Niebieski dym z wydechu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: janekW67 »

Czyli mieści się w normie.
Oczywiście!

BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#17 Post autor: BRYTAN »

Witam , mam też problem z moją Zosią B 2.0 Turbo 200KM Kosmo Sport z 2006r . Problem polega na tym że odpalam nic się nie dzieje zero dymku .Lecz gdy dodaje gazu zadymi na niebiesko przez chwile i później nic podczas jazdy ,zatrzymam się na światłach i znowu gdy startuje przy dodaniu gazu zadymi na niebiesko tylko jak startuje !? przebieg 211 tyś. Ktoś COŚ ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :cry: :oops: Dobrego mechaniora z KUJAWSKO-POMORSKIEGO ( zero Młotka i przecinaka z Mechaników). Dziękuje !!!!!! :lis:
Ostatnio zmieniony 17 lut 2019, 08:47 przez BRYTAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Sebu$ »

to prawdopodobnie uszczelniacze do wymiany
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: ryba1 »

Jskie masz zużycie oleju na 1000km?

Soniks
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2019, 13:36
Imię: -----
Auto: Zafira 1.7
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17
Gender:

#20 Post autor: Soniks »

Szukaj nieszczelności, bardzo możliwe, że jest tak jak kolega napisał, do wymiany uszczelniacze.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#21 Post autor: tomzam »

objawem uszczelniaczy zaworowych jest dymek po odpaleniu potem spokój, olej ścieka po trzonku do komory i dymi aż się wypali
sprawdź jak wygląda dolot za turbiną, objaw najbardziej pasuje do puszczającego olej turbo

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#22 Post autor: wampir11111 »

BRYTAN pisze: 17 lut 2019, 08:41 Witam , mam też problem z moją Zosią B 2.0 Turbo 200KM Kosmo Sport z 2006r . Problem polega na tym że odpalam nic się nie dzieje zero dymku .Lecz gdy dodaje gazu zadymi na niebiesko przez chwile i później nic podczas jazdy ,zatrzymam się na światłach i znowu gdy startuje przy dodaniu gazu zadymi na niebiesko tylko jak startuje !? przebieg 211 tyś. Ktoś COŚ ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :cry: :oops: Dobrego mechaniora z KUJAWSKO-POMORSKIEGO ( zero Młotka i przecinaka z Mechaników). Dziękuje !!!!!! :lis:
Powiedz ile bierze oleju ;)
A obstawiam uszczelniacze zaworowe tak było u mnie
https://youtu.be/deJXCxRbPD0
Pierwsze sekundy filmu i problemem były uszczelniacze zaworowe ;)

Awatar użytkownika
Pawełek10
Przeglądacz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2016, 18:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Okolice Puław
Auto: Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: LEH
Gender:

#23 Post autor: Pawełek10 »

Wpisz na youtube " zadymka opc by Pawełek " sorki ale nie wiem jak wrzucić komórką film z youtube. Tak było u mnie. Zrobiłem uszczelniacze bez zdejmowania głowicy i nadal tak samo. To się wkurzyłem i poszła regeneracja turbo i głowicy zmiana pierścieni i panewek i ustało. Ale obstawiam że wina turbo bo było pekniete. A dodam że przy odpaleniu nie dymił i na wysokich obrotach też. Dymił tylko jak rozgrzany stawał na światłach i ruszałem
Ostatnio zmieniony 25 lut 2019, 18:42 przez Pawełek10, łącznie zmieniany 1 raz.

BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#24 Post autor: BRYTAN »

BRYTAN pisze: 17 lut 2019, 08:41 Witam , mam też problem z moją Zosią B 2.0 Turbo 200KM Kosmo Sport z 2006r . Problem polega na tym że odpalam nic się nie dzieje zero dymku .Lecz gdy dodaje gazu zadymi na niebiesko przez chwile i później nic podczas jazdy ,zatrzymam się na światłach i znowu gdy startuje przy dodaniu gazu zadymi na niebiesko tylko jak startuje !? przebieg 211 tyś. Ktoś COŚ ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :cry: :oops: Dobrego mechaniora z KUJAWSKO-POMORSKIEGO ( zero Młotka i przecinaka z Mechaników). Dziękuje !!!!!! :lis:
Dodam że spaliła 0,8 l na 500km :( :(

Mam ciężką nogę często zaskakuje niektórych na trasie i światłach,tygodniowo robię do pracy jakieś 200km

Do tego doszło , chyba przy kolektorze wydechowym zaczęło mocno słychać przedmuch . Teraz jakiś klucz torx aby odkręcić osłonkę bo z pod niej wydobywa się dymek.

Jeśli to Turbo , co sądzicie o turbinach z OLX lub Allegro dedykowane do OPLA ???

Tylko bez krytyki katowania turbo, odpalam zimny silnik czekam aż opadną obroty i dopiero ruszam . po zakończeniu jazdy normalnej odczekuje około 0,5min. i gaszę, jeśli kończe szalejącą jazde ten czas jest dłuższy co najmniej 1.5 razy

proszę nie cytować siebie samego, lecz wpisywać tekst do ramki poniżej czyli szybka odpowiedź !
poprawiłem - Sebu$
Ostatnio zmieniony 22 mar 2019, 07:50 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#25 Post autor: BRYTAN »

:witam: jak wam wiadomo moja Zośka zaczęła sobie puszczać dymka przy odpalaniu ( nie zawsze) i przy ruszaniu ze długiego postoju na światłach, mam pytanko ma ktoś na sprzedaż głowice zaworów 2.0 Turbo LER ??? do remontu . Mam zamiar zrobić podmianke dlatego że autkiem poruszam się do pracy i maksymalnie znieruchomić ją mogę na 2-3 dni.

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#26 Post autor: Cray123 »

Uszczelniacze zaworowe kolego do zrobienia raczej, to na pewno mniejszy koszt jak cała głowica

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: Wojti »

turbo regeneracja np w Perun ale jeśli uszczelniacze nie pomogą bo zależy ile masz na latane to pierścienie i remoncik :(
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: ryba1 »

BRYTAN pisze: 19 kwie 2019, 21:16 :witam: jak wam wiadomo moja Zośka zaczęła sobie puszczać dymka przy odpalaniu ( nie zawsze) i przy ruszaniu ze długiego postoju na światłach, mam pytanko ma ktoś na sprzedaż głowice zaworów 2.0 Turbo LER ??? do remontu . Mam zamiar zrobić podmianke dlatego że autkiem poruszam się do pracy i maksymalnie znieruchomić ją mogę na 2-3 dni.
Te objawy to silnik do remontu. Sama głowica nie pomoże

BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#29 Post autor: BRYTAN »

Wojti pisze: 19 kwie 2019, 22:29 turbo regeneracja np w Perun ale jeśli uszczelniacze nie pomogą bo zależy ile masz na latane to pierścienie i remoncik :(
mam 213 000 :f1: i na pewno to uszczelniacze . turbo ok żadnych wypocin . A z racji że mam zamiar zmodyfikowania mapke to chciałbym mieć drugą głowice !!!!

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: ryba1 »

BRYTAN pisze: 20 kwie 2019, 08:41
Wojti pisze: 19 kwie 2019, 22:29 turbo regeneracja np w Perun ale jeśli uszczelniacze nie pomogą bo zależy ile masz na latane to pierścienie i remoncik :(
mam 213 000 :f1: i na pewno to uszczelniacze . turbo ok żadnych wypocin . A z racji że mam zamiar zmodyfikowania mapke to chciałbym mieć drugą głowice !!!!
Chyba za dużo google się oczytales. Do roboty min pierścienie, panweki, głowica i turbo a i tak się wszystko okaże po otwarciu silnika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”