opony zimowe

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#151 Post autor: QRZOL »

Gratuluję udanego zakupu.....no i przyczepności . Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#152 Post autor: Fedorak »

QRZOL pisze: 16 gru 2017, 19:42 Gratuluję udanego zakupu.....no i przyczepności . Pozdrawiam
Dzięki... Tfu,tfu, żeby nie zapeszyć... :)

Niemniej i tak już jestem wstrząśnięty, nie zmieszany... Bo... Opony przyszły dziś...!! :shock: Nie wiedziałem że z OPONEO tacy figlarze
i ganiają kurierów także w soboty. Wracam do domu z zakupów a tutaj gumki leżą ładnie poukładane pod drzwiami do mieszkania - byłem niezmiernie zadowolony, podobnie jak pies, taki tam sobie drakula 35 kg żywej wagi...

Kurier pewnie mniej... :axe: :P :lol:

No ale kto wiedział że go przyślą przy dniu wolnym!! :shock: 8)

Co tu dużo pisać, kapcie prezentują się full wypas. :) Jak się dobrze wszystko poukłada to na Zośkę wskoczą już w poniedziałek. I dobrze, bo powiem że te wysłużone Dunlopy które mam zaczynają mnie trochę niepokoić - musiałem pojechać na nich w krótką 120 km delegację z pracy i okazuje się że mi zaczęły jakoś tak pukać-dudnić a kierownica przy wolnej jeździe lekko mi faluje. Złe wyważenie to to na bank nie jest, bo czuć to już przy niewielkich prędkościach, np. przy dojeżdżaniu autem do świateł "na piechotę", aż czuć że buda lekko się kołysze... Wygląda tak, jakby opony przestały być idealnie okrągłe i ze względu na to 10 letnie zużycie/zmęczenie uciekły gdzieś z symetrią :nie_wiem:

:mysli: Nie ma co, trzeba zmieniać żeby mi gdzieś te balony zaraz nie wyszły bokiem, i to dosłownie... :shock:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 00:47 przez Fedorak, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#153 Post autor: szura217 »

Niech nowe gumy służą, daj znać potem jak się sprawować będą :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#154 Post autor: Fedorak »

szura217 pisze: 17 gru 2017, 14:30 Niech nowe gumy służą, daj znać potem jak się sprawować będą :)
Spoko, jako naczelny tester-męczybuła olejowy ;) na forum ZafiraKlub, nie omieszkam napisać paru rzeczy
także i o tych oponach... :) Aby nasi potomni, jeżdżąc Zafirami model TX, z napędem jonowo-superheterodynowym
+ ŁPG (Łupkifajd Petroljum Gas) mogli za setki lat wznieść palec w niebo, rzecząc przy tem tako:

"Albowiem w piśmie napisane jest.."

:P
:lol: :lol:
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#155 Post autor: Fedorak »

szura217 pisze: 17 gru 2017, 14:30daj znać potem jak się sprawować będą :)
Kolego Szura217, melduję wykonanie zadania! 8)

Gumki Nokian WRD4 195/65 R15 naciągnięte...

Na felgi! Bez skojarzeń proszę! :P Tym samym poprzednie Dunlopy SP Winter Response zostały odesłane do krainy wiecznych łowów... :) A zasłużenie należało im się - jak pisałem wcześniej przez 10 letni DOT i stopień zużycia bieżnika, a ściślej jego miejscową transformację w "slicki" :oops: Opatrzność zechciała żebym właśnie akurat dziś, jadąc na eutanazję tych opon, zaliczył solidne opady marznącego deszczo-śniegu i chwilami naprawdę było wesoło. Do tego doszło jeszcze większe bicie kierownicy na boki przy wolnym toczeniu się. Już nawet siedząc z tyłu czuć było że auto po prostu faluje jakby zamiatało drogę ogonem... :shock: Nie wiem ile dni te kapcie jeszcze by wytrzymały zanim by któraś nie walnęła...

