Problem z podciśnieniami zafira 2.2dti

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Grzesiek33

Problem z podciśnieniami zafira 2.2dti

#1 Post autor: Grzesiek33 »

witam kolegów mam taki problem kupiłem zośkę 2,2DTI w pakiecie opc delikatnie pukniętą z dzioba i zdekompletowaną prawie ja sobie zrobiłem tylko nie wiem do czego podłączyć jeden z przewodów podciśnienia sterowania turbiny konkretnie chodzi mi o przewód który idzie obok obudowy filtra powietrza.Mój problem polega na tym że nie wiem do czego go podłączyć gdzie on dalej biegnie czy przypadkiem czegoś mi jeszcze brak może ktoś z was koledzy dysponuje schematem podciśnień lub może posiada zdjęcie takiego silnika bo ten przewodzik prawdopodobnie biegnie wzdłuż pasa przedniego czyli może być niewidoczny. PROSZĘ O POMOC :|

samson

#2 Post autor: samson »

Ten przewod idzie do elektrozaworka znajdujacego sie za filtrem powietrza a dalej do mebramy sterujacej ciegnem turbo.

Grzesiek33

#3 Post autor: Grzesiek33 »

tak to mam podłączone tylko chodzi mi o przewód w stronę pasa przedniego turbo z zaworem podpiete + wtyczka tylko wzdłuż filtra powietrza biegnie w stronę reflektora i tu już mam problem bo nie wiem gdzie on idzie

samson

#4 Post autor: samson »

Dalej musi isc do trujnika na pompce podcisnienia.(z prawej strony glowicy )drugi przewod ztego trujnika leci do elektrozaworu z klap(kolo aku)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 23:50 przez samson, łącznie zmieniany 2 razy.

Grzesiek33

#5 Post autor: Grzesiek33 »

A jestes w stanie zrobic zdjecie?Bede wdzieczny i z gory dziekuje

Grzesiek33

#6 Post autor: Grzesiek33 »

chodzi mi o ten przewód który trzymam w dłoni na poniższym zdjęciu http://www.zafiraklub.pl/album_personal.php czy do czegoś jest podłączony a jak tak to do czego nile widziana fotka help

samson

#7 Post autor: samson »

Sory ale nie umie otworzyc tego zdiecia.

Grzesiek33

#8 Post autor: Grzesiek33 »

bo pisaliśmy o przewodzie który biegnie obok obudowy filtra powietrza ale ten z drugiej strony filtra on biegnie razem z przewodem od klimyi leci w kierunku reflektora w kierunku chłodnic i dalej juz nie wiem wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc

Grzesiek33

#9 Post autor: Grzesiek33 »

znalazłem gdzie ten przewód ma iść ale jest nowy problem przewód idzie do nadkola przez ten prostokątny otwór i to coś jest podłączone do tego czego właśnie mi brakuje pewnie jest "to" przykręcone do blaszki która tam wystaje ale to dopiero widać jak się popuści lub ściągnie nadkole mieści się "to coś" pod zderzakiem czy ktoś z was koledzy jest mi w stanie teraz pomóc nazwać to coś lub przesłać foto bardzo proszę o pomoc bo ręce mi już opadają chciałbym się już pocieszyć zochą na razie tylko na nią patrze i serce boli że stoi :( zapomniałem dodać że jest to w nadkolu od strony pasażera

Skasowany użytkownik 6483

#10 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie wiem czy sie nie spóźniłem ale miałem podobny problem co Ty, ten przewód o który Ci chodzi to faktycznie musisz wyprowadzić do nadkola a tam wpiąć go w filtr który sie tam znajduje. To jest chyba filtr oparów , ja przynajmniej cos takiego tam znalazłem i tam wpiąłem ten przewód.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”