrzymując żeby gasła ale do tego chyba trzeba osobną akcję ?
to czegoś takiego wykorzystujesz "akcje w tle"
Umpero pisze: 11 lut 2019, 20:54 Ja takie szybkie pytanko mam...
Czy modułem LWPM można ustawić liczbę mrugnięć "krótkich kierunkowskazów"?
Teraz mi np. migają chyba ze 4 razy, a bym chciał ustawić żeby tak po 6-7 razach się wyłączały.
takie rzeczy to się zmienia programując odpowiednio CIM, a anie moduł :)
to prawda odpowiednią akcją można włączyć kierunkowskaz na dowolną ilość mignięć... ale nie tędy droga

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”