Chyba miałem więcej szczęścia jak rozumu z tym przeciąganiem wymiany... :slina:

A Nokiany? Cóż... :D Rewelacja! :ok: :ok: :ok: :ok: Kto ma ten pewnie potwierdzi, a kto nie ma i tak nie uwierzy i machnie ręką... :) Jedyna ciekawostka jaka mi się narzuciła po pierwszych 20 km jazdy - letnie Uniroyale RainSporty 3 mają indeks hałasu na poziomie 71 dB, a zimowe Nokiany WRD4 na poziomie 69 dB. Niemniej stwierdzam jako szczęśliwy użytkownik i tych i tych, że Nokiany są ewidentnie delikatnie głośniejsze. Jakoś tak "po kociemu" basowo szmerają... 8)

:mysli: Nie wiem, może te skale decybeli mierzone dla zimówek oraz letnich opon mają jakiś inny punkt odniesienia? :/ Może bierze się pod uwagę śnieg, czy coś.. :/ :mysli:

Generalnie - autko jedzie na Nokianach jak marzenie. Trzyma się jak przyssane, nic nie huczy, jazda jest taka aksamitna, no i kierownica stoi jak przyspawana... :) Ładnie i miękko zbierają z drogi poprzeczne przeszkody, Dunlopy zachowywały się tutaj bardziej hardcorowo i lubiły łupnąć. Chociaż patrząc na to jak one były skrajnie zużyte, to pewnie nawet koła młyńskie z Biskupina były lepsze... :oops: :lol:

A jak WRD4 wyglądają na aucie? O tak... Niestety tutaj nie na Zafirze... :(
Car Nokian WRD4.jpg
Wg mnie jest ok, chociaż w skali wizualnej "zadziorności" letnie Uniroyale RS3 są zdecydowanie bardziej charakterne... 8) Dla porównania
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... 93#p387393 i trzeci post od góry...
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 22:43 przez Fedorak, łącznie zmieniany 2 razy.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
wabw
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2015, 23:03
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Wielka Brytania
Auto: Vauxhall Zafira Comfort 1.8 16v 125kM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#156 Post autor: wabw »

matu pisze: 05 sie 2012, 19:38 jakie opony zimowe polecacie do ZA 1.8 2004.? 195/65/15
Osobiście używam już drugi rok Michelin Crossclimate 195/65/15 wielosezonowe i sobie chwalę.

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#157 Post autor: Fedorak »

wabw pisze: 31 gru 2017, 10:07Osobiście używam już drugi rok Michelin Crossclimate 195/65/15 wielosezonowe i sobie chwalę
A jak zużycie bieżnika? Zanim na dobre zdecydowałem się na Nokiany WRD4, przez pewien czas myślałem o wielosezonach Uniroyala AllSeason oraz Nokianach WeatherProof. O ile od w/w Uniroyali odgoniła mnie charakterystyka jezdna (F C 71dB) o tyle ogólnie od wielosezonowych odgonił mnie teść. Że niby wielosezony fajne, bo wygodne i raz się zakłada, ale ich zużycie nadgania koszty i docelowo wychodzi ponoć na to samo a czasem nawet gorzej...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 15:07 przez Fedorak, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
wabw
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2015, 23:03
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Wielka Brytania
Auto: Vauxhall Zafira Comfort 1.8 16v 125kM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#158 Post autor: wabw »

Fedorak pisze: 02 sty 2018, 15:07
wabw pisze: 31 gru 2017, 10:07Osobiście używam już drugi rok Michelin Crossclimate 195/65/15 wielosezonowe i sobie chwalę
A jak zużycie bieżnika? Zanim na dobre zdecydowałem się na Nokiany WRD4, przez pewien czas myślałem o wielosezonach Uniroyala AllSeason oraz Nokianach WeatherProof. O ile od w/w Uniroyali odgoniła mnie charakterystyka jezdna (F C 71dB) o tyle ogólnie od wielosezonowych odgonił mnie teść. Że niby wielosezony fajne, bo wygodne i raz się zakłada, ale ich zużycie nadgania koszty i docelowo wychodzi ponoć na to samo a czasem nawet gorzej...
W listopadzie 2015 roku założyłem dwa komplety Michelin Crossclimate 195/65/15.Na stan dzisiejszy z tyłu opony wyglądają jak nowe,natomiast przód musiałem wymienić ponieważ zostały zniszczone przez moje niedopatrzenie.Siadły dwa wahacze dolne i opony ścięło od wewnątrz a resztę zrobiło ciśnienie niewłaściwe.Opony z tyłu mają przebieg 40000 km.

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#159 Post autor: Fedorak »

wabw pisze: 03 sty 2018, 07:46Na stan dzisiejszy z tyłu opony wyglądają jak nowe,natomiast przód musiałem wymienić ponieważ zostały zniszczone przez moje niedopatrzenie.Siadły dwa wahacze dolne i opony ścięło od wewnątrz
:) Wypijmy za błędy! :zdrowko: :zdrowko: :picie:

Ja tak sobie rok temu wykończyłem w ekspresowym tempie przednią parę nowych Uniroyali Rainsport3 :) Co prawda nie przez wahacze ale ściślej sworznie wahaczy, chyba że piszesz ogólnie o tym samym. Bo objaw był identyczny - ścięta faza na 1,5 cm na wewnętrznej krawędzi opon... Myślałem że się rozbeczę jak to zobaczyłem... :zły: :bron: :facepalm:

:D

Teraz pilnuję tych sworzni jak oka w głowie... :mrgreen:

A swoją drogą myślałem że przez miękką mieszankę gumy w Uniroyalach RS3 one są tak podatne na rozhuśtaną zawieszkę... A tymczasem widać że inne gumy też się wykładają... 8)
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

scandalieross
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2018, 22:19
Imię: Marcin
Auto: Opel Zafira A 2.0 OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#160 Post autor: scandalieross »

Witam

Mam pytanie,mianowicie,obecnie jeżdżę na oponach w rozmiarze 225/45 R17 (letnie), mam zamiar założyć 215/55 R17 (zima) (pozostałość po VC) i tu rodzi się pytanie, czy przypadkiem nie będą obcierać??? ;)

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#161 Post autor: Fedorak »

scandalieross pisze: 24 paź 2018, 22:43 jeżdżę na oponach w rozmiarze 225/45 R17 (letnie), mam zamiar założyć 215/55 R17 (zima)[...]nie będą obcierać??? ;)
:mysli:
:czyta:

Wg apki Tire Expert średnica kół urośnie Ci o 3,4 cm. Dość sporo, do tego wszystkie inne parametry wywala na czerwono, więc chyba mogą być problemy. A poza tym z prędkościomierza musiałbyś odejmować ciągle "w glowie" 5 km/h, bo o tyle by Ci zaniżał wskazania.

Ja bym jednak spytał jeszcze w jakiejś stacji oponiarskiej... 8)
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Misiek1980
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2021, 09:44
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Auto: Opel Zafira 1.8 benzyna
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#162 Post autor: Misiek1980 »

Co sądzicie o oponach wielosezonowych Michelin crossc climate do Zafira b?

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#163 Post autor: Pszczyna »

Co użytkownik to inna opinia , pomimo ochów i achów do takich opon jestem sceptyczny

Awatar użytkownika
Kebsowne
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2022, 14:43
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0T OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET

#164 Post autor: Kebsowne »

Witam. Czy jesteście w stanie polecić jakieś opony wielosezonowe w rozmiarze 225/45/17 do ZA OPC w niewygórowanej cenie?

Awatar użytkownika
Kebsowne
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2022, 14:43
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0T OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET

#165 Post autor: Kebsowne »

Czy ktoś z was spotkał się z firmą Imperial ? Mianowicie model "All Season Driver"? W wersji wielosezonowej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”